marekrbk
05.06.17,14:52
dnes som sa dozvedel ze z priestupok z roku 2007 ktory som zaplatil a teraz v 2017 mam zaplatit znovu nakolko uz nemam potvrdenie . je to 10 rokov a ani netusim z ktorej banky som to platil . exekutorka mi povedala ze je moja povinnost si uchovavat blocek ale 10 rokov? . to ako mam zaplatit znovu a uz dvojnasobnu ciastku
rudolf83
05.06.17,14:34
Exekučné konanie sa riadi zásadami sporového konania. Ak niekto niečo tvrdí, musí svoje tvrdenie preukázať. Ak tvrdíš, že si uhradil pohľadávku, musíš to nejakým spôsobom súdu (exekútorovi) preukázať. Ak nepreukážeš úhradu, predpokladám, že budeš musieť zaplatiť. Zaujmavé v danom príade je skôr kedy začalo exekučné konanie. To musí byť začaté do 3 rokov od právoplatnosti exekučného titulu. Čiže v tvojom prípade je skôr zaujímavé , čo robil exekútor s tou tvojou pokutou posledných 7 rokov, keď si o nej nevedel.
marekrbk
05.06.17,14:48
este mi oznamila ze preveria ci bola uhradena pokuta lebo nechapem odkial si ti exekutori robia zakazky . Ze dala ziadost exekutorka na ministerstvo ci uz bola uhradena . ved je to kralikaren ze niekto prevezme zakazku a neskontroluje si ci je uhradena
rudolf83
05.06.17,14:58
Ak exekútor bude preverovať tvoju údajnú úhradu, tak to si narazil na niektorú z tých poctivejších exekútorov. Niektori by s tebou ani nekomunikovali a nie to ešte aby za teba plnili tvoje povinnosti.
marekrbk
05.06.17,15:07
este takto ci poctivost nepoctivost exekutorov ,oni si z nejakej databazi preberaju exekucie a pokial ich niekto neuzavrie aj po zaplateni tak sa lahko stane ze jedna pohladavka skonci pri viacerych exekutoroch . otazka znie kde sa to da skontrolovat ci existuje dlh . Ako je mozne ze si oni neoveruju ci je pravo exekutovat ci nie .Nejde o udajnu uhradu . ide o pokus vymahat znovu tie iste peniaze
vicktor
06.06.17,05:34
Tak to je celkom zaujimava informacia - obcan si musi 10 rokov uchovavat financne doklady coby firma?
Kedysi som vselico odkladal, ale uz nie. Pride rocne vyuctovanie, tak to predchadzajuce povazujem za historiu.
(Po rodicoch ostala krabica od topanok plna kadejakych zlozeniek, ucteniek a inkasnych listkov este z 80. rokov - nafotim do "Pamatate sa?").
misoft
06.06.17,05:42
By si sa divil.... mojej 3/4 prišlo pred 10-timi rokmi po 17-tich !!!! rokoch vyrozumenie, že je dlžná na zdravotnom poistení - pritom bola na materskej a bola poistencom štátu. Keby nebolo starých zažltnutých a odložených rozhodnutí z úradu - musela by platiť (a to sa podrž) - okolo 500€!
Jednoducho - papiere sa presúvajú, údaje sa mažú, zálohy zlyhávajú, úradníci majú občanov za sluhov..... lebo ONI sú pánmi nad občanmi.... krysy úradnícke.....
ivka70
06.06.17,06:06
Exekutori si nic nepreberaju, exekúciou musi byt exekutor povereny. Za to, ci a koho poveri ten, komu dlzis, nemoze exekutor.