janci10
19.07.06,20:18
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať iným spôsobom na túto problematiku, keďže v inej porade som odpoveď nedostal:

ktoré výnosy mi vstupujú do koeficientu pre DPH pri účtovaní súkromnej zmenárne? operácie, ktoré sa robia, sú: nákup valút od zákazníkov, predaj valút a ešte odvod valút do banky z pokladne, čo ale zrejme prechádza 261.

Mohol by mi niekto pomôcť?

Za odpoveď ďakujem
ALBO
20.07.06,08:10
Mate to v § 39/2= poplatok a výnos dosiahnutý z rozdielu kurzov v prísl. zd. obd.
janci10
23.07.06,06:05
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Výnosom sa teda myslí rozdiel medzi tým, za čo sa nakúpili a predali valuty? Lebo ja mám sumu, za ktorú sa valuty nakúpili oveľa vyššiu ako za ktorú sa predali. Viac valút sa nakúpilo ako predalo. Ale predsa ten rozdiel on nezinkasoval, nie je jeho výnosom - veď viac vydal korún ako prijal.

Poplatok - ten je jasný.

Vopred ďakujem za odpoveď
ALBO
23.07.06,07:47
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Výnosom sa teda myslí rozdiel medzi tým, za čo sa nakúpili a predali valuty? Lebo ja mám sumu, za ktorú sa valuty nakúpili oveľa vyššiu ako za ktorú sa predali. Viac valút sa nakúpilo ako predalo. Ale predsa ten rozdiel on nezinkasoval, nie je jeho výnosom - veď viac vydal korún ako prijal.

Poplatok - ten je jasný.

Vopred ďakujem za odpoveď
Mne to zo znenia zakona vychadza takto, ale treba aby sa este niekto vyjadril.
Kupite 200 Ks po 100Sk v
Predate v jan.100 KS po 90Sk = nemate v danom mesiaci vynos.
Predate vo feb100 Ks po 110 Sk, mate vo feb oslob. vynos 100x10.
No a tie kurzy pri nakupoch a predajoch si sledujeteako pri yasobach, ked sa vydava zo skladu,nakupnu a predajnu cenu
liba2
23.07.06,11:10
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Výnosom sa teda myslí rozdiel medzi tým, za čo sa nakúpili a predali valuty? Lebo ja mám sumu, za ktorú sa valuty nakúpili oveľa vyššiu ako za ktorú sa predali. Viac valút sa nakúpilo ako predalo. Ale predsa ten rozdiel on nezinkasoval, nie je jeho výnosom - veď viac vydal korún ako prijal.

Poplatok - ten je jasný.

Vopred ďakujem za odpoveď
Rozdiel z kurzov vzniká až predajom valút a zisťuje sa len pri tej časti valút, ktoré boli predané. Netýka sa to valút, ktoré sa len nakúpili a sú v pokladni.
janci10
23.07.06,12:22
No tak teraz sa musim priznat, ze som zmateny. Ak sa to tyka iba tej casti valut, ktore sa predali - teda porovnavam kurz, ktorym boli predane a kurz NBS a tento rozdiel je cenou pre DPH? Ja mam totiz vystup, kde je priemerny kurz za obdobie - myslim kurz zmenarne, pri predaji valut.

Cite predaj valut zauctujem ako 261/211 - ocenene kurzom zmenarne. Prijem korun z predaja valut zauctujem ako 211/261 - ocenene kurzom NBS. A rozdiel - vynos, zauctujem ako 261/658 - rozdiel na 261? A to je cena pre DPH - vynos pre koeficient?

Spravne som to pochopil?