rapo_h
15.06.17,09:18
Chcel som sa opytat ludi, co tu maju skusenosti s cabriom s pevnou strechou, ci sa taketo auto oplati ako hlavne auto na vyuzivanie pocas celeho roka. Nemam garaz a zo starych cias mam v pamati, ze cabrio nemoze byt vonku (platena strecha asi, vsak?) Vyuzival by som ho do mesta ale aj na dlhe trasy ako Nemecko atp.
Vdaka za kazdy nazor, uvitam vsetko od odporucani motorizacie, typu auta, znacky, noveho alebo jazdeneho aj predajne alebo autobazaru. Dakujem vsetkym
vicktor
15.06.17,09:24
Nevlastnil som, ale par tisic km odjazdil. Nechcem to!
Kazde taketo kabrio ma velmi sklopene predne sklo kvoli aerodynamike, ja hoci nevysoky som mal problem aj s nastupovanim a horna hrana okna bola nezvyklo blizko pri hlave.
V lete pri 25 stupnoch na zadnom sedadle som si vynutil prestavku a obliekol vetrovku. Na hlavu prazilo, ale bolo mi zima.
Vsetko su to dvojdveraky ktore sa otvaraju znacne nasiroko, treba davat ovela vacsi pozor na parkovisku a pri vzdialenosti ktora mi staci s normalnym autom som sa sukal cez polootvorene dvere.
Na nasich cestach stresne klby/spoje sustavne vrzgali.
Zadne sedadla su znacne nepohodlne.
Lyze ani bicykel neodvezies.
V lete s otvorenou strechou mas v kufri max 150 l na batozinu, ale vo viacerych malych kusoch, nie jedna velka cestovna kapsa.
V tuneli v normalnom aute ma strasi zvuk kamiona aj motorky, v kabriu by som sa riadne zlakol.
Vyhody: dobre pre vlastne ego a pritahuje zaujem dievcat.
Zaver: chod na viacero skusobnych jazd a poskusaj.
misomiso
15.06.17,10:20
Neviem, co si mysliet o tej otazke. Ako mozes pouzit vobec termin "oplati" pri vyrobku, ktory ma iba same nevyhody oproti autu (s klimou, pripadne klimou a siberom). Dokonca aj tie stresne okna sa dnes prestavaju pouzivat, lebo kazde auto ma klimu. Cabrio je dobre iba v americkom filme, pripadne iba na plaz (pouzitie iba v ramci arealu kupaliska - od lehatka po nanuk a spat).
vicktor
15.06.17,11:20
Pred 3 rokmi sa nasa firma prestahovala a zacal som chodit okolo jedneho autobazaru. Mali tam kabrio za 8500, ktore pred cca 12 rokmi stalo 999 tisic (v inej mene). Kazdeho polroka mu znizuju cenu, teraz je za 6000 a furt ho nikto nechce. Bars ta znacka vtedy ziskala titul Auto roka.
lujza.j
15.06.17,12:05
buchač
15.06.17,14:26
Kurňa...a nie si Ty inšpirovaný Bondovkami, čo v poslednej dobe reprízujú všade tade ?

Sorry, no všetky udané okolnosti okolo vlastníctva cabria hrajú vo všetkom proti.
...ale s tými dlhšími trasami (ako Nemecko a asi aj iné) si to na komplet zabil.
Ja mám SUV, no ak sedím za volantom hodinku-dve, tak sa krútim jak had. Neviem si predstaviť, čo by nasledovalo pri dlhšej jazde...asi by ma heverom vyberali spoza volantu.

...a nie, nemal som, nemám a ani nemienim mať cabrio...