modna.princezna
06.06.17,09:57
Ahojte mili poradcovia, idem si k vam po radu a pomoc, je tu nejaka dobra dusa ktora je majitelkou kamenneho obchodika s detskym oblecenim? chcela by som vediet ako tak obchdik funguje, viem, ze to je taka tema, ze nie kazdy bude chciet poradit ved konkurencia, ale kedze som uplny zaciatocnik co sa tyka podnikania a iba sa s tou myslienkou pohravam chcem si nahromadit co najvac rad, informacii a vyhod /nevyhd, aby som vedela do coho sa chcem pustit.
momentalne som na RD, ale o pol roka mi konci a ja som sa rozhodla, ze chcem zacat podnikat, zijem v malom, ale okresom meste, kde je vela deticiek a mamiciek ktore by radi svoje deticky obliekali pekne a stylovo, mame tu iba 3 detske obchodiky, ale je to iba sami polsky tovar s macikmi pu a mickej mouse, kaceri...nic co sa mi paci a nic moderne, hm, next, zaru tu tiez nemame, chcela by som otvorit ochchodik s modernym detskym tovarom prevazne od slvenskych vyrobcov ako je Kolačová, Mile, Pískacie tricka, Juuj a podobne, moja otazka a najvacia dilema teda je ci ma taky obchod dokaze uzivit kezde by som z prace dala vypoved, viem ze asi 5000 euro mesacne mi to nezarobi, ale taku 1000 by mohol? alebo mam velke oci? mate s tym niekto skusenost? budem rada za vase rady a pomoc pri mojich podnikatelskych zaciatkoch :slight_smile:
taktiez uvazujem aj nad inym druhom podnikania, a to sukromna skolka, mam na to vystudovanu skolu, tak ma laka aj tato tema, uradovaciek sa nebojim, len sa bojim, ci ma to uzivi, co myslite? poradite mi? dakujem
ivka70
06.06.17,08:23
Tazko ti niekto povie, ci ta taky obchod uzivi, musis si urobit prieskum trhu, ci bude v oblasti, kde chces mat obchod ci iny druh podmikania, dostatocny zaujem.
Uzivi ta to to len v pripade, ze dokazes pokryt zaujem, ktory pokryty nie je v danom mieste a case.
Mohla by si to skusit este pocas RD, mas pol roka na to zistit, ci to zvladnes - a ak nie, stale sa mozes vratit spat na svoje miesto do zamestnania.
taiko
06.06.17,08:25
Nie je to sice odpoved na Tvoju otazku, ale vypracuj si podnikatelsky plan. Jednym z jeho prinosov bude, ze sa dozvies pravdepodobnost uspechu v Tvojom podnikani.
ZuzanaA
06.06.17,11:36
Ja by som do toho osobne nešla. Na uvod ti treba dosť veľký obnos peňazí na zariadenie predajne a nákup tovaru. Zrátaj si keď chceš mať pre seba čistých aspoň 1 000 € mesačne, koľko musiš denne zarobiť (nie predať :) ), budeš platiť nájom, odvody. Dnes veľa mamičiek (som jednou z nich) nakupuje cez internet, kde to býva oproti kamenným obchodom logicky lacnejšie. Predstava byť sám sebe pánom a podnikať je lákavá ale prináša obrovské riziko :) Ale ako sa hovorí, risk je zisk :) Aj keď si nemyslím, že obchod s detským oblečením by ho priniesol :)
korela
06.06.17,12:39
Treba priniesť niečo nové, nie tuctové. Ak už, domnievam sa ja ako laik.
Dcéra nakupovala v Nexte, z UK do troch dní doma, ceny zodpovedajúce, údajne mali mamičky skúsenosť, že kvalita materiálu z online vyššia ako z kamennej predajne.
veronikasad
06.06.17,13:30
Môj názor účtovníčky - 1000€ zisku mesačne (po odpočítaní prevádzkových nákladov) sú veľké oči. Začni s e-shopom počas rodičovskej dovolenky a potom po skončení RD sa rozhodni ...alebo prepis rodičovský príspevok na manžela, ukončí pracovný pomer a zaeviduj sa na úrade práce. V kamennom obchode môžeš skúsiť začať podnikať s dotáciou z úradu práce, ale nemôžeš ju použiť na nákup tovaru.