silganmp
05.06.17,12:45
Zamestnankyňa požiadala o materské u zamestnávateľa (podmienky spĺňa). Lekár vystavil žiadosť o materské 8 týždňov pred dňom pôrodu (má zdravotné problémy). Žiadosť o materské si uplatňuje aj u druhého zamestnávateľa (podmienky spĺňa).
Na SP jej povedali, že u druhého zamestnávateľa si môže uplatniť žiadosť o materské až 6 týždňov pred termínom pôrodu, nemôže 8. Na otázku "prečo" jej odpovedali" lebo sa nedá". Ja chcem vedieť prečo sa to nedá, v zákone som nič také nenašla, že by si nemohla uplatňovať materské u dvoch zamestnávateľov naraz 8 týždňov pred termínom pôrodu.
Ďakujem :)
ivka70
05.06.17,10:47
dopis ako trvaju obe zamestnania ...
silganmp
05.06.17,10:48
obe trvajú 4 roky
Katy a R
05.06.17,12:02
Ak by šlo v tom druhom poistení o nárok na materské z ochrannej lehoty - tak v tom prípade by to bolo tak, ako ti tvrdia na SP.
ak nie - tak si to podľa mňa môžeš uplatniť - je to na tebe . správne vyplň tlačivo a pošli poštou (doporučene);)
silganmp
05.06.17,12:07
Aj ja si to myslím, že si môže uplatniť materské naraz, nikde nevidím dôvod prečo nie. Tlačivo je správne vyplnené, zmena v SP nahlásená (u oboch zamestnávateľov), tak kde je problém ?! Ďakujem za odpoveď :)
Katy a R
05.06.17,12:22
aj dve žiadosti o materské? (z obidvoch poistení?)
silganmp
06.06.17,04:45
áno, jedna zaslaná doporučenou poštou, druhá donesená osobne