chali
19.07.06,14:34
Dobrý deň, dnes som sa dozvedela , že sa nemôže používať čierna razítková farba na daňových dokladoch . Môže mi niekto poradiť kde by som sa dočítala podrobnejšie o tomto zákone ?
abel
19.07.06,12:48
Počujem to prvýkrát, pochybujem že to má opodstatnenie v zákone. Ak mi niekto povie, že niečo čítal v novinách alebo počul v televízii a nevie povedať číslo zákona, ktorý to prikazuje, púšťam to z hlavy. A hlavne, keď sa mi hneď na prvýkrát zdá, že je to hlúposť.
Chobot
19.07.06,13:16
Dobrý deň, dnes som sa dozvedela , že sa nemôže používať čierna razítková farba na daňových dokladoch . Môže mi niekto poradiť kde by som sa dočítala podrobnejšie o tomto zákone ?

To nie je pravda, je to len tvrdenie daniarov, ktorí majú niekedy problém rozlíšiť, či ide o originál alebo či to nie je náhodou kópia, keď je tam čierna pečiatka. Ak je pečiatka inej farby, tak by to malo byť jednoznačnejšie. Ale dnes ani to nie je isté. Minule mi skoro overili u notára jeden dokument, ktorého farebnú kópiu považovali za originál, taká bola dokonalá.
JankaO
19.07.06,14:27
Dobrý deň, dnes som sa dozvedela , že sa nemôže používať čierna razítková farba na daňových dokladoch . Môže mi niekto poradiť kde by som sa dočítala podrobnejšie o tomto zákone ?


Ktorý zákon z daňovej oblasti hovorí, že razítko je povinné? Podľa mojich vedomostí žiaden. Tak načo si robiť starosti s farbou???
Monika Kováčová
19.07.06,16:06
Dobrý deň, dnes som sa dozvedela , že sa nemôže používať čierna razítková farba na daňových dokladoch . Môže mi niekto poradiť kde by som sa dočítala podrobnejšie o tomto zákone ?

Toto sú veci, ktoré ma dokážu vytočiť... a priviezť do tranzu...
Bŕŕŕŕ...
Už mi to nerobte prosím...:mad:
sole
19.07.06,16:35
desať rokov podávam všetko na daňový úrad s čiernymi pečiatkami a nikdy nemal nikto nič proti tomu, vaša informácia je blud
Zoltán Kovács
19.07.06,17:03
Tiež používam čiernu farbu na pečiatky, a dokonca teraz už aj priznania dph, prehľady zrazených preddavkov na daň zo závislej činnosti tlačím z programu (čierne) a nemajú s tým problémy.
Johanka
19.07.06,17:11
Takéto zaručené informácie nosí môj brat z krčmy .... A ešte sa na mňa prizerá, aká som tupá, že to neviem :D .
Pepa
19.07.06,17:53
Takéto zaručené informácie nosí môj brat z krčmy .... A ešte sa na mňa prizerá, aká som tupá, že to neviem :D .
:D:D:D .
Tweety
19.07.06,18:23
Takéto zaručené informácie nosí môj brat z krčmy .... A ešte sa na mňa prizerá, aká som tupá, že to neviem :D .mimotemy
Kto vie, kam štamgasti chceli dávať tie pečiatky. Možno daňováci sú v tom nevinne.:p :p :rolleyes:
Melnick
19.07.06,20:02
desať rokov podávam všetko na daňový úrad s čiernymi pečiatkami a nikdy nemal nikto nič proti tomu, vaša informácia je blud

Farbu pečiatok rieši zákon NR SR č.395/2002 o archívoch a registratúrach.
S blížiacim sa termínom jeho seriózneho uplatňovania v praxi,budeme zrejme musieť vymeniť čiernu farbu za modrú./§ neuvádzam požičala som materiál kolegyni a naspamäť ho neviem-určite doplním číslo § ,ak tak neurobí medzitým niekto iný./;)
Modrá je dobrá.
josh
20.07.06,03:40
No na ten paragraf si rad pockam, lebo som cely zakon narychlo prebehol a nic o peciatkach, razitkach, farbach a pod. nenasiel. Takze to sem prosim napis, lebo podla mna to tam nie je.
STRELEC
20.07.06,03:53
Farbu pečiatok rieši zákon NR SR č.395/2002 o archívoch a registratúrach.
S blížiacim sa termínom jeho seriózneho uplatňovania v praxi,budeme zrejme musieť vymeniť čiernu farbu za modrú./§ neuvádzam požičala som materiál kolegyni a naspamäť ho neviem-určite doplním číslo § ,ak tak neurobí medzitým niekto iný./;)
Modrá je dobrá.V roku 2002 to bol parlament pod vedením s. Migaša. Ale Májka prepáč - hádam si príspevok zlezaradil a možno mal byť v téme "srandy".:)
Melnick
20.07.06,06:51
V roku 2002 to bol parlament pod vedením s. Migaša. Ale Májka prepáč - hádam si príspevok zlezaradil a možno mal byť v téme "srandy".:)Možno zlezaradil možno mimotemy ,ale o farbe pečiatok sa dočítaš v knihe od Petra Kartousa, Zákon o archivácii a registratúrach u jeho pôvodcu /dúfam,že som nepoplietla názov .Keď sa ku mne vráti požičaná literatúra doplním./A k s. Migašovi: menili sa všetky zákony z r. 2002?

Mimochodom nikde nepíšem ,že sa niečo musí,píšem len literatúru,kde sa o predmetnom probléme ,ktorý ste tu začali riešiť ,;) dá dočítať .;) :)
abel
20.07.06,08:09
Nechala by som túto tému upadnúť do zabudnutia, ale ak to píše taký člen ako "Májka";) tak to veru pôjdem pozrieť, či na tom predsa len niečo nebude.
Chobot
20.07.06,12:25
Farbu pečiatok rieši zákon NR SR č.395/2002 o archívoch a registratúrach.
S blížiacim sa termínom jeho seriózneho uplatňovania v praxi,budeme zrejme musieť vymeniť čiernu farbu za modrú./§ neuvádzam požičala som materiál kolegyni a naspamäť ho neviem-určite doplním číslo § ,ak tak neurobí medzitým niekto iný./;)
Modrá je dobrá.

Melnick - aj máš pravdu aj nemáš.

Nemáš v tom, že to upravuje zákon alebo vyhláška. Zákon ani vyhláška nepredpisuje farbu pečiatky.

V tej publikácii, ktorú uvádzaš (mám ju aj ja) atuor uvádza ako príklady - vzorové Registratúrne poriadky firmy. A máš pravdu, že v tom ako príklad uviedol, že firma si stanoví, že bude používať pečiatky modrej farby. Neuvádza sa, že "musí" používať modré pečiatky.

Aj na začiatku publikácie autor uvádza :

"Organizácia pooužíva podlhovastú (nápisovú) pečiatku. Orgán štátnej správy alebo samosprávy používa okrúhlu pečiatku so štátnym znakom, resp. okrúhlu pečiatku s obecným znakom.

Na odtláčanie podlhovastých (nápisovch) pečiatok používame modrú farbu. Na odtláčanie okrúhlych pečiatok používame červenú farbu."

Nepíše, že je to predpísané, len uvádza, že je to tak zaužívané v praxi. Väčšinou sa pre tú okrúhlu pečiatku dodržuje červená farba, ale napr. obchodný registerna výpisoch dáva tiež modrú okrúhlu pečiatku. Takže naozaj môžeme zatiaľ na farbu pečiatky zabudnúť.
Melnick
20.07.06,15:31
Nechala by som túto tému upadnúť do zabudnutia, ale ak to píše taký člen ako "Májka";) tak to veru pôjdem pozrieť, či na tom predsa len niečo nebude.
Elenka z fotografií viem ,že si tmavovláska ako aj ja a nám údajne ide zelená,čo povieš na to keď budeme používať farbu pečiatok takú ,aká nám pristane,čiže zelenú ?;) :D :D :D :D
Melnick
20.07.06,18:06
Možno zlezaradil možno mimotemy ,ale o farbe pečiatok sa dočítaš v knihe od Petra Kartousa, Zákon o archivácii a registratúrach u jeho pôvodcu /dúfam,že som nepoplietla názov .Keď sa ku mne vráti požičaná literatúra doplním./A k s. Migašovi: menili sa všetky zákony z r. 2002?

Mimochodom nikde nepíšem ,že sa niečo musí,píšem len literatúru,kde sa o predmetnom probléme ,ktorý ste tu začali riešiť ,;) dá dočítať .;) :)

:) :) :) :)
Zita5
20.07.06,18:16
Majka Ty trpíš samomluvou :) :p
Eva Póčová
23.04.12,11:49
Ahojte,
môže SRO používať pečiatku s červenou farbou? Ja som zatial nenašla nič o tom, že by to bolo zakázané, ale červenú používajú úrady a to o čom ja neviem nie je isté, že ani neexistuje. Na porade ste sa s tým zaoberali len v roku 2006 a od vtedy sa už mohlo všeličo zmeniť.:rolleyes:
ďakujem
marjankaj
23.04.12,12:10
Ahojte,
môže SRO používať pečiatku s červenou farbou? Ja som zatial nenašla nič o tom, že by to bolo zakázané, ale červenú používajú úrady a to o čom ja neviem nie je isté, že ani neexistuje. Na porade ste sa s tým zaoberali len v roku 2006 a od vtedy sa už mohlo všeličo zmeniť.:rolleyes:
ďakujem
A je vôbec potrebné aby sro používala pečiatku?

http://www.uspesne-podnikanie.sk/ake-udaje-musia-byt-na-fakture