Erika.1
05.06.17,18:41
Ahojte!
Poraďte mi, prosím! Do názvu spoločnosti treba vložiť aj zápis "s.r.o.", alebo nie? Právna forma založenej spoločnosti je aj tak uvedená na OR...
Ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok večera!
JankaO
05.06.17,17:06
§ 9 odst 2 Obchodného zákonníka:
....Súčasťou obchodného mena právnických osôb je aj dodatok
označujúci ich právnu formu.
vicktor
06.06.17,05:45
Ja rozumiem otazke takto:
Nazov: "Superfirma s.r.o.", forma: "s.r.o." alebo
Nazov: "Superfirma", forma "s.r.o." ?

Ale nemam ziadnu, tak odpoved neviem, len sa mi zda lepsie (postacujuce) to druhe .
kn-alka
06.06.17,06:00
Názov: Superfirma s.r.o.
do názvu už nepíšeš forma: s.r.o. - nepíše sa text: forma s.r.o.

V niektorých tlačivách nájdeš zvlášť kolonku, kde sa pýtajú na formu, odpoveďou je buď právnická osoba, alebo s.r.o. - podľa ponuky na konkrétnom tlačive.
kn-alka
06.06.17,06:00
Ako názov firmy sa používa to, čo je zapísané v obchodnom registri, takže aj s.r.o.
vicktor
06.06.17,06:36
Tu stoji: "Nazov: Superfirma s.r.o. do nazvu uz nepises s.r.o" - ???
a hore "ako nazov sa pouziva ... aj s.r.o.".
Obavam sa ze Erika bude zmatena aj nadalej..
kn-alka
06.06.17,09:22
nepíše sa text: forma s.r.o.
vicktor
06.06.17,09:34
Asi si velmi zaneprazdnena dolezitejsimi ulohami - ved preto som dal do uvodzoviek to, co sa (podla mna) pise a prave ta forma tam nie je v uvodzovkach. Forma je nazov "chlievika".

Nahodne vybrate z OR:
Obchodné meno: A + B CENTRUM
Právna forma: Samostatne podnikajúca fyzická osoba
Erika.1
07.06.17,05:41
Dakujem Vam pekne. Janka0 napisala to, co som chcela vediet. Asi aj myslienky cita :D
Jedna sa o novozalozenu spolocnost, ktora sa zaobera s "vyrobou" filmov, do nazvu dali aj "Film". Len som rozmyslala nad tym, keby ze uvidim na konci filmu "vyrobcu", hociaky nazov, a na konci mena je s.r.o.... Len preto mi to bolo zvlastne, nakolko som este nic take nevidela :D No, ale teraz sa to zmeni... Asi :D
Dakujem Vam este raz a prajem prekrasne chvile!