Mila123
18.06.17,19:59
Dobrý deň, n.o.(nezisková organizácia) k 1.7.2017 začína poskytovať služby LSPP (lekárska služba prvej pomoci) . A objavil sa problém, pretože n.o. nemá momentálne zamestnancov. Chce prijať sestry na výkon takýchto služieb. Pracovná doba je Po-Pia od 16.oo hod- 22.oo hod. a v S,N, a Sviatky je od 07.oo - 22.oo hod.
Sestry budú pracovať podľa rozpisu služieb, tak " ako budú vládať, môcť a chcieť" ....tieto sestry majú iných zamestnávateľov, ani u jednej z nich nejde o jediného zamestnávateľa. Správna rada im chce ponúknuť riadnu pracovnú zmluvu.

neviem ako im stanovím pracovný úväzok , predpokladám, že sa tu jedná o 1- zmennú pracovnú prevádzku so 40 hod. pracovným týždňom?
a ešte ako môže jedna zdravotná sestra odpracovať prac. dobu od 07.oo - 22.00 hod? Je riešenie ako by sa v S,N,a Sviatky platila pracovná pohotovosť (na pracovisku) s vyťaženosťou (myslím výkon v práci), kt. určí zamestnávateľ? Ak by určil vyťaženosť v priemere na každú takúto zmenu 2/3, výkon v práci by bol 10 hodín, je to takto v poriadku?
ďakujem (stále som nedostala odpoveď v Drakovi)
veronikasad
18.06.17,18:23
kolko hodín realne odpracuje jedna sestra za týždeň ? Ak má zmluvu u iného zamestnávatela na plný úväzok, 40 hod. sa mi zdá veľa ...
veronikasad
18.06.17,18:27
Pôjde o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, treba urobiť rozpis služieb podla plánovaného počtu sestier a stanoviť týždenný úväzok (nemusí byť u všetkých sestier rovnaký). Na príp. záskok zobrať dohodárky.
Mila123
18.06.17,20:24
každý mesiac im budem meniť pracovné úväzky? a dohodárky? na 15 hod. službu ? nemysliteľné......
Mila123
19.06.17,06:25
nikto iný sa nenájde? potrebujem poradiť....
Mila123
19.06.17,09:14
prosím....
Katy a R
19.06.17,09:39
ja ti to ako laik aspoň posuniem ... kým dakto sa nájde ;)
že veľmi ťažko môžeš dať do zmluvy úväzok "ako sa mi chce, ako vládzem a môžem" podľa mňa musíš určiť nejaký hodinový rozsah (alebo v zlomkoch) . a tiež to je práca na smeny - či?
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjrmI-k3cnUAhXMthQKHRFJALkQFgg6MAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.epi.sk%2Fodborny-clanok%2FPracovna-pohotovost-Pracovna-pohotovost-a-pracovny-cas.htm&usg=AFQjCNGcwgMJfcfAa_Xt9sBDjWGOBnWHCg
ivka70
19.06.17,09:47
a keby ste si objednavali a platili len sluzbu od povodnych zamestnavatelov? Cize sestry by platil v dany cas povodny lekar, a vam by fakturoval ich pracu?
Mila123
19.06.17,09:51
aj to je riešenie (pre takých lekárov, kt. prídu slúžiť so svojimi sestrami), tieto sestry sú z lôžkových oddelení a.s. (štátom riadená akciovka) a liečebných ústavov (takže tam je určite cesta zarúbaná).....