Jan Hrach
10.06.17,10:35
Ahojte, poprosím o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ s ňou uzavrel dohodu o skončení pracovného pomeru k 30.6.2017. Potrebujem jej preplatiť dovolenku. Môžem jej ju preplatiť v júnovej výplate? Čo s odvodmi, nakoľko v zdravotke je odhlásena, nemá postavenie zamestnanca a na sociálke má prerušenie ?Viete mi niekto poradiť?Ďakujem pekne za radu
veronikasad
10.06.17,09:59
Ide sa evidovat na UP alebo má iné zamestnanie?
Jan Hrach
10.06.17,10:06
Nastupuje do iného zamestnania.
Tweety
10.06.17,19:25
Ak má nevyčerpanú D, tak nie, že môžeš ale musíš jej ju preplatiť.
Jan Hrach
11.06.17,07:16
Ďakujem pekne za reakciu. Je mi jasné, že musím. Len mi nie je jasné, ako je to s odvodmi, keďže jej to preplatím v júnovej výplate a v sociálke má prerušenie. Ešte prosím o radu, či z preplatenej dovolenky idú odvody aj do zdravotky. Ďakujem krásne
Jan Hrach
11.06.17,07:18
Ďakujem krásne za reakciu. Len mi nie je jasné, ako je to s odvodmi, ak jej to preplatím v júnovej výplate a ona má v sociálke prerušenie, keďže je na rodičovskej dovolenke. Ešte prosím o radu, či z preplatenej dovolenky idú odvody aj do zdravotky, Ďakujem pekne.
Pepa
11.06.17,10:27
Pri preplatení dovolenky počas trvania prerušenia poistenia v SP sa tento príjem rozpočíta na obdobie posledného kalendárneho roka pred posledným prerušením, ak v tom spomínanom období nepracovala, tak na obdobie čerpania materskej dovolenky (ak to bolo tak, že MD a následne RD). Odvody budú iba na úrazové poistenie. Ak pracovala, tak na obdobie kedy pracovala (tam odvody do všetkých fondov) a plus obdobie čerpania MD (tam odvody iba na ÚP) .... chcelo by to dátumy. Nepodáva sa prihláška, táto zamestnankyňa sa uvádza do výkazu poistného a príspevkov. Z preplatenej dovolenky treba odviesť odvody aj do ZP.
Jan Hrach
11.06.17,11:30
Ďakujem pekne. A do ZP ju mám prihlásiť ako, keď momentálne nemá počas RD postavenie zamestnanca,
Pepa
11.06.17,11:40
Prihlásiť a odhlásiť v jeden deň 30.6. kódom 2Y - ale toto bez záruky. ZP nie je moja parketa.
Jan Hrach
11.06.17,11:53
Super, ďakujem ešte raz. Má to byť presne tak, ako píšeš :-)
Pepa
11.06.17,12:16
.... to som rada. :)
Jan Hrach
11.06.17,14:57
Ešte ma tak napadlo, ak má zamestnanec uplatnenú odpočítateľnú položku na ZP, aj tak tam idú odvody?