Gong
11.06.17,17:04
Konateľ-spoločník so 100%účasťou chce poskytnúť sro pôžičku vo výške 15000Eur poskytnúť spoločnosti na nákup MV. Táto pôžička by bola vrátená potom do 1roka. Bude musieť túto pôžičku úročiť a niekde som čítala, že by malo k tomu byť transferové oceňovanie? Nie som si istá. V akej výške by mal byť ten úrok a to transf.ocenovanie ako vyzerá. To podávam žiadosť na DU? ohľadne metódy tr.oceň.? Prosím nasmerujete ma? Už som toho toľko prečítala mám v tom zmätok. Dakujem
misomiso
11.06.17,16:35
Transferove mozes spravit, ale urok moze byt 0. Sukromna osoba nemusi dosahovat zisk. Opacne by to bol vacsi problem.
Gong
11.06.17,18:12
Dakujem pekne, čiže zmluvu spravím bezúročnú, a to znamená, že môžem ale aj nemusím spraviť? Nie je tam povinnosť? A neviete mi povedať akú dokumentáciu či v skrátenom rozsahu? alebo aspoň ako to má vyzerať, alebo poradiť odkiaľ by som mala čerpať?
avalik
11.06.17,18:50
Pouzi vyhladavac - urocenie pozicky od spolocnika tu uz bolo zodpovedane aj s citaciou zo stranky financnej spravy.
janavrbovska
27.06.17,11:06
Aj ja sa pripájam a prosím všetkých poraďákov o poskytnutie návodu alebo vzoru ako urobiť to transferové oceňovanie. Určite to už niekto robil... Doderaz som všade našla len zoznam dokumentácie... Ale ako konkrétne majú vyzerať nejaké prepočty trhových cien úrokov z pôžičky som nikde nenašla.
Žabinka
27.06.17,11:19
tu http://agenturapro.sk/odborne-materialy/transferove-ocenovanie/ si môžeš objednať čo potrebuješ, je to editovateľné, predpripravené, stačí si prepísať svoje údaje..;) a nie je to reklama, aj ja som si kúpila čo som potrebovala..
janavrbovska
27.06.17,11:28
a naozaj to ráta trhové úroky? Veď píšu, že je to WORDE.. nemohla by si mi poslať ukážku, ako Ti to vyrátalo? Ak je to nkaozaj dobré, podelím sa s Tebou o náklady...
Žabinka
27.06.17,11:34
ja nemám TO k pôžičke..
je to vo worde s predvyplneným príkladom, ty si to len prispôsobíš..
profesional
27.06.17,14:27
1. Transferové oceňovanie urobiť musíš.
2. Pôžička môže byť úročná, alebo bezúročná.
3. Ak bude úrok nulový, alebo nižší ako úrok obvyklý, FO bude musieť rozdiel do hodnoty úroku obvyklého uviesť v DPFO typu B, ktoré bude povinne podávať, a túto sumu bude dávať ako tzv. Položku zvyšunúcu dańový základ (pripočítateľná položka.
4. Nakoľko ide o transakciu medzi ovládanou a ovládajúcou osobou v sume prevyšujúcej 10 % ZI (ak je v PO stanovené ZI na štandarnÿch 200.000), bude musieť byť transakcia ocenená Znaleckým posudkom povinne zakladaným do Zbierky listín OR SR. Ten použiješ ako základ dokumentácie transferového oceńovania.

Na stránkach FRSR je k tomu metodický pokyn.
15Monika
11.10.17,08:05
Ahojte, pripájam otázku... Sú dvaja konatelia (manželia) zároveň spoločníci v jednej firme, sú v nej aj zamestnaný. Na firemný bankový účet vložili ,,svoje,, peniaze kvôli úhrade záväzkov. V priebehu roka 3-4 krát max. Výška jedného vkladu do 20000 €. Je aj tam potrebné dokumentácia o transf. oceňovaní? Neberieme to ako pôžičku ani nechceme s toho úroky. Kde sa to ešte uvádza (daňové priznanie spoločníka, s.r.o.)??? Ďakujem :)
avalik
11.10.17,08:15
citaj etiketu porady, pouzi vyhladavac, napis co si si uz nastudovala a ak nenajdes odpoved zaloz sivisiacu otazku (vpravo hore) - otazky sa nezadavaju do komentarov