DušanG
06.06.17,19:53
Dobrý deň prajem, sused si začal stavať dom. Starosta tvrdí, že nevedia, kde je šachta kanalizácie, tak ju hľadajú tak, že rozkopávajú celú cestu pozdĺž pred naším domom. Nedostanem sa autom z dvora. Vraj nevedia, ako dlho to potrvá. Keď som starostovi povedal, že musí zabezpečiť, aby som sa dostal z pozemku, vyjadril sa spôsobom, ktorý do slušnej spoločnosti nepatrí a preto ho tu nebudem interpretovať; skrátka povedal, že sa do toho nemám starať. Mám brať na zodpovednosť pred úradmi starostu, ktorý to oficiálne dovolil, alebo suseda, ktorý to vykonáva, alebo oboch, alebo čo robiť? Vďaka za odpoveď.
Tweety
06.06.17,17:56
Oboch, v poradí starosta, sused.
buchač
06.06.17,18:07
Myslíš skôr potrubie kanalizácie a nie šachtu....či ?
Šachtu si predsa sused postaví na vlastnom pozemku...či ?
Celúcestu ? Takže v podstate je cesta mimo prevádzku...či ? Asi nie, všakže...či ?
Sorry, ale to nemáš trochu chochmesu, aby si počkal deň - dva ...či ?
Sorry, ale to si nevieš poradiť aj sám ...či ?
To aká je široká tá rozkopávka pred Tvojim barákom, že sa nevieš dostať autom von z dvora ?
To o aké auto sa jedná ? Osobné, dodávka a či nejaký nákladiak ?

Lebo mám za to, že ten rozkopaný pás nebude širší ako 50cm, lebo kanalizačné potrubie je zakreslené v mapách.
Šmar cez to nejaké solídne foršty a hajde von z dvora. Prejsť cez ne by nemalbyť problém...či ?

Kvôli prkotine sa ideš onačiť, zvady so susedom (možno aj novým) realizovať ?
Nuž pekné začiatky...čo bude nasledovať neskôr ?
Pindy, že si dovolil zasadiť tuje pozdlž vlastného plota ?
DušanG
06.06.17,18:18
Rozkopavka je široká cca meter, cesta je široká cca štyri metre, kope sa pol metra od obrubníka idúceho popred náš dvor, takže v prevádzke je cesta ale ja jediny sa do dvora nedostanem. Pár dní počkať nie je problém, problém je, že z akého dôvodu by som mal teraz zháňať riešenie ja a nie Investor stavby? Potrebujem chodiť do roboty a nie vybavovať sa tu s takýmito ľuďmi, ktorí si robia čo chcú a kedy chcú, lebo tak isto robili pred rokmi aj kanalizáciu a teraz nikto netuší, kde je miesto, v ktorom sa sused môže napojiť. Žiadne výkresy.
Bývam tu pol roka a mám polovičný vek oproti im dvom takže sa so mnou ani nemienia baviť. Stará škola... Je pod ich úroveň prísť a povedať daj si auto von, bude sa tu kopať...
buchač
06.06.17,18:37
No čo na to povedať ?
Ja som stará škola a serie ma tá mládež...;)
Ono to nie je o škole, ono je to ľuďoch, o jednotlivcoch, o krajoch jednotlivých dediniek...a to mi ver ako starej škole.
Nie nič horšie ako gadžovina...

Nič nezrobíš ako prišelec, ako prisťahovalec...veľké NIČ, aj to Ti garantujem. Pár rokov bude trvať, pokiaľ Ťa vezmú medzi seba.
Na druhej strane ani nemá význam, kde by si sa vlastne chcel sťažovať ?
Ja viem, ja viem...ono ide o princíp. Ale na druhej strane nikdy nevieš, kedy to budeš môcť susedovi aj vrátiť...teda, ak sa rozhodneš.
Zastávam starý a overený názor..." Pomsta sa podáva s vychladnutou hlavou ". Snáď je aj jasné, že som už aj nejakú aplikoval. ;)
Zatiaľ sa na suseda vyondi a pekne zvysoka...nič iné nejak neostáva.
arizona
06.06.17,19:39
Ak sused chce robit pripojku na kanalizaciu,potreboval k tomu SP a projekt.V projekte by mal projektant zakreslit aj potrubia,sachty a vsetko potrebne.Tento projekt by mal predsa odovzat na vas stav.urad.
Taktiez na rozkopavku obce potrebuje ziadost a suhlas obce.
Alebo ze by to robil nacierno,po tichom dohovore so starostom?

Aku sachtu vobec hladate? Ked sa robi kanalizacia,tak sa robia male sachticky pred jednotlive domy.Ani my sme nevedeli,kde presne je nasa.Tak sme zisttili,kde maju ostatni susedia a hladali sme v rovine,v priblznom mieste,kde mali ostatni.nasli sme to zachvilu...


Ten nas projektant nam to vsetko dodal vybavene.Niektore vykresy sieti nasiel v archive va nasej obci,ku kanalizacii napr. v archive vedlajsej obce.my sme sa o to nestarali,on v tom vedel chodit.