Kunkelová
11.11.04,08:32
Ahojte. mám takúto otázku:
Firma ukončila leasing, odkúpila auto za 2000,- Sk + 240,-Sk DPH.
V cene 2000,- Sk bolo zaradené do majetku firmy, Firma a sa rozhodla , že auto predá.A teraz, musí byť na auto vystavený súdnoznalecký posudok,
a riadiť sa cenou/ pri predaji / podľa tohto súdnoznal.posudku,alebo stačí ak najaký autobazár vystaví potvrdenie , že motor. vozidlo na základe najaz.počtu km.,stavu opotrebenie sa predáva za takúto cenu.. /riadim sa potom pri predaji touto cenou/alebo sa môže auto predať na zaklade dohodnutej ceny /bez súdnoznal.posudku,potvrdenia autobazáru/ medzi kupujúcim a predávajúcim?

Ďakujem za skorú odpoveď Kunkelová
Marta L
11.11.04,08:47
Znalecký posudok podľa mňa netreba, ak sa auto nepredáva osobe blízkej - napr. zamestnncovi, kedy je potreba preukázať, že ide o cenu obvyklú. Inak platí cena dohodou.
Yvvetta
11.11.04,09:07
Aj sa som toho názoru, že netreba súdno-znal. posudok. Treba len spísať kúpno-predajnú zmluvu. V zmluve by malo byť povedané ako auto je opotrebované a pod., Treba dávať pozor, aby cena nebola veľmi nízka a samozrejme pozor na predaj blízkej osobe.
mirec28
25.03.06,15:14
a ked ide o blizku osobu? Ale ta blizka osoba je zivnostnik, a zaradi auto do podnikania. Meni sa nico na veci? Za aku cenu by malo byt auto predane? Auto je uz odpisane.
renča1
25.03.06,16:41
Ahojte. mám takúto otázku:
Firma ukončila leasing, odkúpila auto za 2000,- Sk + 240,-Sk DPH.
V cene 2000,- Sk bolo zaradené do majetku firmy, Firma a sa rozhodla , že auto predá.A teraz, musí byť na auto vystavený súdnoznalecký posudok,
a riadiť sa cenou/ pri predaji / podľa tohto súdnoznal.posudku,alebo stačí ak najaký autobazár vystaví potvrdenie , že motor. vozidlo na základe najaz.počtu km.,stavu opotrebenie sa predáva za takúto cenu.. /riadim sa potom pri predaji touto cenou/alebo sa môže auto predať na zaklade dohodnutej ceny /bez súdnoznal.posudku,potvrdenia autobazáru/ medzi kupujúcim a predávajúcim?

Ďakujem za skorú odpoveď Kunkelová

netreba znal.posudok, tu je dôležité, že auto je v majetku firmy a nie v majetku lízing.spoločnosti. Dohodnutá cena bude medzi predávajúcim a kupujúcim, môže ísť aj o blízke osoby a auto sa môže predať aj za nízku cenu.
Znal.posudok môže slúžiť na to, aby firma vedela približne za akú cenu môže predať auto, ale môže predať aj podľa znal.posudku.:)
Manual
25.03.06,19:46
a ked ide o blizku osobu? Ale ta blizka osoba je zivnostnik, a zaradi auto do podnikania. Meni sa nico na veci? Za aku cenu by malo byt auto predane? Auto je uz odpisane.
Za akú cenu ? Ak podobný typ a rovnako staré auto je autobazáre napr. za 150000,- a ty to tvoje predáš napr. za 50000,- blízkej osobe tak asi to nie je v poriadku. Môže ťa DU podozrievať zo skracovania príjmu. Ale aj nemusí, podľa toho kto príde. Takže si vyber.:)