molmar
15.06.17,13:20
Píšem za zamestnávateľa u ktorého mal zamestnanec niekoľko neprednostných exekúcii - spolu 5. Pracovný pomer mal ukončený 30.6.2015 -túto skutočnosť som oznámila všetkým exekútorom.
K 1.10.2015 bol zamestnanec opäť prijatý do zamestnania, najprv na dohodu s nízkym príjmom, neskôr na pracovnú zmluvu. Po uzavretí druhého pracovného vzťahu už v priebehu mesiaca 10/2015 začali prichádzať znova exekučné príkazy od tých istých exekútorov - od troch ( dvaja sa neozvali) ako pri prvom PPV. Ja som exekúcie zaraďovala od znova chronologicky ako boli zasielané a začala som vykonávať zrážky zo mzdy. Postupovala som správne keď som nebrala do úvahy exekúcie z predchádzajúceho pracovného vzťahu? Má zamestnávateľ povinnosť pri opätovnom pracovnom vzťahu skúmať stav exekúcií? Povinný ich mohol v dobe keď nebol zamestnancom urovnať.
Jana Motyčková
15.06.17,11:30
Poradie aké získali exekúcie u minulého zamestnávateľa ostáva zachované, teda poradie malo byť pôvodné. Minimálne ste mali splniť toto "Ak zistí ten, u koho povinný novo nastúpil do zamestnania, že bol vydaný príkaz na začatie exekúcie alebo exekučný príkaz, oznámi to bezodkladne exekútorovi, ktorý vydal tento príkaz". To ste určite zistili, lebo ste tú informáciu mali. A na základe minulých exekúcií ste mali hneď začať zrážať - minimálne do depozitu, kým vám exekútor neoznámil, že sa v exekúcii pokračuje - potom by ste zrazené peniaze poslali exekútorovi/veriteľovi.
molmar
15.06.17,12:02
Moja otázka znie, prečo traja exekútori zaslali príkaz na začatie exekúciu a exekučný príkaz ešte raz a dvaja nie? Ja ako zamestnávateľ nemôžem vedieť či počas toho keď povinný nepracoval u nás ( aj keď to boli iba 4 mesiace) nevyrovnal svoj dlh u exekútora. Vyplýva zamestnávateľovi zo zákona povinnosť skúmať, či znovu prijatý zamestnanec má nejaké exekúcie?
Jana Motyčková
15.06.17,13:40
A oznámili ste im, že nastúpil?
molmar
16.06.17,05:32
Nie neoznámila.