Jankalienka
20.06.17,12:45
Mám rámcovú zmluvu podpísanú jednou stranou-zadávateľom. Som SZČO, riadne som odviedla zadanú prácu, evidencia u zadávateľa,kde som podľa zmluvy fakturovala zadávateľovi čiastku podľa hodín odvedenej a evidovanej práce. Faktúry mi nezaplatil. Ďaľšiu prácu nezadal. Nárokuje si odo mňa pokutu. Ako postupovať?Ďakujem.
profesional
20.06.17,13:25
1. Zmluva je dvojstranný právny úkon. Musí byť podpísaná oboma stranami.
2. Máš protokol podpísaný od zadávateľa, z ktorého by bolo jasné, že práce boli vykonané? Ak nie, nemáś šancu.
3. Prečo a ako si nárokuje pokutu? Na základe nepodpísanej zmluvy? To snáď nie..
Jankalienka
28.06.17,09:42
Protokol mám,podpísaný zadávateľom vo forme odpracovaných hodín.Pokutu si nárokuje na základe ním podpísanej rámcovej zmluvy.
profesional
28.06.17,09:58
Ak podpísal zmluvu len on, ale ty nie, tak je neplatná. Z akého konkrétneho titulu porušenia povinnosti si uplatňuje pokutu? To, že uplatňuje nárok na zmluvnú pokutu ho neoprávňuje nevyplatiť si dohodnutú zmluvnú odmenu, ak v zmluve nie je uvedené, že súhlasíš s jednostranným zápočtom pohľadávok.
Jankalienka
28.06.17,11:31
Nič také zmluva neobsahuje.Citujem: "Dodávateľ berie na vedomie skutočnosť,že individuálne zákazky,ktoré bude vykonávať v obvyklom pracovnom čase a počas doby trvania tohto zmluvného vzťahu ,je povinný ukončiť do jedného týždňa od vyzvania zamestnávateľa, v opačnom prípade má objednávateľ právo žiadať náhradu formou pokuty vo výške 500.-€ a ušlý zisk za každý aj začatý mesiac porušenia zmluvných dojednaní.
Zhotoviteľ sa zaväzuje zaplatiť zmluvnú pokutu 1000.-€ v prípade nenastúpenia na dohodnutý výkon práce v dohodnutý termín.
Zhotoviteľ sa zaväzuje zaplatiť zmluvnú pokutu 10 000.-€ v prípade ak uzavrú pracovnú zmluvu s odberateľskou firmou po dobu 24 mesiacov od skončenia prác."