Majko384
06.06.17,19:26
Som v neprijemnej situacii:
- aktualne som na urade prace ako nezamestnany
- poziadal som si o rekvalifikaciu ktoru mi zamietli
- ale chcem si ju spravit teda si ju finnacujem sam (uz na nu chodim)
(nepoberam ziadne davky ani nic podobne)

ale problem je ze urad toto neberie do uvahy a cim dalej tym castejsie ma posielaju na povinne konkurzy a pohovory
(na typy zamestnani o ktore nemam zaujem)
odmietam zvacsa kvoli dochadzke a ze si robim kurz.

Toto je nonsense, takze si robim kurz na vlastne naklady kvoli buducemu zamestnaniu = nemozem robit na smeny ani uplne odruky lebo sa toho kurzu zucastnujem a urad len caka kedy toho odmietnem dost nato aby ma vyradili.

Mozem s tym nieco robit? je to takto spravne? (kurz este potrva 3 mesiace 2-3x do tyzdna)
Ci takto sa u nas znizuje nezamestnanost na papiery?

(keby nastupim a vystupim na dva dni tak sa nic nezmeni akurat by som mal pepierovacky okolo toho nastup/vystup/urad/zdravotna a nie nechcem si hradit zdravotnu sam)


Dakujem za pomocne rady, ostatne si prosim odpustite.
veronikasad
06.06.17,18:22
Evidencia na Úrade práce nie je povinná, ak chceš byť uchádzačom o zamestnanie, musíš akceptovať podmienky UP.

Ty si sa rozhodol hľadať si prácu sám, preto je pre teba zbytočná. Plateniu zdravotného poistenia ako samoplatitel sa vyhnes ak si nájdeš prácu na dohodu s rovnomerne rozvrhnutym pracovným časom na každý pracovný deň v týždni, stačí aj jedna hodina denne, nebudeš doplácať do minimalneho vymeriavacieho základu samoplatitela
arizona
06.06.17,19:46
Ja na tvojom mieste by som na UP priniesla nejaky doklad,ze navstevujes kurz,ktory si robis kvoli buducej praci.
Snad natrafis na ferovu pracovnicku, ktora to bude akceptovat.myslim si, ze aj UP si vie vazit,ak si nezamestnany hlada pracu sam.
misoft
06.06.17,22:46
Mal by si vážiť, nakoľko úrad tiež vyžaduje od uchádzača nielen plnenie ich "podmienok", ale aj aktivitu pri hľadaní zamestnania....
Majko384
07.06.17,09:31
arizona: No ja som sa pytal ci to pomoze a ze nie :( tak sa pytam ci to tak ma byt, ale skusi skusim, dakujem
Majko384
07.06.17,09:34
neni nonsense chodit na pohovory kde vyzaduju dvojsmenku a pracovna doba by mi nedovolila navstevovat kurz? to je pointa.
keby je ten kuzr cez repas teda keby mi ho schvalia tak je to uplne v poriadku a mam pokoj, ked mam tu istu situaciu za vlastne je to z toho kocurkovo
citaj pozornejsie
misoft
07.06.17,09:37
Logiku v štátnych úradoch a ich úradníkov nehľadaj - oni totiž žiadnu logiku nemajú, nemajú dokonca ani svoju vlastnú vôľu - sú to len "stroje", slepo poslúchajúce el cheffe.....
Majko384
07.06.17,09:40
nie je povinna ale platenie zdravotnej je,
ako zamestnanec odvadzam ale ako nezamestantny to nemam v plane
bez prijmu zo zakona odvadzat? z coho, preto som na urade

dohodu: nemam vo vyhlade takuto moznost

a pointa je ze ma urad posiela na pohovory do zamestnania ktore (po nastupeny) koliduju s kurzom, skuste pochopit koren mojho problemu

p.s. zamestnania kde len cestovanie (1smer) trva cez hodinu aj pol.
veronikasad
07.06.17,12:21
Vyžiadaj si z inštitúcie, ktorá kurz poriada potvrdenie o tom, že aký kurz a v akom období navstevujes. Odovzdaj na UP, prip. aj s časovým rozvrhom výuky. Ak ťa napriek tomu na nejaký konkurz v danom termíne pošlu a v prípade neúčasti ťa vyradia z evidencie, odvolaj sa.
Len znovu zopakujem,napriek tomu že si kurz platíš sám, evidencia na ÚP je dobrovoľná a pokiaľ nepreukazes že po skončení kurzu máš prisľúbené zamestnanie, pohovorom sa nevyhnes. Len termíny kedy na pohovory z dôvodu návštevy kurzu nemôžeš ísť by mali akceptovať.
korela
07.06.17,13:02
Logiku to samozrejme má.
Ja som svoj problém po neporozumení môjho úradu išla riešiť priamo na ministerstvo, uspela som, museli sa stiahnuť. Za pokus to stojí vždy.
Ak to máš ďaleko, napíš, zavolaj, uvidíš.
bettylou
07.06.17,15:49
UP si to určite neváži - je mu to jedno. buchni po stole ...
arizona
07.06.17,18:32
Tak chod na ten pohovor,ale "zahraj" to na pohovore tak,aby si im nevyhovoval....aj tak sa to robi, hmmm
veronikasad
07.06.17,22:58
Prečítaj si definíciu uchádzača o zamestnanie v zákone o službách zamestnanosti a skús si ty pochopiť radovu pracovníčku Úradu práce. Ak voľné pracovné miesta sú a má príkaz od vedúceho takto konať, nedá sa kvôli tebe vyhodiť.