rozália1986
15.06.17,14:03
prosím o radu, čo robiť. do 30. 06. 2017 má s.r.o. podaný odklad. od začiatku roka vyzývam konateľa a jeho asistentku k tomu, aby mi dodali potrebné účtovné doklady. presne som vypísala, ktoré chýbajú. konkrétne ide aj o niektoré bankové účty, či úhrady faktúr vkladmi do banky a iné... všetko potrebné veci. k dnešnému dňu nemám všetko dodané. konateľ sa o svoje účtovníctvo vôbec nezaujíma, jeho asistentka síce robí čo môže, ale to nestačí... ja robím externe z domu..
čo robiť? ako sa zachovať?
prosím o rady, nie o kritiku. Nikto z Vás nepozná celú históriu tohto "vzťahu" tak prosím nekritizovať. Ďakujem
Tweety
15.06.17,12:07
prosím o radu, čo robiť. do 30. 06. 2017 má s.r.o. podaný odklad. od začiatku roka vyzývam konateľa a jeho asistentku k tomu, aby mi dodali potrebné účtovné doklady. presne som vypísala, ktoré chýbajú. konkrétne ide aj o niektoré bankové účty, či úhrady faktúr vkladmi do banky a iné... všetko potrebné veci. k dnešnému dňu nemám všetko dodané. konateľ sa o svoje účtovníctvo vôbec nezaujíma, jeho asistentka síce robí čo môže, ale to nestačí... ja robím externe z domu..
čo robiť? ako sa zachovať?
prosím o rady, nie o kritiku. Nikto z Vás nepozná celú históriu tohto "vzťahu" tak prosím nekritizovať. Ďakujem
Len prečo si založila debatu, keď chceš odpoveď? A odpoveď, podaj DP z dokladov, ktoré máš.
rozália1986
15.06.17,12:15
ospravedlňujem sa, neuvedomila som si, že som klikla na debatu a nie otázku. áno, tak som to chcela aj ja... a vychádza nenormálna daň z príjmov, nakoľko treba zdaniť neuhradené záväzky a mňa to trápi... konateľ určite nebude mať z čoho tú daň zaplatiť. Ale on je taký čudný človek, čakám že 5 dní pred termínom sa mi konečne ozve, či to mám hotové a ako to dopadlo... nechcem mu zle, ale vážne neviem čo s tým :-(
Žabinka
15.06.17,12:21
a ty nemáš kontakt na konateľa? veď mu oznám, že podľa doložených dokladov vychádza daň na úhradu toľko a toľko.. myslím, že sa potom rýchlo ozve..
rozália1986
15.06.17,12:29
nedvíha telefón
Benko
15.06.17,12:30
Mám podobnú skúsenosť a nepomáha ani príkaz na úhradu dva týždne pred termínom. Presne 30.6. sa dovalí aj s dokladmi, jasne že nie so všetkými, len s ďalšou várkou. Daňové mám hotové, odošlem ako ho mám ku dnešnému dňu, 30.6. nebudem prerábať narýchlo všetko. A potom podám prvé dodatočné, druhé a v decembri alebo v januári ďalší rok robievam tretie dodatočné, lebo vtedy zvykne doniesť papiere aké nájde doma a obvykle sú tam zabudnuté z minulých období. Ale on s tým problém nemá, lebo dodatočné daňové je podľa neho v súlade so zákonom, nič neporušil, našiel papiere, tak to treba všetko dať na pravú mieru. A takto fungujeme cca 5 rokov. Aj s DP k DPH aj s DP k DPPO. Jedine ma otravuje, že mám pocit, že stále to isté dookola robím. Možno majú tí konatelia pravdu, prečo sa stresovať.
rozália1986
15.06.17,12:35
Benko konečne niekto, kto ma chápe :-) najhoršie je, že si nedajú dohovoriť. a my sa trápime pre ich papiere a dane
misoft
15.06.17,17:26
nedvíha telefón
Nuž tak potom je to JEHO problém a bude platiť - pokiaľ nie je schopný zdokladovať, rob s tým, čo ti dodal a na neho ohľad neber...... Ty si predsa nebudeš z palca niečo cucať, len aby ON sa mal "dobre"....
Všetky doklady, ktoré dodal (moja drobná rada) si zaeviduj, prípadne nejako urob kópie, aby sa nemohol vyhovárať, že si to ty stratila.....