KatarinaGa
15.06.17,15:24
Dobry den, v auguste 2015 som nastupila na do zamestnania ako zastup pocas rodicovskej dovolenky. Pani konci RD v novembri 2018, ale uvazuje o tom, ze sa vrati uz zaciatkom buduceho roka. Mne sa momentalne naskytla zaujimava ponuka, o ktorej velmi intenzivne uvazujem. Na zmluve nemam uvedeny presny datum, dokedy zmluva trva, len formulku " do ukoncenia RD pani...(meno konkretnej osoby). Aka je v tomto pripade vypovedna lehota z mojej strany, kedze je tam aj formulka, ze za jej nedodrzanie ma zamestnavatel pravo na nahradu skody v urcitej vyske? Dakujem.
avalik
15.06.17,14:02
Zákonník práce
§ 62
Výpovedná doba

(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace.
(7) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak.
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.