Xanti
12.06.17,22:57
Zdravím poraďáci,
mnohí ste skúsení psíčkari. Síce psíka som mala, no za psíčkara sa nepovažujem.
No a teraz mám doma malé šteniatko. Krásny kríženec bígla, ale ... Ked som ho brala od majiteľa, tak driemkalo ( bolo teplo )... ako majiteľ spomínal, že menej papa oproti ostatným ( ale veľkostne boli rovnaké, dokonca jedno bolo ešte menšie ) tak som to za problém nepovažovala.
Ale po pár hodinách čo ho mám sa tri krát nachlípalo vody, raz mlieka z rožkom, pretože granule ani nechcelo tak som mu dala teplé mlieko z rožkom ako spomínal majiteľ, dva krát sa vyčúralo a nič len spí. Asi tri krát zakňučalo, ale nič iné.
Čo som predtým sa stretla so šteniatkami, boli živáni všetko hrýzli, i uši by objedli a toto nič, len spí a spí a spí.
Netušíte čím to je?
kopretinka
12.06.17,22:05
no určite to nebude nič dobré.šteniatka sa nekŕmia rožkami a mliekom,preboha! To je čo za množiteľa???
Xanti
12.06.17,22:12
Prečo hneď množiteľ? To že neustriehol čistokrvnú fenku s papiermi, ked sa hárala neznamená že je množiteľ. Či to mal tie nevinné stvorenia pomlátiť alebo rovno utopiť?
Mal srdce a nechal ich žiť a nepredáva ale rozdáva. Tak ťa poprosím svoje odsudzujúce komenty si nechaj pre seba. Ja chcem radu ako pomôcť šteniatku, a nie blbé keci. A ak je raz naučené na mlieko, tak ho nenechám skapať od hladu, ked granulky nechcelo.
kopretinka
12.06.17,22:20
nie,nemal ich pomlátiť,ale krmiť malé štenco rožkami?? Samozrejme,že je naučené na rožky,keď mu to dával a nedal mu nič iné.Zdravé štenco sa vrhne na akúkoľvek potravu.Ak nechce jesť,tak z toho nič dobré nebude.Aké je to staré?
Xanti
12.06.17,22:23
Má 6t., a majiteľ fenky je bežný človek, a jak na dedine štencom i psom sa dáva čo príde pod ruku, Nebudem ho za to teraz odsudzovať.
kopretinka
12.06.17,22:30
aaaaach bože,čo príde pod ruku....... :mee:
6týždńové má byť ešte u mamy........:mad:.....
bolo odčervené??
bežný človek?? ja som bežný človek,ale nedávam psovi,čo mi príde pod ruku!!
taiko
12.06.17,22:31
Zdravím poraďáci,
mnohí ste skúsení psíčkari. Síce psíka som mala, no za psíčkara sa nepovažujem.
No a teraz mám doma malé šteniatko. Krásny kríženec bígla, ale ... Ked som ho brala od majiteľa, tak driemkalo ( bolo teplo )... ako majiteľ spomínal, že menej papa oproti ostatným ( ale veľkostne boli rovnaké, dokonca jedno bolo ešte menšie ) tak som to za problém nepovažovala.
Ale po pár hodinách čo ho mám sa tri krát nachlípalo vody, raz mlieka z rožkom, pretože granule ani nechcelo tak som mu dala teplé mlieko z rožkom ako spomínal majiteľ, dva krát sa vyčúralo a nič len spí. Asi tri krát zakňučalo, ale nič iné.
Čo som predtým sa stretla so šteniatkami, boli živáni všetko hrýzli, i uši by objedli a toto nič, len spí a spí a spí.
Netušíte čím to je?
A zverolekar co na to hovori ?
Ten jeliman, co Ti da 6 tyzdnove steniatko, krmene rozkami a mliekom si nezasluzi odsudzovat, to je pravda. On si zasluzi rylom medzi lopatky :(
taiko
12.06.17,22:36
aaaaach bože,čo príde pod ruku....... :mee:
6týždńové má byť ešte u mamy........:mad:.....
bolo odčervené??
bežný človek?? ja som bežný človek,ale nedávam psovi,čo mi príde pod ruku!!
niektori si mylia psov s drticmi odpadu, ci prasatami :(
Xanti
12.06.17,22:36
kopretinka
no čo som mala psa pred rokmi ten si vzal všetko čo mu prišlo pod ňufák, nehanbil sa ujedať... a áno bolo odčervené, no tak matka už odvrhovala, a čo ja viem tak po 6t sa môže vziať, min. rok som sa starala dočasne o šteňa 6t a bolo úplne iné, živé ( paskuda je to dodnes, a vyžere aj vedro pomyjí - neurčené jemu ak na neho nedajú pozor - doslova je to vysávač, i mne po dvore behal a vyžieral ovocie padnuté na zemi)

taiko,
len pred pár hodinami som prišla domov s ním, veterinára som plánovala zajtra, kedže tuším by sa patrilo ho dať zaočkovať proti psinke, a tiež som myslela na odčervenie .. takže veterinár ešte nič ..
a čo sa týka tých prasiat , ako píšem vyššie niektoré sú pažravé psy.. a vezmú si samé ak človek neustriehne...
taiko
12.06.17,22:39
kopretinka
no čo som mala psa pred rokmi ten si vzal všetko čo mu prišlo pod ňufák, nehanbil sa ujedať... a áno bolo odčervené, no tak matka už odvrhovala, a čo ja viem tak po 6t sa môže vziať, min. rok som sa starala dočasne o šteňa 6t a bolo úplne iné, živé ( paskuda je to dodnes, a vyžere aj vedro pomyjí - neurčené jemu ak na neho nedajú pozor )

taiko,
len pred pár hodinami som prišla domov s ním, veterinára som plánovala zajtra, kedže tuším by sa patrilo ho dať zaočkovať proti psinke, a tiež som myslela na odčervenie .. takže veterinár ešte nič ..
jaj no chvalabohu, ze s nim ides k zverolekarovi. Len bud u neho uprimna, aby steniatko prezilo
Xanti
12.06.17,22:43
A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
kopretinka
12.06.17,22:44
nech ho veterinár riadne prezrie,malé štence síce veľa spia,ale keď nespia,tak papajú,cikajú a kakajú a hrajú sa,čiže sú aktívne,to tvoje moc aktívne nevyzerá.Treba mu dávať kvalitnú stravu,tvaroh,žltko,mäsko....mlieko môže byť,ale zahustené nesladené,rozmiešať s troškou vody.Veterinár určite bude mať nejaké konzervy........
kopretinka
12.06.17,22:45
A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
:mee::mee::mee:
Xanti
12.06.17,22:46
Ved ja viem aké štence bývajú, ako lezú do postele a toto sa postaví do kútika a tam čučí.
taiko
12.06.17,22:49
A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
ja neodsudzujem ludi co " daju aspon cosi nazrat zvieratam ". Mne je smutno z chovatela, co neustrazi cistokvne zviera a potom krmi steniatka rozkami a dava ich 6 yzdnove prec laikom, co nemaju potuchy, co steniatka papaju ;)
a nelutuj, ze si zalozila temu. Mozno zachranis tomu steniatlu zivot.
Xanti
12.06.17,22:54
Hm... myslíš, že netuším čím sa krmia zvieratá? Že toto je prvé šteňa v mojom živote? Mysli si i nadalej, ja som chcela radu ako pomôcť tomu zvieratku, pretože také chovanie nepoznám a nestretla som sa sním.
Ale ty by si si iste s tým poradil, lavou zadnou ne?

Vidím čítam tvoje rady, či skôr odsudzujúce komenty.
taiko
12.06.17,22:57
a čo sa týka tých prasiat , ako píšem vyššie niektoré sú pažravé psy.. a vezmú si samé ak človek neustriehne...
podla mna sa dobre a spravne ziveny pes pomyji nedotkne. Teda pokial v nich nebude plavat bravcova hlava :D
taiko
12.06.17,23:00
Hm... myslíš, že netuším čím sa krmia zvieratá? Že toto je prvé šteňa v mojom živote? Mysli si i nadalej, ja som chcela radu ako pomôcť tomu zvieratku, pretože také chovanie nepoznám a nestretla som sa sním.
Ale ty by si si iste s tým poradil, lavou zadnou ne?

Vidím čítam tvoje rady, či skôr odsudzujúce komenty.
Prepac, ale ak davas steniatku rozky s mliekom, tak si naozaj dovolim tvrdit, ze nievies, cim sa steniatka krmia.
Ja Ta neodsudzujem, len mi je luto toho uboheho tvora bozieho.
Xanti
12.06.17,23:07
Prepac, ale ak davas steniatku rozky s mliekom, tak si naozaj dovolim tvrdit, ze nievies, cim sa steniatka krmia.
Ja Ta neodsudzujem, len mi je luto toho uboheho tvora bozieho.
A čo ho nechám skapať od hladu ked štenacie granulky nechce? to si nečítal už že?
Neboj za týždeň ho naučím na stravu ako má papať, pekne šteňaciu a nebudem panikariť kde splaším mlieko a rožok, na rýchlo večer.

A odpusti ale si idiot.
Žabinka
13.06.17,04:48
gabika, dúfam že to dobre dopadne so šteniatkom.. veterinár ti isto dobre poradí.. naša keď prišla ku nám domov, tiež nechcela jesť, viac spala, ale to bolo myslím zo stresu, zo strachu z nového prostredia, z nových ľudí.. len občas sa napila, aj to nasilu, keď som si namočla prsty do vody a dala som ho olizovať, a granule pekne po jednom, ale nechcela.. postupne sa ale osmelila..:) no granule bol dlhší problém, nechutili jej.. no potom hlad zvíťazil.. tiež prišla z dediny, síce podstatne staršia, takže tam jedla kadečo.. treba postupne skúšať, možno granulky namáčať spočiatku, aby neboli tvrdé.. myslela som že či nie je spavé šteniatko po očkovaní, môže sa tak prejaviť.. ale písala si že nebolo očkované.. tak držim palce šteniatku, aby to zvládlo, a nech mu je dobre u teba..
arizona
13.06.17,05:24
Xanti, 6 tyzdnove steniatko je iba male babatko, predcasne odtrhnute od matky a od surodencov.Skoda, ze ho byvaly majitel nenechal este par tyzdnov s nimi,vela by sa od nich este naucilo a osmelilo sa.

Ja si myslim,ze je este oplasene z noveho prostredia,potrebuje cas si zvyknut. Aj povahy a temperament psikov,tak ako aj u nas ,ludi su rozne. Niektore su temperamentne od narodenia, niektore su kludnejsie,hlavne fenky. Asi aj ten tvoj bude kludas :-)

Co sa tyka stravy, tak ja by som skusila prejst na nejaku masovu konzervu pre steniatka. Na granule asi nie je este zvyknute, tie sa nauci papat postupne,ako mu zosilneju zubky.

My sme naseho terajsieho psika priniesli, ked mal asi 2 roky.Bol to najdenec v lese, takze o povodnom majitelovi, ci zvykoch psika sme nevedeli absolutne nic. Kupili sme kvalitne masove konzervy a granule,ale psikovi nechutilo nic.
Jedine,co zjedla bolo "ludske jedlo", takze asi bol nauceny jedavat zbytky z kuchyne. Trvalo asi pol roka,ako si postupne zvykal aj na psie jedlo. Na masove konzervy si zvykla rychlejsie,ale granule odmietala. Tak sme jej formou hry ,davali po jednej do ust.Spociatku ich hltala cele, nevedela, co s nimi, posupne si zvykla ich aj rozhryzt a neskor zjedla aj sama z misky. Ale trvalo to dlho,aj ked uz bola dospely psik.
Verim, ze tvoj havko si tiez postupne zvykne,ked sa osmeli a zvykne na nove prostredie. Drzim vam palceky :-)
taiko
13.06.17,06:02
Prepac, ale ak davas steniatku rozky s mliekom, tak si naozaj dovolim tvrdit, ze nievies, cim sa steniatka krmia.
Ja Ta neodsudzujem, len mi je luto toho uboheho tvora bozieho.
A čo ho nechám skapať od hladu ked štenacie granulky nechce? to si nečítal už že?
Neboj za týždeň ho naučím na stravu ako má papať, pekne šteňaciu a nebudem panikariť kde splaším mlieko a rožok, na rýchlo večer.

A odpusti ale si idiot.
Hmmm, pekne. Ty krmis 6 tyzdnove steniatko rozkami s mliekom a ja som idiot, lebo Ti napisem, co Ti nie je prijemne. Nuz co, ako psi, aj ludia su vselijaki.

PS: odpustat Ti nemam co. Skor sa mi slza lutosti do oka tlaci.
Žabinka
13.06.17,06:06
Tak sme jej formou hry ,davali po jednej do ust.Spociatku ich hltala cele, nevedela, co s nimi, posupne si zvykla ich aj rozhryzt a neskor zjedla aj sama z misky. Ale trvalo to dlho,aj ked uz bola dospely psik.

Tiež sme sa snažili našu malú psicu okabátiť , aby čosi zjedla, formou hry.. Deti jej robili granulové cestičky, na konci ktorých bola schovaná dáka hračka.. A kým došla k hračke, aj sa popri tom najedla..:D
ZuzanaA
13.06.17,06:31
Xanti, ako ste dopadli u veterinára? Dúfam, že šteniatko bude ok. Daj vedieť prosím. Držím malému palce.
ivka70
13.06.17,06:31
V takom teple, ako bolo vcera a v soku, ze bolo odnesene zo znamenho miesta a od mamy, je normalne, ze nezerie. Dobre je ,ze pije, aby neostal odehydrovane.
Ono sa z toho dostane, zvykne si a bude dobre :)
buchač
13.06.17,06:55
Čo som predtým sa stretla so šteniatkami, boli živáni všetko hrýzli, i uši by objedli a toto nič, len spí a spí a spí.
Netušíte čím to je?

1. Je to debata, tak debatujem
2. Nie som majiteľ psa a ani som nikdy nemal
3. Ak by som ale porovnal psie mláďa s ľudským mláďatkom ?
Veď ani tie deti nie sú všetky rovnaké.
Príkladne moja susedka má dvoch malých synov. Starší bol taký, že kde ho postavili, tam ho našli aj po pár hodinách. Mladší lieta jak šarkan...
...a každý to pozná zo svojho okolia.

Nejak neverím, že by to bolo LEN tou stravou...predsa aj kynológovia - odborníci - psovodi si vyberajú podľa povahy jedinca.

P.S.:
Tá poznámka o konkrétnosti osobnosti je vééééľmi výstižná. ;) :D
Xanti
13.06.17,07:34
Buchy ďakujem, ja viem že nie sú rovnaké šteniatka. Ale toto ma trošku zaskočilo, lebo pár šteniatok prešlo mojimi rukami a boli živé aktívne od začiatku.

Taiko, áno si idiot, lebo ked som prišla o 22,00 domov bez šance ísť niekam do obchodu kúpiť iné ako granulky čo som mala doma tak som robila aspon čosi aby to šteniatko neskapalo od hladu.

Zabinka, Arizona ďakujem kočky , šteniatko v noci bolo aktívnejšie ( neviem či si myslí že je škrečok, skoro som vôbec nespala ) ráno zase spalo ... no vzala som ho von na trávu, kde bolo prv pasívne a apatické, no trošku sa okukalo začalo hrýzť tú ostrú trávu ( psi ju jedávajú aj mačky ak majú problémy s trávením, čo sa mu nedivím lebo naozaj mlieko s rožkom nie ije to pravé orechové ), a nakoniec sa rozhýbalo i ma kus ponaháňalo, i hrýzlo presne sa chovalo ako sa šteniatko chovať má, takže je to asi zmenou prostredia tá jeho apatia. Teraz spinká a chystám sa do obchodu kúpiť tie mäsové kapsičky ked nechce granulky a skúsim mu dať toto papať. Hádam ho presvedčím, že je to mňamka oproti mliečku.

ZuzanaA ešte som nebola, potom na obed skočím na veterinu, aby si zase nemysleli, že panikárim ako ja verím, že nemá sily a je spavejšie aj zo stravy, vlastne za tých pár hodín malo stolicu len raz, čo pripisujem práve nedostatku normálnej tuhej stravy. Takže idem ho učiť papať normálne šteniatkovske mňamky.
taiko
13.06.17,07:37
Taiko, áno si idiot, lebo ked som prišla o 22,00 domov bez šance ísť niekam do obchodu kúpiť iné ako granulky čo som mala doma tak som robila aspon čosi aby to šteniatko neskapalo od hladu.
opakovanie toho, ze som idiot veci (potazmo Tebe) nijako nepomoze. Prave naopak, budes sa citit este horsie. ;)
kopretinka
13.06.17,07:42
pozdravujem mínuskára a jeho kamaráta (duplicitné konto)........aj sem môže ešte nasekať min.dve mínusky
Žabinka
13.06.17,07:45
Gabika, aj z tepla môže byť šteniatko také oťapnuté, ospalé.. ako ja..:---;)
taiko
13.06.17,08:04
pozdravujem mínuskára a jeho kamaráta (duplicitné konto)........aj sem môže ešte nasekať min.dve mínusky
naaa a uz ju tam mas. Bolo Ti to treba? :)
kopretinka
13.06.17,08:20
tai,mám to v paži,keď niekomu stačí mínuskovanie ku šťastiu,nech si poslúži....možno potom bude užívať menej antidepresív :D
alaya1
13.06.17,09:52
Buchy ďakujem, ja viem že nie sú rovnaké šteniatka. Ale toto ma trošku zaskočilo, lebo pár šteniatok prešlo mojimi rukami a boli živé aktívne od začiatku.

Taiko, áno si idiot, lebo ked som prišla o 22,00 domov bez šance ísť niekam do obchodu kúpiť iné ako granulky čo som mala doma tak som robila aspon čosi aby to šteniatko neskapalo od hladu.

Zabinka, Arizona ďakujem kočky , šteniatko v noci bolo aktívnejšie ( neviem či si myslí že je škrečok, skoro som vôbec nespala ) ráno zase spalo ... no vzala som ho von na trávu, kde bolo prv pasívne a apatické, no trošku sa okukalo začalo hrýzť tú ostrú trávu ( psi ju jedávajú aj mačky ak majú problémy s trávením, čo sa mu nedivím lebo naozaj mlieko s rožkom nie ije to pravé orechové ), a nakoniec sa rozhýbalo i ma kus ponaháňalo, i hrýzlo presne sa chovalo ako sa šteniatko chovať má, takže je to asi zmenou prostredia tá jeho apatia. Teraz spinká a chystám sa do obchodu kúpiť tie mäsové kapsičky ked nechce granulky a skúsim mu dať toto papať. Hádam ho presvedčím, že je to mňamka oproti mliečku.

ZuzanaA ešte som nebola, potom na obed skočím na veterinu, aby si zase nemysleli, že panikárim ako ja verím, že nemá sily a je spavejšie aj zo stravy, vlastne za tých pár hodín malo stolicu len raz, čo pripisujem práve nedostatku normálnej tuhej stravy. Takže idem ho učiť papať normálne šteniatkovske mňamky.

PIsala som dlhy prispevok, nepriplo mi ho, tak v kratkosti

1. o majitelovi PP feny si myslim svoje
2. pes v 6 tyzdnoch ma byt u matky a ma pit materske mlieko, jest- privykat na rozmocene kvalitne granule,ak si ho odobrala od majitela, mal ti dat granule, napr. RC starter do zasoby. Takto to robia chovatelia PP psov. Toto je obycajny mnozitel.

Pes ma byt odobraty najskor v 8.tyzdni.!!!! Ked je socializovany

3. Moze byt plny parazitov, ak ho neodcervoval podla pravidiel, To moze sposobit tu nezravost a unavu.
Moze hrozit paraviroza.
Alebo nieco uplne ine.
Nemusi mat este uzavretu fondatelu

4. Tu zbytocne vypisujes, ked si sa na psa ulakomila, tak chod a pomoz mu tym, ze ho das vysetrit u veterinara.

P.S 1.. mieko s rozkom papaj ty, nie pes. Ludia ved si aj nieco precitajte skor, ako si zadovazite ziveho tvora, to nie je hracka.
P.S.2. pisat, ze to sposobuje teplo, lebo aj ludia su unaveni ? Tak to je otras. Ved zdrave steniatka su zive, plne energie a elanu. To je diagnostika, ako lusk.
P.S.3. Zase jeden ukazkovy priklad, ako dopadne ten, co lutuje zaplatit za psa s garanciou.
P.S.4 Este dobre, ze povodny prispevok, ktory som napisala nezverejnim, lebo ma vyhodilo zo stranky. Bolo by to ine citanie.

Este doplnim, neda mi- ak si mu kupila kapsicky pedigree- to je teda terno!. Pomaly psa s nimi zabijas.
alaya1
13.06.17,10:06
Idiot so mnou suhlasit nemusi, na to ma pravo, ale ze prd vie o psoch to je tiez fakt
Žabinka
13.06.17,10:15
Idiot so mnou suhlasit nemusi, na to ma pravo, ale ze prd vie o psoch to je tiez fakt
vyprosím si takéto vyjadrovanie k mojej osobe.. ten idiot si ty, pretože nevieš čítať s porozumením! a vyjadruješ sa hneď múdro..
šteniatko bolo odčervené..
matka ho odvrhla..
kupovať psa s garanciou.. to je krásny príklad tvojho správania.. tak teraz všetky tie ostatné poďme skántriť.. fuj, že sa nehanbíš..
a poďme to aplikovať nielen na psov, ale aj na postihnuté deti, alebo odvrhnuté deti..
je mi z teba zle, už dlhodobo, a stále viac a viac..
alaya1
13.06.17,10:25
Idiot so mnou suhlasit nemusi, na to ma pravo, ale ze prd vie o psoch to je tiez fakt
vyprosím si takéto vyjadrovanie k mojej osobe.. ten idiot si ty, pretože nevieš čítať s porozumením! a vyjadruješ sa hneď múdro..
šteniatko bolo odčervené..
matka ho odvrhla..
kupovať psa s garanciou.. to je krásny príklad tvojho správania.. tak teraz všetky tie ostatné poďme skántriť.. fuj, že sa nehanbíš..
a poďme to aplikovať nielen na psov, ale aj na postihnuté deti, alebo odvrhnuté deti..
je mi z teba zle, už dlhodobo, a stále viac a viac..

Kde som ja o tebe pisala? Sa preber.

Ked si to vzala na seba, prosim. Asi si ty ominuskovala.
Mne je jedno, co ty si o mne myslis, Ja pisem o psovi, ten ma 6 tyzdnov a nevie povedat co mu je, nevie sa branit.


Kupa toho psa, ktory mal byt este min 2!!! tyzdne pri matke bola nezodpovednost.
Hanbit by sa mal niekto iny, nie ja.
Je velmi smutne, ked sa uprednostnuju vzajomne "kamaratske " vztahy na Porade pred tym, aby nebolo ublizovane zvieratu.

A svoju zlost si ventiluj na niekom inom, Ja som tebe nepisala, ani na teba neodpovedala., ani ta nemenovala Vzdy sa staras do niecoho, co nie je pre teba adresovane.
Xanti
13.06.17,11:33
Ďakujem za názory,
naozaj škoda že som túto tému hodila na poradu, naozaj som ja zbytočne spanikárila. A je mi to lúto, lebo sa tu nájdu ľudia ktorý uprednostia naozaj čistokrvného papierového vystavného psa od chovateľa nie množiteľa. A znevážia všetkých ostatných, ktorý sa neštítia vziať si "bastarda" , pritom to sú tie najvďačnejšie stvorenia, viac menej sa im vyhýbajú ochorenia ( toť moja skúsenosť so psíkmi čo som mala alebo boli v mojom okolí ).

Ja množiteľov nepodporujem, za šteniatko som NEzaplatila ani CENT ( akurát jeho matke som dala pamlsok ) . Kedže som nebrala psa od chovateľa ani od množiteľa, tak viem pochopiť, že sa so šteniatkami rozlúčia skôr ako uplynie 8-11týždnov či koľko považujú poniektorí za správne, ak už im matka nedá mlieko. Sú to pre ľudí, ktorí nezarábajú chovom a množením psov náklady, ktoré sa im nevrátia to je moja myšlienka.

Ja dokážem ľúbiť aj takého psíka kríženca, bastarda abo akokoľvek ho nazvú povrchní ľudia preferujúc len výstavné kusy.

A pár z vás naozaj zaujímalo čo povie veterinár, a kedže som sa teraz vrátila od neho tak môžem s kludom napísať, že ide o zdravé síce trošku zakríknuté šteniatko ale zdravé. Má optimálnu hmotnosť 2,3 kg, čisté ušká, zubky, sliznica v poriadku, vajíčka má dva. Dostal tabletku na odčervenie , druhú v poradí a piatok ideme na očkovanie, kým si aj on trošku zvykne na zmeny čo nastali v jeho živote, aby nemal dnes ešte väčšie stresy. Takže do piatku sa vyhýbame iným psíkom aby náhodou neochorel. A o dalšie dva týždne nás čaká tretia tableta na odčervenie.

Šteniatko už ráno sa hralo ako som písala, i ma naháňalo. A teraz skoro celú cestu k veterinárovi a späť zvládlo po svojich labkách ( asi kilometer dokopy ) a pomedzi to sme sa trošku pohrali. Má zúbky ostré ako ihličky, a teraz drichme čomu sa už nedivím, kedže malo peknú prechádzku.

A ospravedlnujem sa za túto tému, moja chyba, moja panika zbytočná.
taiko
13.06.17,11:43
Ďakujem za názory,
naozaj škoda že som túto tému hodila na poradu, naozaj som ja zbytočne spanikárila. A je mi to lúto, lebo sa tu nájdu ľudia ktorý uprednostia naozaj čistokrvného papierového vystavného psa od chovateľa nie množiteľa. A znevážia všetkých ostatných, ktorý sa neštítia vziať si "bastarda" , pritom to sú tie najvďačnejšie stvorenia, viac menej sa im vyhýbajú ochorenia ( toť moja skúsenosť so psíkmi čo som mala alebo boli v mojom okolí ).

Ja množiteľov nepodporujem, za šteniatko som NEzaplatila ani CENT ( akurát jeho matke som dala pamlsok ) . Kedže som nebrala psa od chovateľa ani od množiteľa, tak viem pochopiť, že sa so šteniatkami rozlúčia skôr ako uplynie 8-11týždnov či koľko považujú poniektorí za správne, ak už im matka nedá mlieko. Sú to pre ľudí, ktorí nezarábajú chovom a množením psov náklady, ktoré sa im nevrátia to je moja myšlienka.

Ja dokážem ľúbiť aj takého psíka kríženca, bastarda abo akokoľvek ho nazvú povrchní ľudia preferujúc len výstavné kusy.

A pár z vás naozaj zaujímalo čo povie veterinár, a kedže som sa teraz vrátila od neho tak môžem s kludom napísať, že ide o zdravé síce trošku zakríknuté šteniatko ale zdravé. Má optimálnu hmotnosť 2,3 kg, čisté ušká, zubky, sliznica v poriadku, vajíčka má dva. Dostal tabletku na odčervenie , druhú v poradí a piatok ideme na očkovanie, kým si aj on trošku zvykne na zmeny čo nastali v jeho živote, aby nemal dnes ešte väčšie stresy. Takže do piatku sa vyhýbame iným psíkom aby náhodou neochorel. A o dalšie dva týždne nás čaká tretia tableta na odčervenie.

Šteniatko už ráno sa hralo ako som písala, i ma naháňalo. A teraz skoro celú cestu k veterinárovi a späť zvládlo po svojich labkách ( asi kilometer dokopy ) a pomedzi to sme sa trošku pohrali. Má zúbky ostré ako ihličky, a teraz drichme čomu sa už nedivím, kedže malo peknú prechádzku.

A ospravedlnujem sa za túto tému, moja chyba, moja panika zbytočná.
Tak je vsetko v poriadku. Hlavne ze sa zvieratku dari.
evuš
13.06.17,11:48
A ospravedlnujem sa za túto tému, moja chyba, moja panika zbytočná.

Xanti, Tvoja panika nebola zbytočná...nie je Ti ľahostajný a to je to najdôležitejšie. My sme si vzali psíka z útulku - westíka, hoci tiež nie je asi čistokrvný, milujeme ho a dávame mu všetku lásku.. nebudem sa tu hádať, či je mravné, či nemravné, čo sa týka "množiteľov", či tiež "chovateľov" - každý sa tu bude biť za svoju pravdu...jedno je však isté, Hitler tiež chcel selektovať "rasu" od iných rás a tak to i dopadlo...howg, myslím, že tému by bolo dobré radšej zavrieť, lebo to čo som si tu dnes na Porade prečítala ma zarmútilo....pekný deň všetkým!

P.s. Nesúhlasím s "množiteľmi" čo to robia pre prachy a tak psíkov týrajú, ak sa však stane nehoda /a občas sa to stane nielen u psíkov, čo si budeme nahovárať:D:D/ prečo by nemalo zdravé šteniatko, aj keď bastardík dostať šancu na dôstojný život ? Ak je zdravý, po čase vykastrovať a taký psík môže robiť radosť ľuďom aj keď nie je "čistá rasa"...
alaya1
13.06.17,12:27
A ospravedlnujem sa za túto tému, moja chyba, moja panika zbytočná.

Xanti, Tvoja panika nebola zbytočná...nie je Ti ľahostajný a to je to najdôležitejšie. My sme si vzali psíka z útulku - westíka, hoci tiež nie je asi čistokrvný, milujeme ho a dávame mu všetku lásku.. nebudem sa tu hádať, či je mravné, či nemravné, čo sa týka "množiteľov", či tiež "chovateľov" - každý sa tu bude biť za svoju pravdu...jedno je však isté, Hitler tiež chcel selektovať "rasu" od iných rás a tak to i dopadlo...howg, myslím, že tému by bolo dobré radšej zavrieť, lebo to čo som si tu dnes na Porade prečítala ma zarmútilo....pekný deň všetkým!

P.s. Nesúhlasím s "množiteľmi" čo to robia pre prachy a tak psíkov týrajú, ak sa však stane nehoda /a občas sa to stane nielen u psíkov, čo si budeme nahovárať:D:D/ prečo by nemalo zdravé šteniatko, aj keď bastardík dostať šancu na dôstojný život ? Ak je zdravý, po čase vykastrovať a taký psík môže robiť radosť ľuďom aj keď nie je "čistá rasa"...

Toto si naozaj nemohla mysliet vazne!.
Nikto nema nic proti miesancom, len su urcite aj zdravotne zalezitosti, preco ma byt pes pri matke napr. do svojho 8 tyzdna, nema jest mieko s rozkami, ktore mu nedaju ziadnu vyzivu a pod.



O PP fene pisala Xanti uz v prispevku.

Je vela psov v utulkoch, prave kvoli takymto nahodnym krytiam. Viac o tom uz nema vyznam, staci zajst do utulku a vidiet.
Aj mna zarmutilo, ze male babatko, lebo aj pes je ziva bytost bola odobrata ked nemala byt, bolo krmene tym, cim nemalo byt.
Toto nikto nehodnoti, preco asi.
Ja osobne som tu nic o PP psoch nenapisala,ani ich nenadradovala, tak tu nehoraznost o Hitlerovi si si mohla odpustit. Je mi tiez z toho smutno, ak sa niekto znizi k niecomu podobnemu.
taiko
13.06.17,12:46
Zvieratku sa dari dobre, teme uz trosku horsie, tak ak dovolite, tak ju zavriem