IvetaH
19.06.17,05:58
SRO plátca DPH, bez zamestnancov, majetok 1 auto, cca 500 vydaných faktúr (dostanem v xlm forme), 50 došlých faktúr, 300 pohybov na bankovom výpise, pár drobných nákupov. Neviem vôbec odhadnúť prácu s vydanými faktúrami, tak či tak budem musieť asi každú pozrieť. Doteraz to tak robím, ale nemám ani jednu firmu s takým počtom VF. Ďakujem za názor.
profesional
20.06.17,02:53
Ak vieš dostať výpisy vo forme, že sa dá urobiť automatická rekonciliácia a máš soft, kde tie FA v xml formáte vieš natiahnuť a urobiť automatickú rekonciliáciu s výpismi, takby mohlo ísť asi o 1000 Eur. Je to aj napriek automatizácii práca pre 1 človeka na takmer full time..
IvetaH
20.06.17,07:05
Ďakujem, som bola riadne mimo výpočet, myslela som, že keď je to všetko automatizovane, bude to záležitosť cca 10 hodín.
veronikasad
20.06.17,07:08
Tie vydané faktúry dostaneš v xlm zaúčtované? Posielané budú priebežne počas mesiaca alebo naraz?
Soňa K
20.06.17,07:10
To je záležitosť max. týždňa a pochybujem, že by Ti za to niekto zaplatil 1000 e.
IvetaH
20.06.17,07:13
dekádne a nie zaúčtované.
jslancik
20.06.17,07:16
ak sa dajú faktúry importovať, tak je to robota tak na dva až tri dni v mesiaci (full time :-D) Predpokladám, že tebou uvedený objem je za mesiac, nie Q či rok... Samozrejme, mnoho "účtovníčok" by to zvládlo aj za 20 dní... keď je človek v kontakte s babami z účtovníckych firiem, tak zmení pohľad na produktivitu práce v tejto oblasti... tam jedna má 5+ takýchto firiem vrátane miezd a všetkého okolo toho.

Cena je tak či tak otázkou ponuky a dopytu... Ak si chceš byť istá, tak sa prvý mesiac dohodnite nejak orientačne, že si to musíš "oťukať". Ty zistíš, koľko to je roboty, použiješ nejakú konštantu (prvý mesiac trvá najdlhšie, potom to ide časovo nadol, čím viac s tým budeš zoznámená)
jslancik
20.06.17,07:17
tak ty vlastne hovoríš, že keď by to išlo všetko automaticky, tak je to robota na full time? tak tebe by som chcel robiť účtovníctvo...
jslancik
20.06.17,07:18
soňa, sú úplne mimo, tiež si myslím...
veronikasad
20.06.17,07:18
10 hod.na spracovanie je málo a myslím že 1000€ mesačne je prestrelena suma. Stanov si sumu na polozky
IvetaH
20.06.17,07:23
Tá suma na položku mi robí problém, lebo neviem odhadnúť pracnosť. Je rozdiel typovať a len stiahnuť.
veronikasad
20.06.17,07:49
Inak, tie pohyby na bankovom výpise si zle odhadla, pri tomto množstve faktúr minimálne 550 úhrad+ďalšie pohyby. Keď nie úhrady cez banku, tak cez pokladňu ...
profesional
20.06.17,13:19
1. Kontrola došlých faktúr je nutná manuálne.
2. Je zjavne pri takom množstve faktrúr, že ide o vysokoobrátkový tovar. Takže bude treba účtovať sklad. Plus inventarizácie. A treba urobiť podanie na KV DPH, manuálne odkontrolovať zaúčtovanie, oprávnenosť nárokov na uplatnenie dane na vstupe, a iné.
3. Pri aute uplatnenie pripočítateľných položiek, alebo urobenie cesťákov.
4. Manuálna rekonciliácia platieb, ktoré nebude možné spárovať automaticky.
5. Daňové priznania k DPH
6. Účtovná závierka a DPPO min. raz za rok, vrátane uzavretia a otvorenia účtov, preúčtovávanie rozdielov z inventarizácie..
7. Mnoho iného..ako osobitné evidencie podľa zákona o DPH

Vidím, že veľa ľudí má strašne skreslené predstavy o tom, čo obnáša riadne a zodpovrdné vedenie účtovníctva. Áno, dá sa to robiť povoličato a improvizovať. To sa ale pri kontrole vypomstí.

To je ale slovenská nátura. Aj slepák je možné vyrezať doma, polotupým nožom. Veď na čo platíme chirurgov na full time, keď priamo na operačke sú len 20 percent pracovného času.

A čo ešte amortizácia PC, poplatky za SW, poistenie zodpovednosti za škodu, náklady na vzdelávanie? Či to si má platiť bez zarátania do cien?

Ja viem, väčšina "podnikateľov" si myslí, že účtovníctvo zvládne akákoľvek nevzdelaná slepica a za 1000 dokladov mesačne jej treba dať 100 eur.. Ach bože.. Tento amaterizmus ..
profesional
20.06.17,13:22
Nech żijú bulharské konštanty...