adka1978
20.06.17,09:54
Dobrý deň,
objednala som si tovar cez internet/bližšie cez FCB/ a do dnešného dňa mi tovar nebol dodaný a ani vrátené peniaze. Prvý krát som takouto formou cez fcb objednávala. Objednávam dosť často cez internet, ale toto sa mi ešte nestalo. Viem, že som spravila tento krát chybu, lebo nikdy som si formou fcb nič neobjednala. Môj problém je takýto. 15. mája som si objednala trička 3 ks cez net, s tým, že som mala zaplatiť vopred, nakoľko mi dotyčná osoba povedala, že momentálne tovar nie je na sklade a že ho musia objednať. Moc sa mi to nepáčilo, ale dokonale ma presvedčili tým, že keď im príde úhrada, potom do 5-12 prac.dní mi bude tovar doručený. No čo, slepo som im verila. 7.júna som im napísala a odpísali mi, že behom týždňa to od nich pôjde. 9.júna mi napísali, že tovar bol odoslaný a že mi pošlú aj doklad o zaplatení, vraj to posielali elektronicky. Keďže mi balík stále nechodil, som im opäť napísala. Odpísali mi, že tovar poslali a že ho mám na pošte. Samozrejme mi do schránky neprišiel žiadny lístok, že si mám tovar prevziať. Začali sa vyhovárať, že chyba pošty a že oni za to nemôžu. Tak som si preverila balíkové oddelenie v Nitre a keďže som ešte nemala podacie číslo balíka, lebo mi to poslali samozrejme neskôr, snažila som sa k balíku dopátrať na základe môjho priezviska a adresy, žial neúspešne, vraj pod takým menom a adresou tam žiadny balík nie je. Opäť som im napísala a poslali mi kópiu, že balík odovzdali na pošte, ale so zlým dátumom/júl/. Viete mi poradiť ako mám v takomto prípade postupovať a je možné vymáhať svoje peniaze, aj keď viem,že ich už neuvidím.Som sa poučila. Ďakujem pekne.
ivka70
20.06.17,08:36
objdnavala si si cez FBC od sukromnej osoby?
ak totiz ta objednavala po tvojej objednavke napr. na aliexprese, este je cas, nemuseli jej to dodat ....
aka bola celkova cena?
adka1978
20.06.17,08:48
áno, bolo to od súkromnej osoby, na fcb pod menom RL STORE, cena vyše 50 eur
veronikasad
20.06.17,08:52
Podacie číslo balíka už vieš? Ako mohli odovzdať na pošte balík s julovým dátumom v júni?.
ivka70
20.06.17,08:53
to mas smolu, jedine cakat, ze to pride alebo sa s tou osobou dohodonut. Pripadne hladat, ci nenajdes viacej ludi, ktorych podviedla, potom sa uz skoda vysplna vyssie a da sa aj riesit oznamenim na policii .... to cislo balika, co ti poslali, si na poste neskusila hladat?
Posta ma problem s vyhladavanim podla mena, to mi este nikdy nevedeli pozriet, aj ked som tam bola pre jednu zasielku a druhu som cakala, nevedeli podla mena najst, ci uz je na poste alebo nie.
adka1978
20.06.17,09:03
však práve, nechápem to, poslal to elektronicky,ale nie je tam uvedená ani jeho adresa,zrejme to dokonale vie ako na to, dokonca je to doporuceny list,áno mám,ale mám pocit,že ani neexistuje
adka1978
20.06.17,09:05
Pochybujem,že sa bude dať s tým dotyčným pánom dohodnúť, hej zistovali to podľa mena,pretože som na začiatku ani podacie číslo nevedela,pod ním to žiaľ nenašli
ivka70
20.06.17,09:06
tak spat panovi, ze podacie cislo nie je spravne. a nech reklamuje odoslanie zasielky na poste, ked to posta nevie najst a tebe vrati peniaze
kopretinka
20.06.17,09:07
takých elektronických podacích lístkov ti vyrobím koľko chceš..............
adka1978
20.06.17,09:10
Veď to si myslím aj ja,že sa to dá,len sa dotyčný prerátal,špatne uviedol dátum
adka1978
20.06.17,09:12
Podľa mňa s tým nespravím nič, je to klamár a podvodník
ivka70
20.06.17,09:20
myslim si ,ze pan sa len preratal, objednal az po tvojej objednavke z ebay a este m u to neprislo, pride niekedy v juli a potom to aj odosle .... mozno sa teda ani nepreklepol, len si nachystal elektronicky listok.
Lebo keby to aj posielal ,tak ma aj potvrdenie z posty, aj ked tam pride s tymto elektronickym, ked to odosle, daju mu potvrdenie. To si pytaj :)
kopretinka
20.06.17,09:45
bola som si vytvoriť elektronický lístok,nikde som nezadávala dátum,ale neodoslala som ho,aby sa v skutočnosti nevytvoril.Keď som niečo posielala,tak ja som dátum neuvádzala.Dátum tam dá až pošta,takže si myslím,že nemôže dať na lístok júlový ani iný dátum a sú to iba kecy.
adka1978
20.06.17,10:41
Tak ja potom neviem,ak sa sem da vložiť príloha, rada by som poslala tú kópiu,že tam je júlový dátum
kopretinka
20.06.17,13:07
môžeš niekde uložiť foto a dať sem link.....môžeš aj tu na porade,v profile môžeš vytvoriť album
adka1978
20.06.17,17:22
Ďakujem,skúsim
arizona
21.06.17,04:12
Napadaju ma dve moznosti.
1. Predavajuci si vytvoril falosny profil,tovar neposle,len laka od ludi peniaze a nasledne ucet zrusi.
2.Predavajuci objednava tovar niekde zo zahranicia,takze zbiera viacero objednavok,aby objednal vsetko naraz a usetril na postovnom. V tom pripad to trva dlhsie, neraz aj dva mesiace.

Cas ukaze. Takychto pripadov je velmi vela,ale ludia su nepocitelni.
Poslu peniaze,ani nevedia komu...
Aj cez FB sa da objednat,ale v prvom rade si treba pozriet ich stranku, ci uvadzaju link na ich "oficialny obchod".Vtedy mas aj zaruky,ze sa jedna o realneho predajcu,ze ti tovar naozaj odoslu a na tovar sa vztahuje zaruka, v pripade problemov sa mozes obratit na SOI a pod.

Ale ak sa jedna o neznamy profil,bez priamych kontaktov na predavajuceho,to vzdy viac-menej zavadza podvodom. V takom pripade sa podvodnik tazko dohlada,lebo netusis,ako sa vola, kde byva a pod.

Aj tu na Porade bol davnejsie jeden prispevok o nejakej FB podvodnicke,co neposielala tovar,iba mamila od ludi peniaze. Naslo sa vela ludi,ktorych oklamala, ti podali trestne oznamenie za podvod,zaoberala sa tym aj Policia a podvodnicku vypatrali. Ci sa oklamani dockali aj vratenia penazi, je ale otazne,lebo to bola neplnoleta studentka,ktora stihla peniazky rozflakat...

Odporucam teda este pockat a ak tovar nepride,tak podat podnet na Policiu,prip.SOI, ci Danovy urad.Mozno sa ti peniaze nevratia,ale aspon predavajuci nebude podvadzat dalej,ak sa ho podari vypatrat...