evakra27
18.06.17,07:53
Ahojte, viete mi poradit, kto moze oraganizovat skoly v prirode? Aby to bolo legislativne podchytene. Mam s.r.o.-cku, ale na zapis do zivnostenskeho mi treba nieco specificke, viete mi poradit? na prevádzkovanie CK treba viazanu zivnost. Dakujem
avalik
18.06.17,07:14
245/2008 Z. z.
Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

§ 138
Škola v prírode
(1) Škola v prírode je účelové zariadenie, ktorého poslaním je umožniť deťom a žiakom posilňovať zdravie a fyzickú zdatnosť bez prerušenia výchovy a vzdelávania v zdravotne priaznivom prostredí. Utvára podmienky aj na organizovanie jazykových a lyžiarskych kurzov, súťaží žiakov, prázdninové a medzinárodné pobyty detí a žiakov.
(2) Škola v prírode sa zriaďuje v ekologicky čistom prostredí, pričom spĺňa požadované hygienické, bezpečnostné, materiálno-technické a priestorové podmienky45) na výchovu a vzdelávanie, ubytovanie a stravovanie pre najmenej 25 detí alebo žiakov.
(3) Výdavky spojené s pobytom detí alebo žiakov v škole v prírode sa uhrádzajú aj z príspevku zákonného zástupcu dieťaťa alebo žiaka. Z príspevku zákonného zástupcu sa môžu uhrádzať výdavky na dopravu, stravovanie, ubytovanie a ostatné náklady spojené s pobytom dieťaťa alebo žiaka v škole v prírode.
(4) Vysielajúca škola alebo školské zariadenie uhrádza pedagogickým zamestnancom a zdravotníckemu pracovníkovi výdavky spojené s vyslaním do školy v prírode podľa osobitného predpisu.58)
(5) Ministerstvo školstva ustanoví všeobecne záväzným právnym predpisom spôsob organizácie, činnosti, prevádzky a materiálno-technického zabezpečenia škôl v prírode.

305/2008 Z. z.
Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky o škole v prírode
evakra27
18.06.17,08:41
Toto som našla, ale neviem ako postupovat
pavol54
18.06.17,08:46
I keď tomu veľkú šancu nedávam, ale bolo by sa dobré spýtať toho kto vyhlášku vydal.
avalik
18.06.17,08:55
Postupujes podla vyhlasky ... par. 2 ... alebo sa obrat na advokata ci firmy, ktode sa tym zaoberaju
evakra27
18.06.17,17:08
myslim ze z firiem, ktore sa niecim takymto zaoberaju mi nepomoze nik ... pozerala som nieco, ako prevádzkovanie CK, ale to je viazana zivnost ... neviem ci by obstalo v zivnoosti: mimoskolska cinnost, kvôli ubytovaniu
evakra27
18.06.17,18:06
Co tam riesit tento problem cez zalozeníe centra volneho casu?
avalik
18.06.17,19:21
od kedy je ubytovanie mimoskolska cinnost? ... pozri si v OR SR nejake sukromne skoly, a inspiruj sa
avalik
18.06.17,19:26
tak co vlastne chces? skolu v prirode ci CVC? studuj skolsky zakon, aj CVC ma svoju vyhlasku