Ľuba222
12.06.17,20:05
opaľovacie krémy (OP) - s ktorými máte dobré skúsenosti? som ryšavka s bledou pokožkou, aký OP by ste mi odporučili k moru?
dmc
12.06.17,18:23
S takymto typom pokozky odporucam pri mori na slnko do cca 10,30 a potom az od cca 16,00. Ja som blondak (teda som bol - teraz som "plesak") a pouzivam NIVEA Protect a sensitive 50 - (no ale toto je asi uz reklama a admin to asi zmaze )
lujza.j
12.06.17,19:07
Doteraz si pouzivala.aky....
kukučka
12.06.17,19:14
kokosový olej, žiadnu chémiu
lujza.j
12.06.17,19:22
Tiez ho pouzivam....faktor ma maly...tusim 4-7...bozsky voni..mnam...:) olej z malinovych jadier ma vyssi...
vicktor
13.06.17,07:22
Ja som tmavy typ, od jari sme hravali futbal bez tricka a nikdy som sa nenatieral.
Ale ked som sa pripravoval na statnice, tak som sedel doma alebo v studovni. Par dni potom sme sa vybrali partia k moru a spalil som sa hned prvy den...:(

Velmi odporucam uz doma chodit na slnko, privykat pokozku, sprvu kratko, postupne pridavat.
Pri mori pod slnecnik alebo strom, tricko alebo uterak na plecia, na znacke "nateru" az tak nezalezi.
kopretinka
13.06.17,07:36
kukučka,si ryšavá s bielou pokožkou a máš vyskúšaný obyčajný kokosák pri mori??
arizona
13.06.17,07:51
Rysavke s bledou pokozkou skor odporucam byt na slnku iba minimalne,hlavne nie cez obed v najvacsich horucavach.Takteto typy pokozky su velmi citlive,nikdy sa neopalia na tmavsie,ako "tmavsie typy" ludi.

Na opalovanie si zvykaj pokozku postupne doma,pred odchodom k moru. Ak nebudes mat zaklad,tak zhoris pri mori hned v prvy den,aj ked kupis neviemaky krem...

Ja nepouzivam opalovacie kremy ziadne,vynimocne modru Indulonu. Ja sa opalujem na zaciatku leta,pokym slnko nie je moc prudke.Neskor sa vylihovaniu na slnku skor vyhybam.
Myslim, ze dolezitejsie je nakremovat sa po opalovani kvalitnym pripravkom.

Doplnenie : http://www.topky.sk/cl/11/1634895/Zdrvujuce-odhalenie-vedcov-tesne-pred-letnou-sezonou--Nebezpecne-opalovacie-kremy--skodia-DNA
lujza.j
13.06.17,09:32
ja keby som bola ryšavka...vobec by som neriešila pri mori pobyt na slnku....pekne by som si vegetila po slnečníkom..aj ked pozor aj ten isto čoto prepustí.....pobyt vo vode obmedzený...na hlave velký slamák...ked som ešte kupovala opalovaky už som kašlala na značky....tu istú službu urobili aj lidl kremy....moj chlap je bielo kožka....kokosak,olej z malinových jadier.+slnečník-stan pre psa:D......po oplalovaní....maslo na telo so zeleným čajom...
alaya1
13.06.17,09:37
Mala by si zajst do lekarne, kde vedia miesat oleje a kremy. Moja priatelka kazdorocne dava namiesavat v lekarni, je tiez bielokozec.
alaya1
13.06.17,09:38
tak to rovno skonci s pluzgiermi.
taiko
13.06.17,09:38
toto by ma nenapadlo, dat si urobit krem na mieru
lujza.j
13.06.17,10:46
predpoklam,že iba tak z brucha to nemiešajú....asi pred nejaka "diagnostika"pleti....len tu su lekarne... ktoré nemajú labak...aby namiešali masť predpísanú dochtorom....ja teda určite nie...neviem z čoho to miešajú....al tto som ja:D