lsulekova
19.07.06,13:55
Spriaznená spoločnosť (ČR) vysiela na pracovné cesty svojich zamestnancov do Sofie. Na príkaz konateľa (konateľ i spriaznenej spoločnosti) boli letenky i úhrady leteniek hradené z účtu našej spoločnosti. Na tejto pracovnej ceste (hoci práca sa týkala iba spoločnosti z ČR) bol vyslaný i náš zamestnanec, ktorému boli takisto kupované letenky. Teraz mám prefakturovať úhrady týchto leteniek do ČR. Mám postupovať v zmysle §15 ods.3 Zák. o DPH a vystaviť faktúru s daňou? :confused:
lsulekova
19.07.06,12:35
nevie mi niekto poradiť?
lili
19.07.06,12:48
pri predaji leteniek musíš potupovať v zmysle §46 ods.2 zákona o dani z pridanej hodnoty
§49 ods.2 oslobodená od dane je preprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu
a) z tuzemska do zahraničia
b) zo zahraničia do tuzemska
c) z miesta v zahraničí do miesta v zahraničí
d) medzi 2 miestami v tuzemsku, ak tvoria súčasť medzinárodnej leteckej a vodnej dopravy

snáď ti to pomôže
martinez
19.07.06,13:26
pri predaji leteniek musíš potupovať v zmysle §46 ods.2 zákona o dani z pridanej hodnoty
§49 ods.2 oslobodená od dane je preprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu
a) z tuzemska do zahraničia
b) zo zahraničia do tuzemska
c) z miesta v zahraničí do miesta v zahraničí
d) medzi 2 miestami v tuzemsku, ak tvoria súčasť medzinárodnej leteckej a vodnej dopravy

snáď ti to pomôže

No a odpoved je teda taka, ze kedze sa v zmysle vyssieho §46,2 nejedna o oslobodenie a zaroven vychadzame zo vseobecneho §2,1,b, cize predmetom dane je poskytnutie sluzby za protihodnotu v tuzemsku, je zrejme, ze tebou uvedena refakturacia nie je predmetom dane, takze dph sa neuplatnuje...
Gabi03
10.08.06,11:12
Pre istotu:
Slovenská s.r.o. nakupuje letenky od slovenskej spoločnosti bez DPH. Chce ich refakturovať do česka. Sú tieto letenky aj tak oslobodené od DPH, ak predmet podnikania slovenskej sro-cky je uplne iný?