janavrbovska
05.06.17,11:44
Odberateľ nám poslal na bankový účet úhradu dvoch faktúr jednou sumou. Ako to mám zaúčtovať v OMEGE?
kn-alka
05.06.17,10:05
dvoma zápismi, úhrada jednej faktúry a úhrada druhej faktúry
ZuzanaA
05.06.17,10:50
Spusť si vzor úhrada OF (nepamatam už jeho kod, nerobim teraz v omege), uhrad prvú faktúru, pribudne ti jeden riadok dole v rozúčtovaní, potom sa v tom istom doklade znovu nastav hore vlavo na vzor, spust uhrada OF vyber tu druhu fa - spravi ti dole dva riadky, ked das ulozit sa ta opyta ci ma nastavit sumu z rozuctovania, daj ano, zrata ti dokopy obe uhrady.
janavrbovska
05.06.17,17:14
Ďakujem, na bankový výpis som poznačila, že sa jedna položka bankového výpisu skladá z dvoch súm a zaúčtovala som to dvoma zápismi.
janavrbovska
05.06.17,17:25
Takto to nefunguje, nespravilo druhý riadok, ale ten prvý prepísalo na úhradu druhej faktúry. Po snažnom hľadaní som našla upozornenie z KROSU, že sa musia urobiť dva zápisy, tak ako radí kn-alka.
ZuzanaA
05.06.17,17:32
Urcite to funguje, stale to tak robim. Aj teraz som si to skusila a slo to, v jednom zapise mam dve uhrady. Ale ked robis ten druhy riadok, musis sa nan nastavit a potom pustit znova vzor 1. Skus. Mame odberatela co nam bezne spoji aj 3 faktury do jednej uhrady a takto ako som popisala zapises lubovolne mnozstvo uhrad pod jednou sumou na vypise.
janavrbovska
05.06.17,19:04
O.K. Keď som sa nastavila na ďalší prázdny riadok, tak to funguje. Domnievala som sa, že sa automaticky vytvorí ten druhý účtovný riadok... Super. Ďakujem za pomoc.
ZuzanaA
05.06.17,19:19
Som rada, ze som pomohla :)