ockoneocko
15.06.17,08:41
Ahojte, chcem sa vas spytat, aky je rozdiel medzi tymto dvoma kartami? Vzdy som doteraz k uctu dostala debetku VISA. Idem otvorit novy ucet v banke, ale k uctu maju len MasterCard. Je v tom v dnesnej dobe este nejaky rozdiel? Dakujem pekne za radu ;)
vicktor
15.06.17,06:44
Rozdiel je v logu, "na funkci to nema vlyv".
Neexistuje taky obchodnik ani bankomat, ktory jednu spolocnost akceptuje a druhu odmieta. To sa stava pri Diners, Amex a pod.
Ak do zahranicia na dovolenku, odporucam dve karty Visu aj MC pre pripad vypadku jednej siete.
taiko
15.06.17,07:11
v niektorych NL obchodoch,vlakovych automatoch, muzeach, ZOO pomocou MC nezaplatis a Visou zaplatis. V niektorych akceptuju len maestro. Podobnu skusenost mam z BE a Francuzska. V Nemecku zase na mnohych miestach akceptuju len EC
Takze Tvoje tvrdenie sa je vskutku odvazne.
ivka70
15.06.17,07:33
Aj Rakusania sa Visa kartam dost casto vyhybaju, neda sa nimi vsade platit, najma v mensich mestach a obchodoch. Vraj su poplatky obchodnikov za platby Visa ovela vyssie ako ine karty, tak to radsej vylucuju :)
vicktor
15.06.17,07:41
NL - nie je rozdiel kontakt/bezkontakt? To je aj na parkovisku letisko Vieden.
D - mas pravdu o EC, ale z otazky nevedno o ktoru krajinu sa jedna, tipoval som na domace pouzitie. Ale aj tak v D budu MC a Visa na tom narovnako.
A - mas pravdu o Maestro, ale ta sa pomaly z ponuky nasich bank vytraca. Mne ju banka po expiracii (5 rokov?) uz neobnovila. Ocko si vybralo banku ktora neponuka nic ine nez MC a pyta sa na rozdiel od Visy.
EU stanovila max poplatky za pouzitie karty, tak snad uz ten rozdiel za Maestro a ine uz nebude taky velky aj v Rakusku.
ockoneocko
15.06.17,08:53
Ano, prave som dostala mailom info, ze novym klientom ponukaju uz len MasterCard (pozn. MasterCard a Maestro je to iste??)
vicktor
15.06.17,09:40
Odlisne, ved to vyplyva z nasej polemiky vyssie, ale na funkci to nema vlyv. Akurat logom sa lisia.
Najdi rozne typy debetiek na strankach bank a porovnaj funkcie - to bude taka zabavka ako "najdi rozdiely na dvoch obrazkoch".
Ale mohla si napisat ci ju chces pre Slovensko ci kam.
ockoneocko
15.06.17,10:06
Vsak preto sa pytam, ked som sa pytala povodne na MC vs. Visa...nie na dalsie ako je napr. Maestro.
A jasne, nepytala som sa na funkcnost karty :-) , ale ci by mi mohla byt niekde platba MC odmietnuta. Mala som na mysli domace pouzitie, zahranicie zriedkavo. Ale kedze som mala vzdy Visu, tak ani doma ani v zahranici som nikdy nemala problem. Preto som myslela, ci nebude nejaky problem s MC, kedze bezne banky vydavaju skor Visy.
vicktor
15.06.17,11:12
Nejedna sa nahodou o mBanku?
Ta kedysi tvrdosijne odmietala MC a presadzovala iba Visu az jedneho dna otocila, s Visou skoncovala a teraz ponuka vylucne MC.
Na Slovensku uplne jedno.
ockoneocko
15.06.17,15:12
Ano :-D
misoft
15.06.17,15:27
http://www.mastercard.sk/osobne-karty/maestro.html - Elektronická platobná karta Maestro® je základnou kartou spoločnosti MasterCard. Je použiteľná na platby vo všetkých obchodoch, označených logom Maestro a vybavených elektronickým platobným terminálom, a na výber hotovosti v bankomatoch.
http://www.mastercard.sk/osobne-karty/mastercard-standard.html - Embosovaná platobná karta (s vystupujúcim reliéfom) použiteľná na platby vo všetkých obchodoch označených logom MasterCard (vr. obchodov vybavených tzv. imprinterom) a na výber hotovosti v bankomatoch.

https://www.nerdwallet.com/blog/credit-card-benefits/visa-credit-cards-mastercard-difference/
http://finance.idnes.cz/visa-versus-mastercard-kdo-je-vitez-dbg-/sporeni.aspx?c=A060609_160644_fi_osobni_fib
- rozdiel je vo vydávateľovi karty
ockoneocko
15.06.17,17:55
Akoze chapem, ze VISA a MC su rozdielne "firmy", značky, vydavatelia...ale upresnila som, ze vačšinou sa v obehu stretávame s VISA značkou debetnej platobnej karty. Posledny odkaz je z pred 11rokov, v otázke sa pytam dnes, v dnesnej dobre, ci je to nejaký podstatný rozdiel : pri platbách u obchodníka, výberoch, online platbách...
PS: na Maestro som sa v otazke nepýtala vobec.
Lop13
24.01.18,10:32
Jeden pre mna zasadny rozdiel je. Pri Visa ked zapaltite a je jedno ci bezkontaktne alebo cipom, platbu vidite hned na ucte a sumu mate odratanu. Pri Mastercard to nieje vidno hned. Az po dakom case a casto az na druhy den. MC neznasam, absolutne neprehladne. Hlavne ked poplatite dake veci kartou a potom ani neviete kolko mate a ucte. S bankami co maju alebo presli na MC som skoncil.
ivka70
24.01.18,10:42
VISA je drahsia, teda ma drahsie poplatky, ktore citia najma obchodnici.
Preto je napr. v Rakusku kopec obchodv, ktore VISA neprijimaju (nemaju s nimi zmluvy).
vicktor
24.01.18,11:28
Pred rokom ci 2 v Lidli Hainburg nebrali ani MC ani Visu. Pred mesiacom uz ano. Platila manzelka a myslim ze Visou.
ockoneocko
24.01.18,11:29
Tak s tymto nesuhlasim.
Nakolko mam tu MC teda uz od leta, hned po zaplateni sa prihlasim do IB a platba je tam odcitana ihned.
vicktor
24.01.18,11:30
Nesuhlasim. Obe kartove spolocnosti to robia tak ze suma sa zablokuje a zuctuje za (prevazne) 2 dni.
Mas obe karty k tomu istemu uctu? Asi nie.
Tiez je otazne ci obchodnik ma terminal od tej istej banky ako ty kartu.
BENZ30
25.01.18,08:55
Ja som mal vzdy VISU a len problemy v zahranici, kde mi ju neakceptovali. Odkedy som presiel na mastercard tak som sa nikde nestretol s problemami. Aj v Nemecku a aj v Dubaji dokonca dostavam extra zlavy za platbu mastercard.
ivka70
25.01.18,09:12
Lidl pred x rokmi ani na SK nebral ziadne karty a stravne listky tiez dlho nie :)
vicktor
25.01.18,09:22
To nepamatam, takuto skusenost som mal s Kauflandom, tomu som sa vtedy vyhybal, asi by som si pamatal aj Lidl.
Šípková
11.05.18,11:06
Pridám aj ja skúsenosť. Mám Maestro. Objednávala som cez internet tovar z Ameriky a nedalo sa ňou platiť. Musela som použiť VISU.
ivka70
11.05.18,11:11
to zasa zavisi aj od toho, ake mas na tej karte nastavene funkcie na pouzivanie :)
vicktor
11.05.18,12:02
Nemam osobnu skusenost, ale cital som (inde v bankovej diskusii) ze v USA o nasej debetke musis tvrdit ze je to kreditka.
Ale verim ze tam moze byt rozdiel v akceptovani Maestro vs. Visa/MC.