mayernm
09.06.17,13:27
ako napísať výpoved zo zdravotných dôvodov aby som dostal odstupné aj keď zároveň poberám starobný dôchodok a stále mám pracovnú zmluvu
Tweety
09.06.17,11:31
Ak dáš výpoveď, nárok na odstupné ti nevzniká. ALe ak zo zákona môžeš okamžite skončiť, potom to je iné
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Tak posúď, či to splňaš.
ivka70
09.06.17,11:34
S posudkom od odborneho lekara ako prilohou, ze nemozes nadalej vykonavat svoju pracu zo zdravotnych dovodov (lekar vie, co tam ma napisat) poziadas pisomne zamestnavatela o preradenie na ine, pre teba zdravotne vhodne miesto.
Az ked ta po tejto ziadosti do 15 dni nepreradi, mozes okamzite skoncit PP zo zdravotnych dovodov s narokom na 2 mesacnu nahradu mzdy.
Ak ta ale preradi, pracujes normalne dalej.
Postup je rovnaky, ci si alebo nie si starobny dochodca.
Zamestnavatel ta mzoe poslat aj s posudkom od lekara, na vysetrenie k svojej vlastnej zdravotnej sluzbe, ktora mu robi posudenie zdravotnej sposobilosti.