SamuelG
06.06.17,22:31
Chcel by som sa opytat ake su moznosti obrany ak si Vas nadriadeny zavola do kancelarie, kde Vas pod hrozbou straty zamestnania alebo inym obdobnym tlakom vydiera, aby ste kontrolu v kontrolovanom subjekte vykonal tak, aby nebolo zistene ziadne porusenie zakona, inymi slovami aby ste kryli porusenie zakona.

Samozrejme cloveka napadne hned vyhotovenie zvukoveho zaznamu, lenze ako ho pouzit ked legislativa je nastavena na ucinne krytie korupcie a Vy nedisponujete suhlasom nahratej osoby na nahravanie a ani na zverejnenie.

Ake ma clovek moznosti ochrany svojej osoby a rovnako ako s korupciou nadriadeneho bojovat?
ockoneocko
06.06.17,21:13
sosak
07.06.17,03:53
Mária27
07.06.17,04:10
tí hľadajú len kauzy na zviditeľnenie sa
Ing. Ľubomír Janoška
07.06.17,04:46
Slovenská legislatíva prakticky neumožňuje súčasne angažovať sa proti korupcii aj byť chránený. Zákon o oznamovaní protispoločenskej činnosti pár krát už preukázal svoju nefunkčnosť.

Pokiaľ sa nechceš zúčastňovať na riadenej korupcii a chceš sa postaviť proti nej, musíš rátať s tým, že skorumpované vedenie Ťa vysotí. Môžeš mu to ale skomplikovať - napríklad tým, že kontrolu urobíš objektívne a protokol pošleš šéfovi oficiálne cez podateľňu s potvrdením podania. Súčasne oznámiš vedeniu úradu - rovnako cez podateľňu - že šéf Ťa žiadal, aby si porušoval zákon. Prvý krát Ti to prejde. Následne buď urobia organizačnú zmenu, aby Ťa mohli vyhodiť legálne alebo Ti prestanú prideľovať krivé prípady. V ideálnom prípade sa zbavia šéfa, ktorý im neprimerane zvyšuje reputačné riziká.


PS pre opatrných a poslušných: poslúchnutie príkazu a porušenie zákona sa obráti pri najbližšej príležitosti proti tomu, kto to vykonal a netreba sa čudovať, že ho bonzne ten, kto ho pôvodne prinútil porušiť zákon.
buchač
07.06.17,04:54
Zjednodušene povedané..."proti vetru sa čúrať nedá"...
taiko
07.06.17,04:58
na zaklade coho tak usudzujes ?
Mária27
07.06.17,06:14
už som s nimi rokovala
Oliwa
07.06.17,06:32
Zavolaj na 0800 111 001. Alebo rovno Ficovi. Alebo Kaliňákovi, ktorí tvrdí, že korupcia u nás neexistuje.
http://www.bojprotikorupcii.vlada.gov.sk/chcete-nahlasit-korupciu-volajte-aj-na-antikorupcnu-linku-uradu-vlady-slovenskej-republiky/
Ale keď tak pozerám, že v r. 2016 bolo zo 41 nahlásených prípadov postúpených NAKA 0 prípadov, tak asi naozaj neexistuje...
Neboli postúpené nikde. Odložené ad acta...
SamuelG
07.06.17,17:07
Bohuzial v podstate je to tak ako som si myslel, legislativa SR je ucelovo stavana tak aby korupciu kryla a bohuzial ta je rozsirena prioritne na najvyssich miestach kontrolnych organov a inych organov.
SamuelG
07.06.17,17:09
Jo Fico a Kalinak su rodeni komici :D
SamuelG
07.06.17,17:17
Este ma tak napada ze vlastne z dovodu ze aj moj nadriadeny je zamestnancom statnej spravy tak v podstate ho mozem nahravat aj bez jeho suhlasu, nejedna sa o fyzicku osobu a veci osobnej povahy ale je v praci a su to veci pracovne takze nahravka by mala byt ziskana v sulade so zakonom a je pouzitelna ako dokaz v trestnom konani.
Ing. Ľubomír Janoška
07.06.17,17:58
Myslíš hlas podobný hlasu Tvojho šéfa?
SamuelG
07.06.17,18:57
Nahravane mobilom. Samozrejme kazdy dokaz je spochybnitelny lenze bohuzial zadovazit si dokaz v kancelarii v ktorej je len on a ja je nemozne mimo zvukoveho zaznamu vyhotoveneho potajomky.