silvia
11.11.04,07:47
Prosím Vás, súrne potrebujeme vystaviť zmluvy so všetkými živnostníkmi, ktorí pre nás pracujú (kvôli kontrole z Inšpektorátu práce!!!). Mohli by ste mi niekto poslať vzor takejto zmluvy, alebo aspoň poradiť, kde by som to rychlo našla?Jedná sa o nepravidelnú prácu živnostníkov v priebehu celého roka, zakaždým na inej zákazke, proste podľa potreby. Mohla by to byť nejaká rámcová zmluva....?
Srdečná vďaka za rýchle rady!
Luba2
11.11.04,08:10
To zrejme potrebuješ dorobiť dodatočne aj za uplynué obdobie. Však? Nebolo by jednoduchšie napísať na každú prácu objednávku a na základe objednávky vyplatiť potom faktúru? Dvojriadková objednávka u živnostníka mi pripadá jednochuchšia než tvorenie množstva zmlúv.
emily
11.11.04,10:02
Neviem či je tá zmluva ideálna, ale skús pozrieť
rosemary
11.11.04,10:33
Silvia, my to robíme presne, ako píše Ľubka. Ale prezraď, prosím Ťa prečo kvôli inšpektorátu, lebo zasa mám asi nejaké rezervy, dík.
silvia
11.11.04,10:57
Vcera nas nasa bezpecacka informovala, ze bola na skoleni, kde sa okrem inych zaujimavosti dozvedela, ze pokial nemame zmluvu so zivnostnikmi (ci staci objednavka som sa nespytala), ktori pre nas pracuju, povazuje sa to za ciernu pracu a Inspektorat prace to vysoko pokutuje. No a dnes prisla na jednu zakazku, na ktorej pracuju nasi zamestnanci aj zivnostnici kontrola z Inspektoratu prace. Preto sme ich odtial rychlo stiahli a snazime sa dohnat zameskane.
A k tym objednavkam: v nasom pripade je to komplikovanejsie. Nakolko mame rozrobenych sucasne niekolko akcii, casto sa stava, ze pracovnici su podla potreby presuvani medzi zakazkami. Takze napiseme objednavku na prace napr. 1mesiac na akcii XY a dotycny zivnostnik moze v danom mesiaci pracovat na 3 akciach nepravidelne...No neviem. Preto sme to chceli riesit nejakou ramcovou zmluvou, ktora by platila odo dna podpisania az do zrusenia.
Ale vdaka za kazdy napad!
rosemary
11.11.04,11:37
Bezpečáka máme celkom znalého, zajtra sa ho na to opýtam, potom dáv vedieť. Ešte jedna otázočka. Keď nie je uzatvorená zmluva, je to nevýhodné pre toho živnostníka, alebo pre objednávateľa?
silvia
12.11.04,05:34
Je to nevýhodné hlavne pre objednávateľa, lebo živnostník tam pracuje preňho, vlastne vystupuje pod jeho menom. Ale je možné, že bez postihu by neobišiel ani živnostník...
Paula
12.11.04,06:42
Účtujem externe na živnosť. Na jar mala jedna z mojich firiem kontrolu z inšp.práce. Dotyčného zaujímal okrem personálnych dokladov (zmluvy,dohody,výpl.pásky...atd.) aj každý človek práve prítomný na pracovisku. Bola som jedným z prítomných. Kontrolór nevyžadoval žiadnu zmluvu, stačilo mu, keď videl za každý mesiac moje faktúry. Zmluva má slúžiť asi len na obojstrannú "ochranu" vzťahu majiteľ-účtovník.
Hlinkovx
13.04.05,08:12
MY sme teraz akorát mali kontrolu!!!!
prišiel VIETOR....:D:D:D:D
skontrolovali pracovné zmluvy, a prihlášky do SP a posledné výkazy do SP....
keďže nám to sedelo...spokojne odišli ...
stanca
13.04.05,08:23
Silvia, a keby ste to riešili príkaznou zmluvou?Možno by to bolo najvhodnejšie.
Janna
13.04.05,09:05
My sme na začiatku roka vystavili celoročnú objednávku na práce každému živnostníkovi. Po vykonaní nejakej práce nám to faktúruju.