levuskak
13.06.17,22:49
Ja som išiel po vedľajšej ulici smerom k Tčkovej križovatke, na ktorej som chcel odbočiť doprava. Priamo oproti ulici po ktorej som išiel, za Tčkom, je parkovacie miesto. Predo mnou išlo auto. Keď som vošiel do križovatky, auto predo mnou sa snažilo zaparkovať na parkovacie miesto. Keďže mi bránilo v odbočení doprava, zastavil som na hlavnej ceste a čakal som, kým dokončí parkovanie a uvoľní mi cestu. Auto predo mnou však začalo cúvať. Nestačil som ani zatrúbiť a už prišlo ku zrážke. Ťažným zariadením mi zlomila predný nárazník.
Pani v aute však neskoro večer argumentuje smskou takto: Bola som na hlavnej ceste, vy ste vstupovali do nej z vedľajšej, mali ste mi dať prednosť. Nevrazila som ja do vás, ale vy do mňa. Svedok, ktorý to videl, mi to povedal, zrejme preto ste nechceli volať policajtov. Škodu ste si teda spôsobili sám.
Dodám, že políciu sme naozaj nevolali, ale na základe dohody. Pani som sa pýtal, či chce volať políciu, alebo to vybavíme cez poisťovňu. Povedal som jej aj, že keď zavoláme políciu, tak bude platiť pokutu kvôli tej nehode. A vedel som, že polícia sa volá ak je škoda väčšia ako 4000 eur. Napísala mi na papierik svoje telefónne číslo a ŠPZku. Ona si odfotila nárazník a ŠPZ môjho auta. Počas toho ako sme riešili tieto formality, pri nehode nebol žiadny svedok. Takže ten jej svedok musel prísť až neskôr. Neviem čo si mám o tom svedkovi myslieť. Je fakt, že správu o nehode sme nevypísali a teraz je už jasné, že aj policajtov sme mali zavolať. Takú škaredú smsku nám zaslala potom čo sme jej slušne napísali, že neberie telefón, že nech sa ozve čo najskôr, keď bude mať čas. A že to chceme nahlasiť na poisťovňu a že ju to nebude nič stáť.
Viete sa mi vyjadriť k tejto nehode? Kto je vinník?
buchač
13.06.17,21:00
TY si vinník....Ty !!!!!! ;) :D :D :D
levuskak
13.06.17,21:02
prečo?
buchač
13.06.17,21:08
Pravdu ?
Radšej nechci...
ALE podumaj sám nad sebou, nad svojím konaním, nad jej konaním, čo porušila, čo zanedbala, ...atď.
levuskak
13.06.17,21:10
Podľa mňa sa nepozrela do spätného zrkadla než začala cúvať. To je zásadná chyba.
misomiso
13.06.17,21:45
Ludia su spekulanti. Treba vozit palubnu kameru. Ja som raz (este neboli kamery) vychadzal z dvora na uzku jednosmerku pomedzi zaparkovane auta a z protismeru do mna nacuvalo rychlo iduce auto, ktoreho vodic telefonoval. Rozbity naraznik, svetlo, blinker, blatnik. Ani sa neunuval hned vystupit, najprv si dovybavil ten hovor. Potom vyliezol, a zacal tocit o tom, ze som na vine, lebo pri vychadzani z dvora musim dat prednost vsetkym autam iducim po ceste. Tak som sa s nim vobec nebavil a rovno som volal policajtov. Zacal skuvinat, ze o dve hodiny musi byt v Banskej Bystrici, nech nevolam. Potom ma aspon prosil, nech ho nebonznem ze telefonoval. Tak som ho nebonzol. No aj tak, prisli policajti, a hned bolo vsetko jasne. Akurat nam dali obom fukat, (negativne) a zacali rovno vypisovat. Nasledne mi to prepatila jeho poistovna, kde mi mimichodm povedali, ze je to uz strvrta nehoda, ktoru v tomto roku za neho riesia (bolo to v lete)...

Podla toho, co pises, mas v ruke protokol o nehode na oficialnom tlacive pre poistovnu, kde o na uznala vinu. No tak s tym treba akurat na poistovnu, s nou sa vobec dalej nemusis bavit.
levuskak
13.06.17,21:51
práveže správu o nehode nemám
ivka70
14.06.17,05:36
Tu ste ale povinni vypisat priamo na mieste - aj ked nevolate policiu .....
buchač
14.06.17,05:58
TY si vinník...TY !!!!
Vyjadrenie - si Ty ale puk...takto sa nechať obabrať.
Chyby :
1. nedodoržal si bezpečnú vzdialenosť
2. nevolal si polišov
a. vždy je dobré - lepšie volať dopravákov a to aj za cenu pokuty.
Druhého účastníka nehody by som mal solídne v trubke...a aj som onehdá mal.
b. poliši by určite dali pokutu dotyčnej už len za to, že mala namotovanú guľu.
c. možno by aj škody mola menšia....
3. nespísal si patričné papiere o nehode
Tlačivo sa vypisuje okamžite a nie večer, na druhý deň, o týždeň.
4. Neurobil si si fotodokumentáciu postavenia áut, poškodenia áut.
5. O tom svedkovi si myslím svoje...možno to je Svedok Jehovu.
vicktor
14.06.17,07:40
To s tou gulou by malo platit uz peknych par rokov, ale stale na NOVYCH autach vidavam tazne zariadenie co vyzera napevno. Kedysi mi taky otukal ECV pri parkovani. Naraznik vydrzal, ale tabulka bola poprehybana.
vicktor
14.06.17,07:46
Mas pravdu, ja by som vacsiu vinu pripisal jej, ale tebe tiez aspon malu - myslim ze si za nou zastavil prilis tesne.
Velka chyba ze ste nespisali protokol/hlasenie/zapis, ze nemas fotky. Mne staci nenarocny mobil, ale aj taky uz mal fotak pred 7 rokmi.
Nie je mi jasne: "vosiel si do krizovatky a auto pred tebou sa snazilo zaparkovat" - v tej krizovatke su parkovacie boxy?
Mohol si sem dat nejaky nakres alebo suradnice kde sa to stalo.
dmc
14.06.17,08:14
tazne zariadenie musi byt demontovane iba ak ide o "odnimatelne" tazne zariadenie. Pevne tazne zariadenie pokial pri pohlade odzadu nezasahuje do tvaru pismen na TEC - sa na vozidle taktiez moze pouzit - to ostava stale na vozidle.
dmc
14.06.17,08:16
Pre chybajucu spravu o nehode s priznanim viny a podpisom- sa SKUTOK NESTAL. Teraz si kazdy moze tvrdit cokolvek s tym ze sa to neda preukazat. Skoda je tvoja -na tvoj ucet. Inak mimochodom do krizovatky mozes vojst iba v pripade ak za nou mozes pokracovat v jazde. Kup si kameru - ja mam za smiesnych 12 € a na dokumentovanie podobnych pripadov je na nezaplatenie
levuskak
14.06.17,08:27
Lahko sa hovori, tazsie vykonna. Ved ja som ocakaval, ze tam hned zaparkuje. Zastavil som az potom co ona. To sa nedalo predvidat. A zprava, ani zlava auta nesli. A cuvat do hlavnej bez pozretia za seba? Ved snad je normalne, ze ked na hlavnej nie je ziadne auto, tak tie auta z vedlajsej idu jedno za druhym. A si predstav, ze len co vojdes do hlavnej, to auto co vyslo pred tebou do hlavnej zastavi a zacne cuvat rovno na teba.
dmc
14.06.17,08:30
ja ty len vysvetlujem ze ked nemas od vinnika podpisanu spravu o nehode - tak NEMAS V RUKACH NIC. Bohuzial - je to pre teba poucenie
vicktor
14.06.17,08:31
Nerozumiem "tvar pismen na TEC", ale vtedy som vyrozumel ze od stanoveneho datumu sa uz moze montovat iba demontovatelne a treba ho demontovat ak na guli nic nie je zapriahnute.
levuskak
14.06.17,08:37
Rovno z vedlajsej cesty ked rovno prejdes cez hlavnu, tak je tam zopar parkovacich miest.
levuskak
14.06.17,08:41
To uz som si uvedomil.
draik
14.06.17,09:07
Skutková podstata pre Vás nie je až tak aktuálna, vzhľadom na okolnosti, ktoré ste uviedli. Keďže ste sa nedohodli na zavinení, tak automaticky šlo o dopravnú nehodu. V takom prípade ste boli povinní zotrvať na mieste nehody a privolať políciu. Ak ste tak neurobili, mohli by ste prísť o VP až na 5 rokov a dostať pokutu.
vicktor
14.06.17,09:32
Oni sa ustne dohodli.
Potom tiezvodicka niekomu porozpravala a "svedok" jej povedal nech sa z toho vyhovori.
(Mozno myslis tak ze bez pisomneho zaznamu akoby sa nedohodli?)
vicktor
14.06.17,09:37
Pises "zastavil som na hlavnej ceste", ona zacala cuvat tak sa mi zda ze si musel byt aspon pod uhlom 45 stupnov?
Pokial ste tam debatovali po hlavnej ceste nic nepreslo okolo?
Stale je to nedopovedane ... fakt nemas mobil s fotakom?
misomiso
14.06.17,10:01
Tak potom mas smolu. Je zbytocne uvazovat dalej.
buchač
14.06.17,11:42
"Veľmi pekne ĎAKUJEM" všetkým zainteresovaným "hodnotiteľom" za udelenie príslušného "hodnotenia".

Neviem, čím som bol "nevhodný"...žeby výrazom puk ?
Lebo zvyšok príspevku je v podstate rovnaký, ako píšu ostatní.

PUK je ešte slabý výraz pre jedinca, ktorý nespíše zápis o nehode.

Tak kto je vlastne vinníkom nehody ?
Žeby ženská, žeby puk ... alebo snáď len to nebudem ja ...či ???
Jednoznačne vinník je zadávateľ...ten zvyšok je už šľahačka na jahode.
levuskak
14.06.17,12:23
Dakujem aj tebe za odpoved na moju otazku.
Martuk
15.06.17,20:43
bez vypísanej správy o nehode, alebo dokumentácie políciou si v keli. Je to len tvrdenie proti tvrdeniu, ktoré neobstojí ani na súde. Keby si mala aspoň kamerový záznam, ako tu už bolo spomenuté, tak by sa dalo niečo riešiť. Takto ti ostáva akurát skúsenosť do života a ponaučenie a to je: VŽDY VOLAŤ POLICAJTOV!!!!
profesional
16.06.17,14:55
1. Vinná je tá pani. Nakoľko pri cúvaní vychádzala na vozovku z miesta mimo vozovky.

2. Daj si spraviť znalecký posudok od znalca z odboru cestnej dopravy, nech určí, akým mechanizmom došlo k poškodeniu vozidla.
Inak totiž poškodíš nárazník, keď ty ideš dopredu a ona stojí a inak keď ty stojíš a ona ide.

3. Ak ti dá znalec za pravdu a potvrdí tvoju kolíznu verziu, podaj žalobu na súd o náhradu škody.
buchač
16.06.17,15:10
K bodu 1 citujem zo zadania :

"Predo mnou išlo auto. Keď som vošiel do križovatky, auto predo mnou sa snažilo zaparkovať na parkovacie miesto."

Zvyšok nemá ani len význam komentovať...
------------------------------------
K bodu 2 :

Znalecký posudok na základe čoho ?
Nejakých fotečiek, ktoré vznikli kto vie kedy...
Na základe nárazníka, ktorý mohol byť poškodený aj neskôr..alebo už predtým
-----------------------------------
K bodu 3 :

Žaloba za nejakú prasklinu ? Choré...
Ale pre právnikov dobré, aspoň majú kšefty...
Martuk
16.06.17,17:42
nech sa prihlási ten debil, čo mi dal spam. Dotyčný človek nech si najprv zistí, čo je spam a až potom nech komentuje. Počítam, že od dotyčného debila dostanem ešte minimálne ďalšie dve mínusky
dmc
17.06.17,19:01
ak by ti pri pohlade od zadu teleso tazneho zariadenia menil pohlad na pismena TEC ..napriklad by zakryval niektory znak
bubkoch
17.06.17,20:44
hej, to je taka rada ako od "profesionala" ...
to, ako po niekolkych tyzdnoch ci mesiacoch bez spravy od policie a bez spravy o nehode pred sudom dokazat, ze ten od koho vymaham skodu, bol druhy ucastnik nehody, to nenapise ...
pavol54
17.06.17,21:25
Ak je to tak ako popisuješ tak vinníkom je vodička. Pri cúvaní ak nemá prehľad o situácii na vozovke, si musí prizvať patričný počet osôb na bezpečný pohyb po komunikácii. Ty si bol povinný dať prednosť všetkým vozidlám prichádzajúcim zľava ak to nie dopravnými značkami riešené inak. Pri vychádzaní na hlavnú cestu nesmieš ohroziť vozidlá prichádzajúce sprava vo svojom jazdnom pruhu a musíš zastaviť tak aby si im umožnil odbočenie doľava (ak by takýto úmysel signalizovali). Nie je jasné ako mohla vodička správne vojsť na parkovisko keď zákon hovorí že na hlavnú cestu sa nevchádza cúvaním . Vodička prechádzala z jedného jazdného pruhu do druhého cúvaním čo absurdum Správne mala vodička zastaviť pred vjazdom na hlavnú cestu, dať prednosť vozidlám prichádzajúcim zľava a sprava, odbočiť doprava a cúvaním vojsť na parkovisko . Ty si mal počkať a dať prednosť vozidlu pohybujúcemu sa po hlavnej ceste. Nepíšeš či tam náhodou nebola PLNÁ ČIARA prerušená v mieste odbočovania vozidiel na vedľajšiu cestu. Správca komunikácie z hľadiska bezpečnosti premávky takto zvykne situáciu riešiť aby nedochádzalo ku kolíznym situáciám vozidiel predbiehajúcich s vozidlami odbočujúcimi z hlavnej cesty doľava. A to už je vodička celkom na vine. Inak podľa konštrukcie parkovacích miest je zrejmé že boli vytvorené pre autá prichádzajúce sprava tak, aby mohol vodič správne zacúvať na parkovacie miesto. Ale aj tak ti je to prd platné keď ti nepodpísala vyplnené tlačivo o nehode
vicktor
19.06.17,07:51
"zákon hovorí že na hlavnú cestu sa nevchádza cúvaním" - mohol by si uviest paragraf? Priznam sa ze o tomto neviem.
Tu ide o krizovatku hlavnej a vedlajsej cesty v tvare T. Keby bola iba jedna cesta ako mam vediet ci mozem parkovat predkom alebo zadkom t.j. ci ta cesta je hlavna ci nehlavna?
Ona nevchazdala na cestu z parkoviska, ale zastavila este na ceste a zacala cuvat. Podla mna je vinna ona, ale nie pre dovody ktore ty pises. Jednoducho nedala pozor co je za nou.
expeeert
19.06.17,12:03
Len taká otázka - keď odbočuješ doprava pri vychádzaní z vedľajšej, musíš dať prednosť aj vozidlám idúcim sprava - napr. ak by obiehali pomalšie vozidlo v druhom pruhu...
Presne takto sa zrazil známy zhodou okolností s vlastnou manželkou. Ona vychádzala z vedľajšej, pozrela len vľavo, sprava išiel manžel po hlavnej, ktorý obiehal pomalšie vozidlo... našťastie sa len štrajchli, lebo o sekundu neskôr a boli by rozmlátené obidve autá...
buchač
19.06.17,15:55
vicktor (Dnes 09:51) "zákon hovorí že na hlavnú cestu sa nevchádza cúvaním" - mohol by si uviest paragraf? Priznam sa ze o tomto neviem.
=======================
Ešte jednu absurditu si si nevšimol, keď si už načal to cúvanie ?

Že ..."na parkovisko sa cúva"...
Tiež neviem o nejakom takom §...
misoft
19.06.17,17:44
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8
vicktor - odkaz na zákon - NÁJDI ten paragraf a uveď ho - ja som bud sprostý, alebo slepý, lebo nič také tam NEVIDÍM!
Inak - §4 ods.1, písm.g); §21 ods.1,2 uvedeného zákona - prečítaj si ho a nepíš tu tie svoje otrasné chobotiny. A pokiaľ máš vodičák - radšej ho odovzdal - pretože podľa toho, čo si popísal, nie si spôsobilý viesť vozidlá.
vicktor
20.06.17,06:43
A ty vypni pocitac a odovzdaj do zberu, pretoze nie si sposobily orientovat sa v diskusii.
misoft
20.06.17,14:28
vicktor (Dnes 08:43) A ty vypni pocitac a odovzdaj do zberu, pretoze nie si sposobily orientovat sa v diskusii.
------------------------------------------------------------------
Odporúčam ti urobiť si upgrade mozgu - ten tvoj akosi zaostáva - máš zastaralú verziu, nezlučiteľnú s užívateľom - preto užívateľ - teda ty - píše nezmysly....
vicktor
20.06.17,14:39
Ja Pavlovi: "mohol by si uviest paragraf?"

ty mne: "vicktor NÁJDI ten paragraf a uveď ho ... vodicak odovzdaj, nie si sposobily..."

ty mne: "ja som bud sprostý, alebo slepý" - to pises o sebe

ja tebe: Ano, ale iba jedno z toho, citat vies, slepy nebudes.