Ottingerova
09.06.17,19:37
Zdedila som po predkoch nehnutelnosť. V prípade mojej smrti by po mne túto nehnutelnosť dedil môj manžel, alebo len naše spoločné dieťa? Manžel má deti aj z bývalého manželstva. Dá sa to ošetriť závetom, alebo ak by som zomrela moje dieťa to zdedí automaticky v plnom rozsahu? Alebo ani závet nepomôže a manžel by tak či tak zdedil polovicu? Ďakujem za pomoc.
Jakubec
09.06.17,17:45
Pokial ste notarskou zapisnicou nerozsirili rozsah BSM, tak zdedeny majetok nepatri do BSM ale patri vylucne tomu z manzelov, ktory ho zdedil.
Zavetom mozete urcit, kto bude po Vas dedit. Kedze manzel nie je neopomenutelny dedic, nemusite mu v zavete nic odkazat a v tom pripade by nededil nic. V zavete mozete napr. urcit, ze vsetok majetok Vam patriaci bude dedit Vase dieta a v tom pripade by vsetko dedilo Vase spolocne dieta. Deti manzela, ktore nie su Vasimi detmi po Vas nededia (po manzelovi ano)-
arizona
09.06.17,17:46
Dedili by obaja.Mozes spisat zavet,kde zdedenu nehnutelnost odkazes iba dietatu.
Ottingerova
09.06.17,19:21
Mne by nevadilo, keby dedil manžel, ale ide o to, že jeho dvaja synovia sa akosi vymkli z normy. Jeden momentálne už tretí rok sedí v base a druhý je gembler. Aj ich vlastná matka, s ktorou mimochodom veľmi dobre vychádzame a je to naozaj seriózna osoba, s nimi už prerušila styky po tom, čo ju dvakrát vykradli. Tak som mala troška strach, aby si nerobili zálusk ešte aj na tú moju nehnuteľnosť a eventuálne sa o niečo nepokúsili. Asi bude dobre im otvorene povedať, že je spísaný závet a sú mimo poradia.
vicktor
10.06.17,06:10
To vyznieva az tak akoby si sa bala o zivot...
Odporucam spisanie zavetu prediskutovat s manzelom vopred.
buchač
10.06.17,11:10
Pre toho buzeranta = hodnotiteľa, čo mi dal, že vraj spam...nuž nech sa láskavo uvedomí, že čo to vlastne ten spam je.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Spam

Ale možno sa napchal spamu, tak mu to nemyslí.
vicktor
10.06.17,11:24
Je to akosi nedobre urobene. Aj ja som bol pred par dnami oznackovany ako spamovac - niekomu sa moj prispevok nepozdaval, zalobaba nahlasila a vysledok bol SPAM. Moj obranny komentar vymazany uplne.
Ale ved toto nie je zatvorene ako spam...?
buchač
10.06.17,17:05
Katy, ale mne je jedno to hodnotenie...teda v podstate.

Čiže mi nie je jedno, ak :
1. Niekto urve neužitočné na príspevok, kde je uverejnený presný zákon.
2. Niekto urve hodnotenie, ktoré nemá s hodnotením absolútne nič spoločné.
3. Toto, na čo som reagoval je už ale taký vrchol ľadovca.
Nech hodnotiaci radšej klikne na "neužitočné" a nie že je to "spam".
Lebo to je o neznalosti terminológii jednotlivých výrazov.
4. Ale pointa tkvie aj tak v tej pomstychtivvosti alebo ký fras je za tým.

Takže výraz na hodnotiteľa = buzerant je ešte slušnejšia forma môjho hodnotenia hodnotiteľa.