richardvv
08.06.17,12:23
Som zamestnavatel a chcel by som svojim zamestnancom prispievat 4.50 eur vo forme gastrolistkov na jeden den, avsak nie jeden kus, ale 3 kusy po 1.50 eur.
Je toto v sulade so zakonom? moja uctovnicka mi povedala ze nie je, musi to byt prave jeden listok, avsak toto tvrdenie mi nevedela podlozit nijakym platnym zakonom a odmietla tieto uz zakupene listky zaevidovat do uctovnictva.

dakujem za vsetky odpovede a nazory
Tweety
08.06.17,10:24
Áno, je to aj takto možné. Účtovníčka sa v tomto mýli. Len pozor na daňovo uznané náklady. Max. to môže byť 55% z hodnoty 4,50 €.
richardvv
08.06.17,10:26
Dakujem. a viete mi to prosim aj podlozit zakonom, resp. nieco cim by som ju presvedcil. Mam uz nakupene velke mnozstvo listkov a potrebujem to zauctovat co najskor. dakujem
Tweety
08.06.17,10:27
ZP §152.
vicktor
08.06.17,10:35
Toto som kedysi v robote pozadoval aj ja, ale neuspel...
Z listkov sa nevydava, ale raz som spravil kombinovany nakup, pri pokladni drzal v ruke listky a mince, ale spocital som ze to nevychadza, tak som vytiahol kartu a pokladnicka vravi "dajte tie listky".
Ja: ale to nevychadza, mam aj pivo
Ona: nevadi
Ja: jeden je malo a dva vela
Ona: dajte dva, vsak vam vydam
Tak ako je to s tym zakazom? Ked je vola, je aj cesta.
Jana_clenka
09.06.17,08:43
Spoločnosť LE CHEQUE DEJEUNER v minulosti aj doporučovala zamestnávateľom obdobný postup na využitie str.lístkov s nižšou hodnotou po zvýšení minimálnej sumy str.lístka. Viď link: https://www.up-slovensko.sk/novinky/?article=ulahcite-si-doobjednavku-kuponov-po-zvyseni-nominalnej-hodnoty