tekvicka
12.06.17,12:04
Dobrý deň, zamestnancovi by sme chceli dat podpisat dodatok k pz - kde mu menime úväzok z plného na kratši vzhľadom na jeho zdravotné problémy. Môžeme mu ho dať podpísať počas jeho PN? Mal by nam prist osobne doniest PN.
Ďakujem
Tekvi
ivka70
12.06.17,10:05
Mozete, len on musi s takym dodatkom suhlasit.
tekvicka
12.06.17,10:09
Predpokladam, ze suhlasit bude, len mozno o par dni zacne vymyslat ... . A riesit to tym, ze to podpisat cez pn, na co sme nemali pravo.
Katy a R
12.06.17,10:14
ja napr by som určite počas DPN takýto dodatok nepodpísala ...
ivka70
12.06.17,10:18
Ani ja nie. A chcela by som aj vysporiadat cerpanie dovolenky do podpisu. Cize najskor vycerpat dovolenku az potom zmenu uvazku, ak vobec.
Mali by ste mu navrhnut skor take seriozne riesenie, aby bol aj on spokojny.
Tweety
12.06.17,10:39
Kedže je DPN, nemá zmysel meniť úväzok. Počkajte až do jeho nástupu. Ak so zmenou bude súhlasiť, potom zmeníte aj PZ. Nevidím dôvod na zmenu úväzku počas DPN.
tekvicka
12.06.17,10:58
Bude na nom, ci podpise. Je to uvolnenie uvazku kvoli jeho zdravotnemu stavu, aby sa vynala tazsia praca a nechala viac administravita. Mne ide len o to, ci je to pravne v poriadku, ked to podpise pocas toho, ako sa nam nahlasil, ze je zrazu PN, ten dodatok bol v plane este predtym ako nastupil na PN.
profesional
12.06.17,13:22
PN nemá vzťah k spôsobilosti na právne úkony.
Takže môžte.
PN môže mať vplyv na platnosť jednostranných právnych úkonov zamestnávateľa. Ale nikdy na planosť dvojstranného právneho úkonu.