durcan
16.06.17,19:17
Pracujem a zaroven som clenkou profesnej komory. Z tejto komory som dostala ponuku reprezentovat SR v medzinarodnej organizacii. Problem je, ze zasadnutia sa konaju v 1pracovny den v mesiaci. Mozem ziadat zamestnavatela o uvolnenie? Inak ako cez dovolenku. Vsetky naklady s cestou znasa komora. Prilezitost prichadza raz za zivot...
Katy a R
16.06.17,17:51
ja si myslím, že podľa § 136 (a nasl) ZP
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311
durcan
17.06.17,02:42
Dakuje. To by bolo fajn.Ako je to s odvodmi.Musim si ich za ten 1 deň vyplatit sama. Pripadne je mozne ze by komora zaplatila uslu mzdu za mna.Ako sa to pocita?
Katy a R
19.06.17,07:33
myslím, že ty nemusíš nič riešiť! - ivka ti písala v druhej téme .. zamestnávateľ to porieši za teba (možno v spolupráci s komorou) .... a ak by aj nastal najhorší prípad (keby náhodou?;)) - žeby si sama bola na ten 1 deň samoplatiteľ .... tak sa ti ZP ozve - a potom doplatíš ten 1 deň - je to cez dve eurá ;)
durcan
19.06.17,08:32
Dakujem. Ja len pracujem.... aj PN mam tak raz za 5 rokov. Tak v tom velmi chodit neviem. No este moze zamestnavatel povedat, ze to nepotrebuje. Ze ma do Komory neposlali a volno mi ziadne neda iba ak na vzdelavanie 5 dni. Aj to som zazila. Prednasat chodim na priepustky od lekara.
Katy a R
19.06.17,09:16
prekážku v práci (aj podľa § 136) si povinná riadne zdôvodniť/ zdokladovať - a zamestnávateľ je povinný postupovať podľa ZP :)
(ale aj tu na porade je veru písané o rôznych divných postupoch - či už z jednej, alebo druhej strany)
durcan
19.06.17,10:21
Prednasky na P mi navrhol sam zamestnavatel.... aby to nejako poriesil. U lekara som bola.....