JohnMay
13.06.17,09:00
Dobrý deň,

od 1.6.2017 je v platnosti Zákon č. 55/2017 Z. z., Zákon o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Rád by som sa informoval ohľadom situácie, kedy má jeden človek dohodu o vykonaní práce, prípadne dohodu o pracovnej činnosti so štátnou inštitúciou a pracuje/spolupracuje aj mimo týchto inštitúcií. Je možné, aby uzatváral zmluvy o dielo (s firmou, či inou organizáciou)? Prípadne, ktoré typy zmlúv sú v tomto prípade v poriadku?

Podľa § 112 som sa snažil identifikovať, avšak vôbec si nie som istý.

Ďakujem za pomoc.

S pozdravom,
Tomáš
viktorviktor
13.06.17,12:26
ako štátny zamestnanec sa riadiš zákonom, podnikať nesmieš /podnikanie je sústavná činnosť vykonávaná samostatne, vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku/ ,
JohnMay
13.06.17,12:32
Ďakujem za odpoveď, čo píšete viem. Avšak, čo sa snažím zistiť je:
1. či som štátny zamestnanec, ak mám so štátnou inštitúciou iba dohodu
2. aký iné formy spolupráce môžem nadväzovať (cez dohody, zmluvy o dielo, úväzky) popri dohode v štátnej inštitúcii

Ďakujem.
viktorviktor
13.06.17,13:16
Štátnym zamestnancom je fyzická osoba, ktorá v štátnozamestnaneckom pomere vykonáva štátnu službu v služobnom úrade a v príslušnom odbore štátnej služby,
čo je štátnozamestnanecký pome, pozri napr. tu http://www.epi.sk/odborny-clanok/statnozamestnanecky-pomer.htm /potreba prihlásiť sa/
JohnMay
13.06.17,13:21
opäť ďakujem, ale z tejto oficiálnej formulácie aj tak neviem a pýtam sa: som v štátnozamestnaneckom pomere, ak mám so štátnou inštitúciou iba dohodu? Ďakujem
avalik
13.06.17,16:48
Na dohode mas urcite napisane podla akeho zakona je uzatvorena - podla Zakonnika prace .... nie si statny zamestnanec, nevztahuje sa na teba zakon o statnej sluzbe.