adrina
20.07.06,07:27
JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.
Milan Benka
20.07.06,05:33
JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.

§15
(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.

Ak si k tomu pozriete aj odsek 7, vyplynie povinnosť fakt. s DPH. Ale nie z dôvodu, že služba bola poskytnutá na SK.
BOBY
20.07.06,09:07
JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.
S DPH určite, mám overené