shimiak
07.06.17,13:23
Ahojte, prisla k nam porodit macka, ktoru som prikrmoval, taka polodomaca uz, v pivnici som nasiel 4 male, ale jedno uz zdochlo, dalsie sa skoro vobec nehybe a tie ostatne dve su ako tak zive, nedava im jest, alebo kde je problem? su to jej prve urcite, jest jej davam, neviem, co by som mohol urobit
vicktor
07.06.17,11:28
Zlikvidovat staru aj male.
vicktor
07.06.17,11:58
Minuskari, vsak ich ich vezmite k sebe.
Ak tak neucinite, chapem to ako vas suhlas s mojim nazorom.
arizona
07.06.17,12:01
Ak sa ti podari,chod s macacou rodinkou k veterinarovi,on bude vediet poradit.
V lekarni,aj u veterinara sa predava specialne mliecko pre maciatka, s tym treba dokrmovat malicke,spociatku kazde cca 3-4 hodiny.
Po napapani zlahka pomasirovat brusko.Nedavat obycajne,kravske mlieko, to im moze uskodit!

Urob cickam nejaky pohodlny pelech,malicke prikladaj castejsie k matke,k bradavkam,nech si na ne zvyka.Aj u malickych sa rozvija saci reflex,postupne si zvyknu...
Ak je "prvorodicka",tak je asi mlada, neskusena,oplasena...snaz sa ju udrzat v klude,radsej ju par dni nepustaj von,aby neutiekla od malych celkom.Jej materinske city voci mladym sa mozu prejavit aj po par dnoch.
Jedlo a vodu jej nechaj blizko pri pelechu,aby bola co najviac pri malickych
kn-alka
07.06.17,13:51
to, či malé cicajú zistíš tak, že sa kukneš matke pod brucho, či má "oslintané" bradavky, ak nie, tak ich matka ani nepripustila k sebe

no mohlo sa stať, že matka nemá mlieko - pomôže veterinár
shimiak
07.06.17,14:16
no dve uz zdochli, este zostali dve, stara stale chodi za mnou a mnauci, neviem, co chce.... zdalo sami, ze jedno teraz bolo na nej prisate a ona je pri nich stale, tak neviem, ci tie dve nebohe neboli chore, ze ich nechala.... to nieje nasa macka, ja k veterinarovi nepojdem, len nejak pomoct jej by som chcel, hadam si s tymi co zostali poradi
bettylou
07.06.17,16:52
pravdepodobne nemajú šancu na prežitie, tak inštinkt mačke vraví, aby ich opustila. Veľa s tým nenarobíš.
arizona
07.06.17,19:28
Tazko radit takto na dialku...mozno cicka nema dostatok mlieka,alebo je oplasena, ze sa este nevie o male postarat. Co jej davas jest?Skus jej uvarit trochu nejakeho vyvaru s kuskom kuracieho masa,alebo nejaku kvalitnejsiu konzervu / nie z hypermarketu/, to by mohlo pomoct k tvorbe mliecka.Alebo oslov nejaky utulok v okrese, oni mozno pomozu a poradia.Pripadne vybavia nejakeho veterinara,ktory spolupracuje s utulkami a osetruje za minimalne ceny. Teraz,ked su chladnejsie noci,mozes im do peliesku prihodit hoci aj plastovu flasku s teplou vodou,aby mali teplejsie.Alebo horucou,ale zabal ju,aby sa cicky nepopalili. Malicke to ohreje a pomoze prezit,ak si mama cica nevie s nimi este poradit
Terezia13
07.06.17,19:37
môže sa to stať u mačky, ktorá sa okotila prvýkrát, jednoducho nevie, čo má robiť, ale štyri mačiatka sú dosť veľa pre mačičku, ktorá je "bez gazdu" - nemala pravidelnú potravu, žila vždy v obozretnosti v strese, pravdepodobne nemala ani trvalejší úkryt, to všetko môže mať vplyv na to, že ich odmieta, prikrmovať malé mačiatka je ťažké a treba to robiť pravidelne, riešenia sú dve - od veterinára zabezpečiť mlieko, alebo nájsť v okolí útulok, kde sa takýmito voľne žijúcimi mačičkami zaoberajú a dať ich do útulku, oni potom hľadajú domov pre mačiatka a mačky sterilizujú
shimiak
08.06.17,12:11
chcel som dnes volat veterinara, bohuzial, z dvoch jedno zomrelo a to posledne niekam odniesla, neviem vobec kam, ale v peliesku nebolo ....
kn-alka
04.08.17,15:43
meškáš 2 mesiace :D

ale zadávateľka by sa mohla pochváliť, či sa podarilo to jedno mačiatko nájsť a či sa mu darí