Neznalosť
08.06.17,23:21
Dobrý deň. Prosím o radu. Dala som si zatepliť rodinný dom minerálnou vlnou 150 mm. Práve mi dokončujú štvrtú stenu. Dnes som mala návštevu náhodou stavbár a opýtal sa ma prečo nemám štartovaciu lištu. Vedela som že dávali... ale dali iba na bočné steny. Predná stena domu - čelo skutočne lištu nemá. Je tam už aj fasáda. Stavbári mi povedali, že preto, lebo tam vytrčal sokel a tak zrezávali z minerálnej vlny a preto nedali lištu. Neviem či sa to dá ešte nejako opraviť - sokel ešte nie je obložený. Či to môže byť problém do budúcna bez tej lišty alebo ako to vyriešiť. Nie som stavbár a tak prosím o radu.
marleau
11.06.17,18:31
lišta jednoznačne musí ísť, vo Vašom prípade bude riešená neštandardne, ale nech ju dajú a aj tak by som im strhol peniaze.
harctom
12.06.17,07:41
zakladaciu lištu by som určite nedával, je to zbytočný tepelný most a nemá opodstatnenie, akurát sa lepšie osadzuje prvá rada zateplenia ale inú pozitívnu funkciu nemá, skôr naopak
marleau
12.06.17,12:31
nie? a čo narúšanie celistvosti izolačného materiálu napríklad od hlodavcov?
pavol54
12.06.17,13:00
presne to som chcel napísať hlodavce sú potvory, v začiatkoch sa zvykla dávať aj sieťka aspoň 10cm prichytená o stenu pod plánovanou izoláciou pomocnou latou počas montáže zafixovať a opätovným prehnutím dohora spojiť so sieťkou na izolácii, vytvoriť z nej také U