tomas158
05.06.17,09:01
Dobrý deň,

Chcel by som otvoriť pekáreň, no na toto je potrebná remeselná živnosť. Na jej získanie je potrebné mať preukaz odbornej spôsobilosti. Citujem stránku ministerstva vnutra:


Preukazom odbornej spôsobilosti je:

výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru.
Preukaz odbornej spôsobilosti je možné nahradiť

výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore



Čo sa považuje za príbuzný odbor ? Som absolventom hotelovej akadémie a teda mám vyučný list v odbore Kuchár, Čašník. Mohlo by to stačiť ? Viem že je možné ustanoviť obchodného zástupcu no je to zbytočné zamestnanie ďalšej osoby ak to nieje nutné.

Ďakujem
profesional
05.06.17,16:17
Obchádzanie zákona má rovnaké právne následky, ako jeho priame porušenie.

Keď raz musíš splniť isté podmienky, tak buď ich splň, alebo to vôbec nerob.

Čo si všetci takíto vychcálkovia myslia?
sosak
06.06.17,05:32
tomas158
Som absolventom hotelovej akadémie a teda mám vyučný list v odbore Kuchár, Čašník.
-----------------------------------------------------------------------
V tomto prípade si môžeš založiť remeselnú živnosť pekár, ale musíš doložiť najmenej dvojročnú prax na pozícii kuchár.
Tvojim vzdelaním splňaš podmienku príbuzného odboru, predsa kuchár pri svojom povolaní taktiež okrem varenia pokrmov aj pečie a pozná technologické postupy pri pripravovaní pokrmov a hygienické normy.