geodet123
14.06.17,21:53
Mám v pláne skončiť pracovný pomer v štátnej službe, čiže dať výpoveď do konca tohto mesiaca a s 2mesačnou výpovednou dobou vydržať do konca augusta.

Zároveň k 1. nasledujúceho mesiaca kolektívnou zmluvou dôjde k zvýšeniu osobného ohodnotenia o 100 €.

Predpokladám, že k tomu mi dajú podpísať papier (oznámenie o výške a zložení funkčného platu) - môžem ho nepodpísať, následkom čoho by mi dali okamžite výpoveď+odstupné? Ak áno, aký paragraf v zákonníku práce alebo v zákone o štátnej službe to rieši? Lebo v tých starších je kolonka len na prevzatie, nie na vyjadrenie ne-súhlasu.

Ďakujem
avalik
15.06.17,03:19
Oznamenie o vyske a zlozeni platu nevyzaduje tvoj suhlas - podpisujes len jeho prevzatie, ak ho odmietnes prevziat uvedie sa to na vytlacok, ktory je urceny na zalozenie do spisu a oba vytlacky sa do tvojho spisu zalozia.

Podmienky pre okamzite skoncenie statnozamestnaneckeho pomeru mas uvedene v § 78-80 zakona c. 55/2017 Z. z. o statnej sluzbe - neprevzatie oznamenia o vyske a zlozeni platu tam nie je uvedene ako dovod na mozne okamzite skoncenie.