stankas
20.07.06,10:17
zdravim,
poradi niekto, kde najdem nieco o trvalych pobytoch?
som obcanom SR, pracujem v CR, mam tam trvaly pobyt, avsak TP mam aj na uzemi SR.
Vraj mozem mat len 1 trvaly pobyt a ak ho chcem v CR, musim na SK odovzdat obciansky preukaz....

Poradi prosim niekto????
Chobot
20.07.06,12:33
zdravim,
poradi niekto, kde najdem nieco o trvalych pobytoch?
som obcanom SR, pracujem v CR, mam tam trvaly pobyt, avsak TP mam aj na uzemi SR.
Vraj mozem mat len 1 trvaly pobyt a ak ho chcem v CR, musim na SK odovzdat obciansky preukaz....

Poradi prosim niekto????

Tak toto sa mi zdá poriadna haluz. OP nie je na to, aby si ním preukazovala trvalý pobyt, ale aby si preukazovala štátne občianstvo. OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.

Trvalý pobyt v ČR sa bude riadiť tamojšími zákonmi o trvalom pobyte cudzincov na území ČR. Nie som znalý českých zákonov, skús sa tam poradiť na cudzineckej polícii.

ALebo si to pozri na tejto stránke:

http://www.mvcr.cz/rady/cizinci/info.html

či prečítaj priložený dokument, nakoľko neuvádzaš, z akého titulu budeš žiadať o trvalý pobyt v ČR.
bepo
20.07.06,19:11
OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.
Ja by som povedal že niekto môže byť občanom SR aj bez OP,len so slovenským pasom
Chobot
21.07.06,06:22
Tak toto sa mi zdá poriadna haluz. OP nie je na to, aby si ním preukazovala trvalý pobyt, ale aby si preukazovala štátne občianstvo. OP vraciaš len vtedy, ak Ťa SR prepustí zo štátneho zväzku a prestaneš byť občanom SR.


Tak toto asi budem musieť poopraviť. V zákone o občianskych preukazoch § 10 som našiel toto:

Občiansky preukaz je neplatný, ak

a) uplynula doba jeho platnosti,
b)
.
.
f) občan zomrel, bol vyhlásený za mŕtveho, stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky alebo ukončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.
Chobot
21.07.06,06:22
Ja by som povedal že niekto môže byť občanom SR aj bez OP,len so slovenským pasom


Máš pravdu - Zákon o štátnom občianstve v § 9a hovorí:

(1) Štátne občianstvo Slovenskej republiky sa preukazuje

a) osvedčením o štátnom občianstve Slovenskej republiky,
b) občianskym preukazom alebo
c) cestovným pasom.
eviks
25.05.12,20:21
Zijem v CR a mam normalne 2 trvale pobyt - jeden v SR, druhy v CR.
Po vybaveni trvaleho ppbytu v CR som v SR nic nehlasil. Poznam spustu Slovakov co si v CR z nejakeho dovodu vybavili trvaly pobyt, a zaroven si ponechali trvaly pobyt i v SR a v pohode.