buchač
06.07.17,22:33
niečo po druhej minúte o jeho oponentoch
Hm...za dve (necelé) minúty toho navravel vcelku dosť málo, či veľa ?
Čo povedal, to povedal...no prirovnal by som ho k politikom. Tí tiež vedia veľa rozprávať....o ničom.

Ako som si všimol (šmaril link podľa webovej adresy), tak sa dotyčný pán realizuje zásadne na Slobodnom vysielači.
Ten má vcelku "solídne" recenzie...dokonca ho prirovnávaju k neonacistom.
Takže ???

Ale kľudne pripoj aj nejaké linky od Weisenbachera z Inštitútu ľudských práv....a dielo bude dokonale dokonané.
Nandrolon
07.07.17,03:35
Nepotešil včerajší list od židov zo SLSP. Môj balík účtu sa ruší a od 1.9. mi účet automaticky menia na "sporožíro". Pozerám, tak karta "nie", internetbanking "nie".
Takže za kartu si človek zaplatí ročne 10 eur a potom mu ju jednoducho zrušia.
No, vidím, že im tam musím trochu prísť narobiť vietor. Oni ma dotlačili do balíka a teraz ten balík rušia, čuráci.
Ešte dobre, že mám separátny účet v mBank, takže vlastne mi to dá tak pol dňa práce obvolať J a T a ostatné banky + paypal a pomeniť jedno číslo účtu a SLSP od 1997 - DOVI DOPI :-))
buchač
07.07.17,05:31
a teraz ten balík rušia, čuráci.

....
Nandrolon
07.07.17,05:49
:-))))))))))))))))))))))))) vidím, že máš dobrú náladu, to dnes budú dobre a kvalitne vyrobené palacinkáre ! :-))))))))))))))
misoft
07.07.17,08:22
Nepotešil včerajší list od židov zo SLSP. Môj balík účtu sa ruší a od 1.9. mi účet automaticky menia na "sporožíro". Pozerám, tak karta "nie", internetbanking "nie".
Takže za kartu si človek zaplatí ročne 10 eur a potom mu ju jednoducho zrušia.
No, vidím, že im tam musím trochu prísť narobiť vietor. Oni ma dotlačili do balíka a teraz ten balík rušia, čuráci.
Ešte dobre, že mám separátny účet v mBank, takže vlastne mi to dá tak pol dňa práce obvolať J a T a ostatné banky + paypal a pomeniť jedno číslo účtu a SLSP od 1997 - DOVI DOPI :-))
Mi niečo vrav....
Mám u nich dlhé-dlhé roky termínovaný vklad (6mes.). Všetko klapalo (i keď tie úroky nič moc). Nedávno som šiel "doplniť" nejaké oné do tohto vkladu a osôbka mi povie, že termínované vklady už neexistujú. :eek:
Tak som odišiel, ale za pol hodky som prišiel a išiel k inej osôbke a postup bol diametrálne iný. Terminovaný vklad zostáva, peniaze sa pripíšu pri termíne. Reku OK! :cool:
A odrazu - včera - príde lajstro od nich, že mi MENIA termínovaný zo 6mes. na 1mes., aby som sa "rýchlejšie" dostal k peniazom.

Pýtal od nich niekto nejakú zmenu? Ja teda nie. Ten vklad je železná zásoba, o vklade predsa mám právo rozhodovať JA a nie ONI! Tuším si pôjdem prevetrať pľúca a trochu im vynadať.
Mimochodom - je tam päťmiestne číslo....
buchač
07.07.17,08:53
Mimochodom - je tam päťmiestne číslo....
Hm...žeby 3,1415...;) :D :D :D :D :D
misoft
07.07.17,08:56
Mimochodom - je tam päťmiestne číslo....
Hm...žeby 3,1415...;) :D :D :D :D :D
...ale musíš posúvať desatinnú čiarku doprava a násobiť potom cca niekoľkokrát
vicktor
07.07.17,09:10
Ja som od nich nedostal zatial nic a dufam ze to tak ostane.
Drzim ucet len preto aby som cez IB obsluhoval rodicovske transakcie.
korela
07.07.17,09:41
Nepotešil včerajší list od židov zo SLSP. Môj balík účtu sa ruší a od 1.9. mi účet automaticky menia na "sporožíro". Pozerám, tak karta "nie", internetbanking "nie".
Takže za kartu si človek zaplatí ročne 10 eur a potom mu ju jednoducho zrušia.
No, vidím, že im tam musím trochu prísť narobiť vietor. Oni ma dotlačili do balíka a teraz ten balík rušia, čuráci.
Ešte dobre, že mám separátny účet v mBank, takže vlastne mi to dá tak pol dňa práce obvolať J a T a ostatné banky + paypal a pomeniť jedno číslo účtu a SLSP od 1997 - DOVI DOPI :-))
Mi niečo vrav....
Mám u nich dlhé-dlhé roky termínovaný vklad (6mes.). Všetko klapalo (i keď tie úroky nič moc). Nedávno som šiel "doplniť" nejaké oné do tohto vkladu a osôbka mi povie, že termínované vklady už neexistujú. :eek:
Tak som odišiel, ale za pol hodky som prišiel a išiel k inej osôbke a postup bol diametrálne iný. Terminovaný vklad zostáva, peniaze sa pripíšu pri termíne. Reku OK! :cool:
A odrazu - včera - príde lajstro od nich, že mi MENIA termínovaný zo 6mes. na 1mes., aby som sa "rýchlejšie" dostal k peniazom.

Pýtal od nich niekto nejakú zmenu? Ja teda nie. Ten vklad je železná zásoba, o vklade predsa mám právo rozhodovať JA a nie ONI! Tuším si pôjdem prevetrať pľúca a trochu im vynadať.
Mimochodom - je tam päťmiestne číslo....
Detto pri našom termínovanom vklade na dva roky. Jednoducho ho celý zrušili na obyčajný.
Prišli sme na to asi po dvoch rokoch, nechodili sme pripisovať úroky hneď. Ešte za ovesnej straky. Odvtedy nemôžem o sporiteľni ani počuť. Bez kúska úcty ku svojim klientom, žiadne oznámenie, nič.
Išlo o peniaze detí od mamy, knižka založená dávno pred 89, ponechali túto formu ešte dosť dlho. O to viac nás to škrelo.
lujza.j
07.07.17,10:34
neviem čo sa tu jedujete;)....úroky ved to čistá sranda....jedina vec prečo keš v banke....doma by som nevedela kde som ich dala:D...inak do plaču....čo odložim neviem najsť....minule som našla 200e:Diba tak nahodou....
Ing. Ľubomír Janoška
07.07.17,11:12
Potešilo ma, že "kolegovia" z KROSu majú zmysel pre srandu a tak nám radia, aby sme pred inštaláciiou novej Omegy VYPLI ANTIVÍRUSOVÉ SW,
čím sa Omega zrejme stáva prvým účtovníckym softom, ktorý zasahuje do jadra operačného systému. Nuž, vývoj sa nedá zastaviť.
jar88
07.07.17,11:13
Zasa ti nedalo si zakopnúť, ako inak. Chytil si sa iba streľby, ktorá ti je vlastná.
Podľa tvojej reakcie nemáš ani šajnu o čom Páleš báda a aký má komplexný rozsah vedomostí z rôznych oblastí, inak by nemohol vytvoriť to, čo vytvoril.
Nedávno objavil na svete ďalšieho človeka, ktorý sa tomuto rovnako venuje, na tom istom princípe, je uznávaný. Prakticky sú ich práce "identické". Keďže ide o Američana, mal väčší predpoklad preraziť vo svete. Spolupracujú.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Emil_P%C3%A1le%C5%A1
https://video.aktualne.cz/dvtv/pales...ted=1499355537 (https://video.aktualne.cz/dvtv/pales-v-dejinach-je-rytmus-hledam-v-nich-krivky-tvorivosti-d/r~9ef55ec8733f11e5adcb0025900fea04/?redirected=1499355537)

Myslím, že je každému nad slnko jasné, o čom "báda".:--- Dokonca je jasné aj čo doteraz vytvoril.:---
Žije v akejsi svojej bubline a presviedča sa o svojej pravde. Nechápem však, ako sa vzdelaný človek môže dopracovať tam, kam sa dopracoval.
----------------------------------
Spomenula si oponentov jeho teórie. To akože mu nevedia oponovať.:confused:
Skús sa zamyslieť, ako by si mu chcela oponovať, keď základom jeho vedeckej práce je existencia archandelov a ich vlády nad svetom. Veď to asi riadia aj iluminátov, imperialistov, satanistov, jastrabov a čo ja viem koho ešte. Dokonca aj mňa, ale ja som taký nevedomý, že si to ani len neuvedomujem.:eek:
trisestri
07.07.17,11:39
Nepotešil včerajší list od židov zo SLSP. Môj balík účtu sa ruší a od 1.9. mi účet automaticky menia na "sporožíro". Pozerám, tak karta "nie", internetbanking "nie".
Takže za kartu si človek zaplatí ročne 10 eur a potom mu ju jednoducho zrušia.
No, vidím, že im tam musím trochu prísť narobiť vietor. Oni ma dotlačili do balíka a teraz ten balík rušia, čuráci.
Ešte dobre, že mám separátny účet v mBank, takže vlastne mi to dá tak pol dňa práce obvolať J a T a ostatné banky + paypal a pomeniť jedno číslo účtu a SLSP od 1997 - DOVI DOPI :-))
Mi niečo vrav....
Mám u nich dlhé-dlhé roky termínovaný vklad (6mes.). Všetko klapalo (i keď tie úroky nič moc). Nedávno som šiel "doplniť" nejaké oné do tohto vkladu a osôbka mi povie, že termínované vklady už neexistujú. :eek:
Tak som odišiel, ale za pol hodky som prišiel a išiel k inej osôbke a postup bol diametrálne iný. Terminovaný vklad zostáva, peniaze sa pripíšu pri termíne. Reku OK! :cool:
A odrazu - včera - príde lajstro od nich, že mi MENIA termínovaný zo 6mes. na 1mes., aby som sa "rýchlejšie" dostal k peniazom.

Pýtal od nich niekto nejakú zmenu? Ja teda nie. Ten vklad je železná zásoba, o vklade predsa mám právo rozhodovať JA a nie ONI! Tuším si pôjdem prevetrať pľúca a trochu im vynadať.
Mimochodom - je tam päťmiestne číslo....
mne pred 2 rokmi oznamili za na terminovane knizky sa prestali urocit,za dlhe obdobie nevedeli to oznamit,hlavne ze kazdu chvilu vedeli telefonicky otravovat s ponukou uverou a inych hovadin-dalej banky v mediach sa vyhovaraju ze rusia postupne produkd vkladne knizky lebo to ziadaju lienti,ze poznam vela klientov co ziadaju ich zachovanie nevadi a dalsia postovka pri zakladani uctu slubili ze bude info ohladom zmeny urocenia,jasne ze menili bez infa a nedodrzovali viazany urok ako prislubili a furt otravovali ze zmenit vklad na invsteiciu do fondov-no iste,aby nie ze bol urok 0,05 %-ale este aby aj z toho vlkadu uliali nieco-ziadny fond neni garantovany,len ojebavaju ludi,ze je sakra rozdiel medzi chranenym vkladom a investiciou do ich pochybnych vytunovatelnych investicnych fondov
Nandrolon
07.07.17,16:21
...nepotesilo umrtie v rodine.
misoft
07.07.17,17:05
Ajajaj..... :eek:.... nie priaznivá správa..... :mee:
bjuty smis
07.07.17,22:03
" pasujem". Do hodnosti poručik...zo šablou...:)
buchač
09.07.17,08:48
alaya1 (Dnes 10:23) Koho tema nebavi, nech ju neotvara a nemusi kazit vzduch
kopretinka (Dnes 10:43) zadávateľ tu bol,nereaguje,nahlásila som tému na uzavretie,buchač nech sa ide realizovať inde.
http://www.porada.sk/t299396-aky-vhodny-pes-pre-zaciatocnika.html
Ani nepotešilo, ani nerozčúlilo...len sa čudujem.
Kúwa...takže psíčKÁRI sú nedoknuteľná kasta ? Ich témy sú v pohode, aj keby ich bolo každý deň do bludu ?
Nepomýlili si poniektorí Poradu s Dogforom a podobnými ?

Ale šak hej, Porada je od slova poradiť. Lenže majitelia psov sú málokedy odborníci na všetky rasy a plemená. Sú len majitelia a môžu dávať len a len SVOJE skúsenosti s kadejakým čoklom.
Čudujem sa tiež, že ak niekto sa interesuje ohľadom auta, tak je odfajčený rovno na autičkárske fóra...

Čudujem sa aj okolnostiam, praktikám a iným onačinám, ktoré sa tu v poslednej dobe vyskytujú...
Kuwa...ale hlavne, že mne sa realizovali do súkromky viacerí moderátori, ba aj samotný Richard...lebo sa nie jeden sťažoval. Nuž, môžu sa aj naďalej...česť ich práci.


P.S.:
Ale " je " určite v poriadku, ak sa moderátor vyjadrí :

kopretinka (Dnes 09:43) choď do péčka,búchač,
alaya1
09.07.17,09:12
pocuvaj, my nemozeme za to, ze ti doma psa zakazali mat, tak si na tieto temy "najezeny".....ale ved pokoj, uz ju zavreli...mozes kludne Poradacik, bez nervov :) :) :)....alebo dupat nozickami a busit pastickami opat pre nieco ine :) :) :)
buchač
09.07.17,09:24
pocuvaj, my nemozeme za to, ze ti doma psa zakazali mat, tak si na tieto temy "najezeny".....ale ved pokoj, uz ju zavreli...mozes kludne Poradacik, bez nervov :) :) :)....alebo dupat nozickami a busit pastickami opat pre nieco ine :) :) :)

Áááále trt zakázali...to len TY si (a ako zvyčajne) nepochopila, čo som písal. Spomínala si, že si správy ukladáš, takže šup-šup, prečítaj ešte raz.

Nepochopila si aj to, že mne sa v tej podstate nejedná o psie témy. Tie sú mi úplne šumafuk.
To nečítaš poriadne, no vyberáš si len to, čo sa Ti hodí ?

Kľúúúd doktorečka, nepredbehuj udalosti a neurážaj...
To si vravíš inteligent, ktorá pravidelne pripomína iným etiketu Porady ?
Alebo pripomeniem minulosť (nie je problém) a budeš napružená ešte viac, ako si bola ?
alaya1
09.07.17,09:30
Dnes potesilo, ako "napieko"l moj muz :) :)...spaldovo...
kopretinka
09.07.17,09:39
buchač,daj si lieky,nerobí ti dobre,keď ich prestaneš užívať
afrikánka
09.07.17,12:19
Who is who .....nechutná téma na nedeľné popoludnie:cool:
Načo si ho kaziť?:);)
korela
09.07.17,12:42
Však alaya1 priložila tortu ako bodku za správami dňa, nepomohlo.
lujza.j
09.07.17,12:44
Mna vcera potesilo....mam na fb....zdedene -prerobene konto po decku....nerumiem tam tomu ani trt:Dale....obcas mi tam vyskoci obrazok stara ba a ba stare sidliska....tam som za pomoci decka...nieco zašťukla a uz mi chodia obrazky...no pradne.....ako ked maria27da do spomienkovej temy...foto....cela ta stranka je super.....spomienky paradne.....
korela
09.07.17,12:56
Od nepriaznivca tují
Chcel by som ešte dodať, že som si všimol pôsobenie tují na svoje okolie. Negatívna energia ktorú vysielajú odpudzuje včely a tak mi čerešňa v ich blízkosti takmer vôbec nerodí aj napriek tomu že kvitne ako mladá nevesta. Škodí taktiež aj hruške a klematis v jej blízkosti je úplný zákrpok. To, že vysiela negatívnu energiu potvrdzuje aj náš kocúr, ktorý s obľubou spáva pod tujou. O mačkách je známe, že vyhľadávajú miesta s negatívnou energiou. Aj tuju je potrebné strihať, ale odpad z nej sa nedá kompostovať a čo s ním? Keď ju chcete ako "dospelú" zrezať, jej peň je nemožné vykopať a v pôde nezhnije ako z ostatných drevín. Vysaďte si radšej úžitkové kroviny.
https://lepsiebyvanie.centrum.sk/zelen-a-zahrada/888707/uz-ste-to-poculi-dokonale-zahrady-vysli-z-mody
U vás ako?
afrikánka
09.07.17,13:16
Však alaya1 priložila tortu ako bodku za správami dňa, nepomohlo.
A ktorú myslíš tú.....?
Doktorku, pedagogičku, či porotkyňu medzinárodných súťaží?
A tá mňamka, akýže má význam, príchuť? Veď mi stúpol tlak a zhorklo mi v ústach....
lujza.j
09.07.17,13:20
Ako dobre ,ze šecko necitam:)
misoft
09.07.17,15:37
Dnes potesilo, ako "napieko"l moj muz :) :)...spaldovo...
Hmmmm..... a pre mňa nezostalo? :---:---:---
korela
09.07.17,16:34
Však alaya1 priložila tortu ako bodku za správami dňa, nepomohlo.
A ktorú myslíš tú.....?
Doktorku, pedagogičku, či porotkyňu medzinárodných súťaží?
A tá mňamka, akýže má význam, príchuť? Veď mi stúpol tlak a zhorklo mi v ústach....
Ja som to pochopila ako bodku za tou psou a zopsutou témou, premostenie tortou na nedeľu so všetkým, čo k nej patrí. Nemalo význam ešte tému živiť.
alaya1
09.07.17,18:33
Dnesna kontrola v "samorastucej" zahrade pri chate - Paradajky pekne, aj cierne sa ujali. Paprika o nicom, uhorky tolko, ze mozem rozdavat, zacneme teraz cuketove a tekvicove obdobie....tesim sa z toho velmi, ako to vsetko pomaly bez opatery vyrastlo....hlavne bez chemie.
alaya1
09.07.17,18:33
Dnes potesilo, ako "napieko"l moj muz :) :)...spaldovo...
Hmmmm..... a pre mňa nezostalo? :---:---:---

Dobra je, este mame par kuskov, zdrava tiez.....manzelik dobre vybral, zabehnil :)
bettylou
10.07.17,18:54
vicktor
11.07.17,11:41
SLSP anti-klientske opatrenie sa tyka aj mna ... schranku vybral synovec a nedal mi oznamenie. Budem musiet dochodok rodicov presmerovat inam, otazne ci postaci plna moc "na vsetko". Kiez by! Potom s usmevom zajdem do Sporky ze ja budem bankovat inde a vy mozete banovat.
kukučka
11.07.17,19:10
Ak majú dôchodok menej ako 400,- € žiadaj účet bez poplatkov
vicktor
12.07.17,05:49
Viac.
sito
12.07.17,06:00
Tá je zo závisti. :D:D:D :);)
korela
12.07.17,17:32
Spomínam si na to, ako to ich mama raz vysvetľovala v nejakej relácii o ich vzťahu s manželom, ak mali vážny problém, nevedeli ho vyriešiť, resp. sa zhodnúť, napísali ho na papier s tým, že sa k nemu vrátia o rok. A zatiaľ sa stalo toho tak veľa, že sa na tom po roku spolu už iba zasmiali.

"Babsy: Ono to zase až taký prechod nebol. Ja som každému povedala, že akonáhle mi začne po svadbe vykať alebo ma oslovovať “pani”, tak sme skončili (smiech). Je to však super, veľmi si to užívam a prebudil sa vo mne do istej miery aj pocit istoty. Pocit, že môj manžel tu pri mne bude. On by bol aj keby sme neboli zobratí, ale je to predsa len trošku iné. Neviem, ťažko sa to vysvetľuje, ale áno, niečo sa vo mne zmenilo. Dokonca si myslím, že je ten náš vzťah oveľa lepší a silnejší. Už nejdeme do zbytočných hádok. Povieme si, že sme už svoji, tak načo to budeme riešiť, také hlúposti…"
To hrubo vytlačené by mohlo byť životné krédo všetkých dvojíc.
https://stories.zoot.sk/tami-simoncikova-heribanova-babsy-jagusak-anjel-sesterstvo-a-zdravy-nadhlad/
(Sestry tam majú pekné profi fotky.)
korela
12.07.17,19:01
Norové v tichosti udělili občanství staršímu z bratrů Michalákových
https://www.novinky.cz/domaci/443361-norove-v-tichosti-udelili-obcanstvi-starsimu-z-bratru-michalakovych.html
buchač
12.07.17,19:40
Norové v tichosti udělili občanství staršímu z bratrů Michalákových
https://www.novinky.cz/domaci/443361-norove-v-tichosti-udelili-obcanstvi-starsimu-z-bratru-michalakovych.html
Ja len pre úplnosť sa spýtam, či Ťa to :
- potešilo
- rozčúlilo
- sklamalo
- rozčarilo
- nadchlo
- zaujalo
- .... ???
alaya1
12.07.17,20:42
"Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ"...
Tweety
13.07.17,11:36
Pobavilo: www.aktuality.sk/clanok/504997/vyrobca-persilu-reaguje-na-kritiku-tvrdi-ze-slovaci-maju-ine-skvrny/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
sito
13.07.17,11:51
:D:D:D
korela
13.07.17,12:37
Norové v tichosti udělili občanství staršímu z bratrů Michalákových
https://www.novinky.cz/domaci/443361-norove-v-tichosti-udelili-obcanstvi-starsimu-z-bratru-michalakovych.html
Ja len pre úplnosť sa spýtam, či Ťa to :
- potešilo
- rozčúlilo
- sklamalo
- rozčarilo
- nadchlo
- zaujalo
- .... ???
Ja to vnímam tak, je to z niekoho citátu, že čo sa odohráva v jednom človeku, odohráva sa aj v druhom. (Sme tak nejako zosieťovaní.)
Aj keď si človek tú správu prečíta v novinách, asi iba málokoho sa vôbec nedotkne. Ak sa to prihodí jednému, je možné, že na tejto úrovni sa môže aj inému. Pretože sotva by mal niekto iný nejakú imunitu. Takže viac ako nepríjemné, ak už mali raz občianstvo české. Vzali im nedobrovoľne identitu.
korela
13.07.17,13:12
Pobavilo: www.aktuality.sk/clanok/504997/vyrobca-persilu-reaguje-na-kritiku-tvrdi-ze-slovaci-maju-ine-skvrny/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross

Diskusia k nemu ... :-)))
Dvakrát pokus s Persilom, nevytiahne niektoré škvrny najmä od ovocia, ani Formil. Na Ariel sa môžem spoľahnúť.
Kedysi sme kupovali Fakt v Tuzexe. OMO nie. A ešte Pril???, ten bol tekutý na riady, mala som novú blúzku z IT, zafarbila v práci od cyklostylu, fialové fľaky na smotanovej látke, nič nezabralo, iba Pril. Možno by pomohol aj čistý alkohol.
.
Neviem prečo, ale keď som bola malá, mamu bavilo vyvárať v záhrade v kotli. Veľkú bielizeň a pod. A vtedy biela zostala biela na furt.
korela
13.07.17,13:15
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
misoft
13.07.17,13:18
A podľa nich - vraj máme iné fľaky.... divné.... ale to aj potvrdzuje druhý fakt: keďže máme iné fľaky napr. od potravín nemeckého výrobcu pre nás vyrobených - tak je potom všetko jasné.... i tie potraviny sú potom iné....
Ovšem Nemčúri nepočítali s tým, že už aj u nás vedia čítať dávkovanie a teploty pri praní, keď si zoberú ten ich "superprášok" a idú podľa návodu. A to navodzuje ďalší fakt - tie návody nemôžu fungovať, pretože ten výrobok (prášok) nie je v tom zložení, pre ktorý návod platí.

Inými slovami : serú si do vlastného hniezda....
korela
13.07.17,13:50
To máš tak, aj na Slovensku sa nájdu exemplárne prípady, za hranicou BA žijú iba sedláci. Aj kolegovia, proste všetci na východ od "raja". Rodená napoly Rakúšanka. Nakoniec prišla k neveste Ukrajinke. Tá nadradenosť sa nedá opísať. Pritom naše školy, naše všetko ostatné.
misoft
13.07.17,14:06
To máš tak, aj na Slovensku sa nájdu exemplárne prípady, za hranicou BA žijú iba sedláci. Aj kolegovia, proste všetci na východ od "raja". Rodená napoly Rakúšanka. Nakoniec prišla k neveste Ukrajinke. Tá nadradenosť sa nedá opísať. Pritom naše školy, naše všetko ostatné.
Hmmmmm...... niečo mi to pripomína.... z našich končín....z našej krajiny.....





JááááááááááJ.... už viem.......... páni politici, poslanci.........presne to isté správanie......
misoft
13.07.17,15:20
Tak trochu mimotemy, ale pre účtovníkov (ktorí sú tu) dôležitá informácia.....
http://www.zive.sk/clanok/126410/novy-falosny-web-daniarov-podvodnici-pytaju-informacie-o-ocenovani
kopretinka
13.07.17,19:56
Norové v tichosti udělili občanství staršímu z bratrů Michalákových
https://www.novinky.cz/domaci/443361-norove-v-tichosti-udelili-obcanstvi-starsimu-z-bratru-michalakovych.html

to je kto?
kopretinka
13.07.17,20:04
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
??? aké pomocnice??? ani moja mama ani svokra žiadnu pomocnicu nemala.
jar88
14.07.17,04:44
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
??? aké pomocnice??? ani moja mama ani svokra žiadnu pomocnicu nemala.
Ona nemyslela služobnice (či slúžky) v pravom slova zmysle, asi to mali byť veci, ako vysávač, práčka, miesič a podobne.
BXLmiami
14.07.17,05:01
:-) Tak naša mama mala pomocnice.Pekne každú sobotu navelila a dcérky naklusali a robili.
BXLmiami
14.07.17,05:02
Pobavila denná tlač-potrebujú odviesť pozornosť,nahánajú lekárov.Asi tie blbiny čo v poslednom čase v zdravotníctve vymýšľajú potrebuju niečím prekryť.
babka - ježibabka
14.07.17,07:08
:-) Tak naša mama mala pomocnice.Pekne každú sobotu navelila a dcérky naklusali a robili.
Presne tak. A nielen v sobotu. Vždy keď bolo treba. Teraz sopľošovi rozkážeš napríklad umyť riad a už si sťažuje na rodiča za fyzické týranie.
bettylou
14.07.17,07:34
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
lubko6394
14.07.17,08:37
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.
korela
14.07.17,08:57
pavol54
14.07.17,09:18
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
Žabinka
14.07.17,09:25
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve :---, vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..;)
pavol54
14.07.17,09:28
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
No ja by som za odpoveď "NIE" možno po týždni videl trochu na ľavé oko.(Podľa pointy známeho vtipu)
Rozprávajú sa Slovenka , Nemka, Francúzka o tom akú majú doma demokraciu,
Tak uzavreli dohodu ako dlho im vydrží doma nič nerobiť
Po mesiaci sa stretnú
Francúzka : Prestala som doma umývať riad po dvoch pozerám ako sa manžel zvŕta v kuchyni pri dreze.
Nemka : No ja som tiež prestala umývať riad a po týždni pozerám manžel umýva riad
Slovenka: Ja som tiež prestala umývať, prvý týždeň som nič nevidela, ani druhý, len po troch týždňoch som videla trochu na ľavé oko
pavol54
14.07.17,09:33
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve :---, vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..;)
žabi myslím si že sme vo veku kedy naše mamy nemohli mať (až na výnimky) pomocnice. Inak manželka podriadeného, čo som pustil do Lýbie, musela tam mať pomocnicu kvôli postaveniu manžela
lujza.j
14.07.17,09:44
5 rokov som chodila každú sobotu pratať jeden RD za mestom.....moje decko tiež chodí..... dnes je to normalne......teda normalne už pred 8r....lebo 3r to ja nerobím.....u decka už taká dôvera....že ked potrebovali odcestovať ...decko tam robilo tri dni óperku psom ....
jar88
14.07.17,09:45
To čo tu popisujete, je výsledkom autoritárskej výchovy. Zákazy, príkazy, nariadenia a rôzne spôsoby vydierania.
Jednoducho zle pochopené príslovie: ohýbaj ma mamko, pokiaľ som len Janko. Až ja budem Jano, neohneš ma mamo!:)
-------------------------
Ja mám 4,5 ročnú vnučku a najlepšie sa pobavíme pri umývaní riadu, kúpelní a podobne. Keď je všetko umyté, poutierané a uložené, nastáva problém, že poďme to umývať ešte raz.:--- Ak by som neposlúchol, nastal by odpor a plač.
Preto si musím už dopredu vymyslieť ďalší program a navnadiť ju skôr, ako skončíme. (napríklad, že treba dať kocúrom, alebo sliepkam, alebo pozbierať vajcia a podobne);)
Takto sme stále v nejakej činnosti.:)
Žabinka
14.07.17,09:48
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve :---, vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..;)
žabi myslím si že sme vo veku kedy naše mamy nemohli mať (až na výnimky) pomocnice. Inak manželka podriadeného, čo som pustil do Lýbie, musela tam mať pomocnicu kvôli postaveniu manžela
áno, to je pravda, že to súviselo s postavením.. pamätám si z rozprávania, že vysokoškolský profesor bol kedysi v spoločnosti vysoko vážená osoba, a mal aj rôzne vymoženosti, ako napr. tú pomocnicu.. keď bývajú filmy pre pamätníkov na čt, tam to pekne vidno, ako to kedysi v spoločnosti fungovalo..:)
babka - ježibabka
14.07.17,09:49
Mňa potešil humnový bratislavský sused. Išiel okolo a prišiel mi povedať, že mám na humne od neho preloženú cez plot igelitku marhúľ. Bola som pre ňu a je veru riadne veľká. Zas mám čo robiť.
lujza.j
14.07.17,10:25
mna včera potešili "domace poklady"decko bolo za kamoškou u jej rodičov......niekde z modrou......častá.....tade....domace zemaky,paprika,lúsky,cuketa a domáci mak...ešte v makovičkách:Dpo humne sa vozila na kosačke..to ma dedko ako dopr.prostriedok:D

ked dostanem takéto a iné domáce mňamky radosť velka:)
BXLmiami
14.07.17,10:46
Aj funguje.Mna poučila jedna z mojich neviest.Ked som lekárka,zarábam ako lekárka,je údajne mojou povinnosťou nechať zarobiť ľudom,ktorí sa živia upratovaním,lebo ak to neurobím,budú mať zlú životnú úroveň.Takže je to vlastne podpora rodiny,ktorej mama sa živí upratovaním.Tak.
lujza.j
14.07.17,10:57
dnes má uptarovačku bárzdo:D...."práčku aj žehličku"......minule mi volal bývalý kolega...že decko jeho ženy....si chce dať upratať byť-podla jeho komentáru "zabudla"dlhšie upratať....ja,že už tento byzňis nerobím....ale ak tak moje decko....povedala som sumu....holka sa už neozvala:Dmožno si už nezabudne upratovať:---
BXLmiami
14.07.17,11:04
Tie ženy sa tým živia,robia len to,dopoludnia jeden byt,popoludní druhý.Pozrela som ceny z linku čo dala korela-4 ečka na hodinu to je na 8 hodín 32 euro x 20 dní to je 640,0€ mesačne.A to som zobrala tú nižšiu hodinovú sadzbu.Vyzerá,že to nie je až tak zlý job ak má niekto k tomu vzťah.
Darina1234
14.07.17,11:05
dnes mame pomocnice vsetky , pračky . umyvacky, vysavace, roboty.......neskutočne robotne ruky našich mam
lujza.j
14.07.17,11:35
Tie ženy sa tým živia,robia len to,dopoludnia jeden byt,popoludní druhý.Pozrela som ceny z linku čo dala korela-4 ečka na hodinu to je na 8 hodín 32 euro x 20 dní to je 640,0€ mesačne.A to som zobrala tú nižšiu hodinovú sadzbu.Vyzerá,že to nie je až tak zlý job ak má niekto k tomu vzťah.
Ked som chodila ja...5-6h....ziadna pauza nic...v kuse makacka....dosla som dom..dala sprchu a spala do vecera...ale v danom case moja volba....volnu som mala iba nedelu...lebo inak normal robota...cez tyden...decko pustalo jeden dom...uz som odmietla....
afrikánka
14.07.17,11:49
Kedysi to bolo normálne...nielen jedna pomocnica, keďže sa pán aj pani domáca venovali biznisu, bola jedna na varenie a obsluhu, druhá iba prala, žehlila a tretia bola guvernantka, ktorá s deťmi hovorila iba po taliansky, vraj kvôli budúcnosti nákupu látok....po februári 1948 sa všetky sny a plány zosypali.
Ja som sa narodila už po..... zostali iba spomienky. Ale život ide ďalej, aby sa okolnosti v budúcnosti periodicky vracali a rúcali.:cool:
pavol54
14.07.17,11:51
To čo tu popisujete, je výsledkom autoritárskej výchovy. Zákazy, príkazy, nariadenia a rôzne spôsoby vydierania.
Jednoducho zle pochopené príslovie: ohýbaj ma mamko, pokiaľ som len Janko. Až ja budem Jano, neohneš ma mamo!:)
-------------------------
Ja mám 4,5 ročnú vnučku a najlepšie sa pobavíme pri umývaní riadu, kúpelní a podobne. Keď je všetko umyté, poutierané a uložené, nastáva problém, že poďme to umývať ešte raz.:--- Ak by som neposlúchol, nastal by odpor a plač.
Preto si musím už dopredu vymyslieť ďalší program a navnadiť ju skôr, ako skončíme. (napríklad, že treba dať kocúrom, alebo sliepkam, alebo pozbierať vajcia a podobne);)
Takto sme stále v nejakej činnosti.:)
jáááj 4,5 ročnú vnučku neporovnávaj, také sa dajú potiahnuť aj na uvarenom slíži kam chceš, ale tie väčšie už skúšajú NIE-kať. Na tie už treba iné metódy presviedčania .
lujza.j
14.07.17,12:02
Dnes sa aj kosele peru a zehlia doma ako byzňis....zehli sa uz nie na h...ale fix za "kopu"...okna sa uctuju zvlast.....kto chce najde si
alaya1
14.07.17,17:34
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?

moja mama mala. bola pracovne vytazena, nestihla aj tomu sa venovat. volali sme ju teta, chodila k nam dlhe roky, bola uz akoby sucast rodiny. mali sme ju radi.
kopretinka
14.07.17,17:47
moja mama aj babka boli robotníčky...... neboli v tej vrstve,ktorá si mohla pomocníčku-slúžku platiť.
lujza.j
14.07.17,18:04
Moja babka margit....za cely zivot odrobila 30dni v sodovkarni....dedo povedal,ze nechce ....aby sa tam natahovala.z tazkym....bola doma domaca:)
misoft
14.07.17,20:45
prečo mi to dupľuje :mad::mad::mad:
Aby sme prečítali.... :D:D:D Na každé oko po jednom.....
afrikánka
14.07.17,21:12
prečo mi to dupľuje :mad::mad::mad:
Aby sme si všimli tvoju úprimnosť, fakt, že za 100 bodov;)
korela
15.07.17,07:31
Kedysi to bolo normálne...nielen jedna pomocnica, keďže sa pán aj pani domáca venovali biznisu, bola jedna na varenie a obsluhu, druhá iba prala, žehlila a tretia bola guvernantka, ktorá s deťmi hovorila iba po taliansky, vraj kvôli budúcnosti nákupu látok....po februári 1948 sa všetky sny a plány zosypali.
Ja som sa narodila už po..... zostali iba spomienky. Ale život ide ďalej, aby sa okolnosti v budúcnosti periodicky vracali a rúcali.:cool:
Neviem kde mala spomínaná fa sídlo, ale v TN bol Tiberghien (Francúz), podnes známa Tiberghienka, neskôr Merina, hlavne vlnené látky, teraz som dala do googla a veľké prekvapenie http://www.audov.sk/#our_offer.
Tak žeby výroba látok na Slovensku opäť začala ožívať?
korela
15.07.17,07:55
História sa opakuje. Asi sa na Slovensko vždy presúvali staršie stroje z iných výrob. https://scepko.blog.sme.sk/c/222357/Ako-do-Trencina-priemysel-dostali-Historicke-fotografie.html
Aj počas socíka kupovali PZO výbehové technológie zo západu.
Bratislavská cvernovka mala na strojoch výrobné čísla tiež predpotopné, prevezené z Ruska. A boli vo výrobe až do konca. Ešte sa nevedelo o kazítkach , vyrábalo sa na večnosť, poctivo.
buchač
15.07.17,09:17
kopretinka
15.07.17,09:42
Čarodej Merlin sa v hrobe obracia...
https://www.aktuality.sk/clanok/505326/londynske-metro-konci-s-oslovenim-damy-a-pani/
to akože aby sa mimozemšťania neurazili:eek::D
afrikánka
15.07.17,10:08
Kedysi to bolo normálne...nielen jedna pomocnica, keďže sa pán aj pani domáca venovali biznisu, bola jedna na varenie a obsluhu, druhá iba prala, žehlila a tretia bola guvernantka, ktorá s deťmi hovorila iba po taliansky, vraj kvôli budúcnosti nákupu látok....po februári 1948 sa všetky sny a plány zosypali.
Ja som sa narodila už po..... zostali iba spomienky. Ale život ide ďalej, aby sa okolnosti v budúcnosti periodicky vracali a rúcali.:cool:
Neviem kde mala spomínaná fa sídlo, ale v TN bol Tiberghien (Francúz), podnes známa Tiberghienka, neskôr Merina, hlavne vlnené látky, teraz som dala do googla a veľké prekvapenie http://www.audov.sk/#our_offer.
Tak žeby výroba látok na Slovensku opäť začala ožívať?
Nespomínam Trenčín, tam bola výroba latok, moje, alebo skôr spomienky mojich blizkych su z prostredia rodinnej fa na šitie detských odevov. Zostali iba take drobnosti, ako gombíky, nite...ale musím oceniť vtedajšiu kvalitu. Nite, hodvaby služia dodnes, poctivá bavlna, hodvab...výber farieb. Zasoby aj pre pravnucky, ale ktože bude dnes doma šiť? :-)
Kvaka
15.07.17,10:50
Potešili ma spomienky, kedy som ešte ako tak videla. Ja som si šila istý čas sama, strihy z Burdy, látky z Obchodnej (u Hantabála), napríklad som si ušila sukňu a vestičku bez rukávov presne z takej káro ako má pani na obrázku. Dcére overal, aj iné. https://dennikn.sk/471524/kto-na-to-mal-nosil-vkus/
babka - ježibabka
15.07.17,13:50
Potešili ma spomienky, kedy som ešte ako tak videla. Ja som si šila istý čas sama, strihy z Burdy, látky z Obchodnej (u Hantabála), napríklad som si ušila sukňu a vestičku bez rukávov presne z takej káro ako má pani na obrázku. Dcére overal, aj iné. https://dennikn.sk/471524/kto-na-to-mal-nosil-vkus/
Ja som mala ten istý strih sukne vo farbe hnedo - béžovej. Látky sme kupovali v podnikovej predajni pri služobnej ceste na Slovakotex Trenčín. Ktorá kolegyňa išla s vedúcim, tá doniesla aj 15 vzorov a potom sme si ich rozobrali. A dali sa tam kúpiť aj lacné pánske obleky.
misoft
15.07.17,16:08
Toto poteší!
https://www.etrend.sk/relax/tu-ste-este-na-slovensku-neboli-neznama-jaskyna-na-okraji-stolovej-hory.html
Takýto poklad v podzemí máme!
A toto
https://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2017/07/13/article_detail_image_750_box/Kvapel_roznavskych_jaskyniarov.jpg
vám určite zoberie dych - vraj najväčší kvapeľ na svete (33m vysoký, hmotnosť 2000ton).
Terezia13
16.07.17,14:20
:D

Toto se stalo namol opilému Angličanovi ve Francii.

Francouzský policista zastaví automobil a ptá se řidiče jestli požíval alkohol. S velkými obtížemi se Angličan přizná, že pil celý den. Že jeho dcera se ráno vdávala za Francouze a že on při té příležitosti pil šampaňské, vypil několik lahví vína a nakonec pár skleniček whisky.
To policistu rozčililo, nechal jej fouknout do balonku a nakonec se Angličana zeptal jestli si je vědom svého přestupku a ví proč bude podle francouzského zákona zatčen.
Angličan pobaveně odpoví: "Ne pane, nevím. Když už jsme ale u těch otázek. Jste si vědom, že sedím v britském automobilu a řídí má žena...na druhé straně ???
Terezia13
16.07.17,16:58
upozornenie od Finančnej správy
používateľa Finančná správa.

POZOR POZOR POZOR, nič neposielať, nereagovat, finančna sprava komunikuje vylučne v takychto pripadoch oficialnou cestou ... nie mailom
Finančná správa

POZOR! Objavila sa ďalšia podvodná stránka, ktorá kopíruje náš portál. Jediná skutočná webová stránka finančnej správy je www.financnasprava.sk. Zároveň sa nejakí podvodníci prepojení s danou webstránkou vydávajú za našich pracovníkov a žiadajú firmy o poskytnutie transferovej dokumentácie. Na takéto maily v žiadnom prípade nereagujte. Situáciu riešime. #podvod #nenalette
misoft
16.07.17,17:51
Vieme, Terka, vieme...

Tak trochu mimotemy, ale pre účtovníkov (ktorí sú tu) dôležitá informácia.....
http://www.zive.sk/clanok/126410/novy-falosny-web-daniarov-podvodnici-pytaju-informacie-o-ocenovani
som to už avízoval - dokonca tu pred troma dňami a Anik dokonca založila TIP - http://www.porada.sk/t299615-upozornenie-na-zneuzitie-stranky-fs.html - pred dvoma dňami....
vicktor
17.07.17,07:51
Vyzerá,že to nie je až tak zlý job ak má niekto k tomu vzťah.
Kladny vztah k upratovaniu v cudzich domacnostiach ... akoze konicek? :D
Dáša_
17.07.17,08:00
Vyzerá,že to nie je až tak zlý job ak má niekto k tomu vzťah.
Kladny vztah k upratovaniu v cudzich domacnostiach ... akoze konicek? :D

poznám ženy, čo upratujú vždy a všade. Za každých okolností. A ich najväčší sen je stať sa upratovačkou :D Nevymýšľam si :) Každý sme nejak šáhnutý :D
vicktor
17.07.17,08:32
Tak ta prosim posli mi sukromny odkaz s kontaktmi, nech sa pridu ku mne vyihrat. :)
lujza.j
17.07.17,09:13
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(
kopretinka
17.07.17,09:16
aj mne.....a keď je to ich koníček,tak predpokladám,že zadarmo to robia :D čistiace prostriedky dodám,tie si nemusia nosiť :D
kopretinka
17.07.17,09:17
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(
určite diagnóza....a volá sa Monk :D
lujza.j
17.07.17,09:23
v určitých veciach som chytená ako monk:D
Dáša_
17.07.17,09:27
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(

no, my to máme dokonca v rodine :D v dome sú dve kuchyne - v jednej, v tej pivničnej sa varí. A tá vrchná je nepoškvrnená, tam sa môže iba opatrne konzumovať :D
buchač
17.07.17,11:45
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(

no, my to máme dokonca v rodine :D v dome sú dve kuchyne - v jednej, v tej pivničnej sa varí. A tá vrchná je nepoškvrnená, tam sa môže iba opatrne konzumovať :D
Hm...a uveríš nasledovnému ?

Bol som v dome u jedného maníka...aj ma poprevádzal, pochválil sa...
Ale zdúpnel som, keď som vošiel do obývačky na poschodí.
Koberce pozakrývané igelitom, nábytok vyleštený až do het...a v strede trónila motorka...tiež prikrytá igelitom.
Potom sme išli do suterénu, do kuchyne...tam sme si pekne, krásne posedeli. ;)
korela
17.07.17,12:28
Dcéra ešte počas školy po prvýkrát na návšteve u kamarátky, posadili ju na neodbalenú sedačku. Dôvod - nehygiena z MHD a pod. Tak niečo na tom síce je, ale nikdy by mi to nenapadlo.
Inak obe s matkou pracujú v kultúre,
Ale že sa raz dočítam ešte aj o inej domácnosti, by som neverila. :-)))
lujza.j
17.07.17,12:33
....ja ked idem mhd...veci hned perem:D
korela
17.07.17,12:35
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(
Brala by si taký byt na upratovanie? Vojdeš do sterilného bytu a vyjdeš po dvoch hodinách zo sterilného bytu. Dg: alergia na prach. Novostavba. Obrovská plocha. Ešte aj sieťky na oknách, dverách povysávať.
Katy a R
17.07.17,12:40
Dámy !
Pamätajte .... vrstva prachu na nábytku chráni drevo, ktoré je pod ňou.
'Dom sa stáva domovom, až keď môžete napísať „Ľúbim Ťa!“ prstom na nábytok. '
Trávila som každý víkend 8 hodín upratovaním, aby v prípade, že niekto príde na návštevu, bolo všetko perfektné.
Iba ale do tej doby, než som si jedného dňa uvedomila, že nikto nepríde, pretože všetci si niekde inde užívajú života.
TERAZ, keď ma niekto navštívi, nemusím vysvetľovať 'stav' svojho domova. Všetkých viac zaujíma počuť o tom, čo som robila, keď som doma neupratovala a užívala si život niekde inde.
Ak vám to ešte nedošlo, riaďte sa touto radou:
Život je príliš krátky. Užívajte si ho! Utierajte prach len ak naozaj musíte ....
nebolo by ale príjemnejšie nakresliť obrázok alebo napísať list, upiecť zákusok alebo tortu a olízať pritom lyžicu od krému alebo zasadiť kvetinu ? Uvedomujete si rozdiel medzi 'chcem' a 'musím'?
Utierajte prach len ak naozaj musíte, ale moc času vám neostáva. . . .
...
niežeby som dakedy upratovala 8 hodín, aj monka si pozriem - a nejdem nič dezinfikovať:) - to som len našla v starej pošte ;)
alaya1
17.07.17,13:01
poznala som domacnosť-velký RD....upratané ako keby tam nik nežil...ako v muzeu...kuchyňa ako keby sa nikdy nevarilo a to teda varilo.....zarubne stale leskle natreté diavou.....aj wc doska.....niekedy možno hraničiace aj s nejakou dg:(

no, my to máme dokonca v rodine :D v dome sú dve kuchyne - v jednej, v tej pivničnej sa varí. A tá vrchná je nepoškvrnená, tam sa môže iba opatrne konzumovať :D
Hm...a uveríš nasledovnému ?

Bol som v dome u jedného maníka...aj ma poprevádzal, pochválil sa...
Ale zdúpnel som, keď som vošiel do obývačky na poschodí.
Koberce pozakrývané igelitom, nábytok vyleštený až do het...a v strede trónila motorka...tiež prikrytá igelitom.
Potom sme išli do suterénu, do kuchyne...tam sme si pekne, krásne posedeli. ;)

Boli casy, ked sme "zimovali" motorku v spalni :)....do srubky rozobratu :)...ale igelitom koberec sme neprikryvali- nemame ziadne.

Ale susedovci v dome, kde som vyrastala- z Mi prisli tu....sedacka zamatova prikryta tymi gacovskymi kobercami- tkane z textilii. :)
misoft
17.07.17,14:56
Hm...a uveríš nasledovnému ?

Bol som v dome u jedného maníka...aj ma poprevádzal, pochválil sa...
Ale zdúpnel som, keď som vošiel do obývačky na poschodí.
Koberce pozakrývané igelitom, nábytok vyleštený až do het...a v strede trónila motorka...tiež prikrytá igelitom.
Potom sme išli do suterénu, do kuchyne...tam sme si pekne, krásne posedeli. ;)
Uverím! Videl som to, navštívil som to také podobné - na Rusnakoch.... parádny dom... palota, hore tri chyže, kúpelňa a WC, kuchyňa.... ako nové, pozakrývané, chodilo sa po igelite a len v ponožkách (ani papuče nesmeli byť, lebo na spodku je špina). A rodina kuchyňa dole, spálňa dole (jedna) - na hajzel sa chodilo von na dvor.... A neustále dávať bacha na hlavu, lebo to bolo vysoké len 1,8m a dvere 1,7 m vysoké. Okienka pivničné....
afrikánka
17.07.17,16:27
Mňa dnes potešilo kúpanie v bazéne so solárnym ohrevom. Voda 28 stupňov, dĺžka na plávanie super :). Konečne sa môžem plahočiť v pohodlí domova. Aspoň nemusím sledovať oznamy ministerstva, kde sa neodporúča cestovať, z dôvodu terorizmu, zemetrasenia a pod. No čo už, keď je dnes taká situácia, aj doma sa dá dovolenkovať ;):---
Ešte aj to WC poruke, aby som nazacápala "igelity" na podlahe:D
lujza.j
17.07.17,16:49
Fajny..cize..na kolko zaberov uz popočítala:D
afrikánka
17.07.17,16:53
Si zlatá....som rada, že sa neutopím, nie tak ešte počítať :eek::D
Terezia13
17.07.17,17:06
Vieme, Terka, vieme...

Tak trochu mimotemy, ale pre účtovníkov (ktorí sú tu) dôležitá informácia.....
http://www.zive.sk/clanok/126410/novy-falosny-web-daniarov-podvodnici-pytaju-informacie-o-ocenovani
som to už avízoval - dokonca tu pred troma dňami a Anik dokonca založila TIP - http://www.porada.sk/t299615-upozornenie-na-zneuzitie-stranky-fs.html - pred dvoma dňami....
to nevadí, že skalní to vedia, každý deň sem prichádza aj náhodne hromada nových, neznalých, takže sa to môže zísť
misoft
17.07.17,17:19
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
pavol54
17.07.17,17:26
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
alaya1
17.07.17,19:27
Ked pridem tu, tak pocko na nic, ked odchadzam tak taketo .
https://pocasie.sme.sk/ikony/J.png?rev=156
snad prejdeme bez problemov.
misoft
17.07.17,20:17
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
No samozrejme, že nie. U tých, čo už boli - nie je čo už brať.....
vicktor
18.07.17,08:46
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
:)
pavol54
18.07.17,09:54
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
No samozrejme, že nie. U tých, čo už boli - nie je čo už brať.....
tí darcovia už zmúdreli.
Dáša_
18.07.17,12:24
misoft
18.07.17,14:37
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
:)
:D - e-shop z pred€urovej doby? Zastal im čas?
Ing. Ľubomír Janoška
18.07.17,14:49
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
:)
:D - e-shop z pred€urovej doby? Zastal im čas?
nie je jediný, občas sa nestíham čudovať :)
misoft
18.07.17,14:57
Tak to sú ešte celkom dobrí..... horšie by bolo, keby tam ceny boli v Kčs....:D:D:D
Terezia13
18.07.17,18:31
Prečo v mestách treba chrániť každý strom ako oko v hlave
Ing. Michal Kravčík CSc. - Za štát pre občanov·18. júl 2017
V letných horúčavách si radšej posedíme v prostredí stromov, ako priamo na úpeku Slnka. Je to preto, lebo strom vytvára nie len príjemný tieň, ale zároveň aj príjemný chládok. Preto teplota v prostredí stromu môže byť aj o 10 stupňov nižšia, tak ako je to zdokumentované termovíznou kamerou na obrázku v záhlaví. Prečo to tak je? Nuž jednoducho preto, lebo cez strom sa vyparuje voda do atmosféry a to je vlastne klimatizačné zariadenie. Je nehlučné, využíva len slnečnú energiu a navyše pohlcuje prach.
Transpirujúce rastliny, najmä stromy sú teda perfektnými klimatizačnými systémami planéty Zem. Predstavme si väčší, samostatne stojaci strom s priemerom koruny 10 m. Na priemet koruny stromu s plochou 80 m2 dopadne za deň napríklad 450 kWh slnečnej energie (4 - 6 kWh/1 m2). Časť slnečnej energie sa odrazí, časť sa spotrebuje na ohrev pôdy a časť sa premení na teplo.
Ak je takýto strom dobre zásobený vodou, vyparí (transpiruje) za deň 400 l vody. Na premenu vody z kvapalného skupenstva na vodnú paru sa spotrebuje 280 kWh slnečnej energie a navyše ta spotrebovaná energia na výpare je transportovaná do vyšších vrstiev atmosféry, kde pri kondenzácii vodných pár sa uvoľňuje. Toto množstvo energie predstavuje rozdiel medzi tieňom stromu a tieňom slnečníka s rovnakým priemerom. V priebehu slnečného dňa takýto strom chladí výkonom 20 - 30 kW, čo je výkon porovnateľný s viac než 10 klimatizačnými jednotkami.
Strom je pritom „poháňaný" iba slnečnou energiou, je z recyklovateľných materiálov, vyžaduje si minimálnu údržbu a výdaj vodnej pary regulujú milióny prieduchov, ktoré reagujú na teplotu a vlhkosť v okolí. Podstatné je, že slnečná energia viazaná vo vodnej pare sa prenáša ďalej a uvoľňuje sa až pri jej kondenzácii na chladných miestach. Takto sa vyrovnávajú teploty v čase a priestore - na rozdiel od chladničky alebo klimatizačného zariadenia, ktoré uvoľňujú teplo do najbližšieho okolia. V porovnaní s chladničkou alebo klimatizačným zariadením strom pracuje úplne nehlučne, naopak, hluk a prach pohlcuje a viaže CO2.
Podmienkou dobre fungujúceho klimatizačného zariadenia je však dostatok vody v koreňovej zóne stromu. Ak je vody menej, klimatizačné zariadenie znižuje svoju výkonnosť. Strom živorí a snaží sa aspoň prežiť. Preto časť listov opadáva. Živoriace stromy v mestách sú tie, okolo ktorých je nepriepustný asfalt alebo iný nepriepustný materiál s obohnanými obrubníkmi, aby nedajbože ani kvapka dažďovej vody nestiekla zo spevnenej plochy ku stromu. Preto akékoľvek betónovanie parkov a budovanie obrubníkov okolo stromov je zločinom na vlastnom životnom prostredí. Priekopníkom tejto nekultúry na Slovensku je mesto Košice, ktoré pod pláštikom revitalizácie mestských parkov zväčšilo plochy nepriepustných zón, údajne preto, lebo ľudia radšej behajú a cvičia na betóne ako na tráve.
misoft
18.07.17,18:37
Terka - v tom texte autor zabudol na jeden dôležitý fakt: a to, že okrem spomínaného taký strom ako "odpad" vylučuje to, čo my pre život bezvýhradne potrebujeme - KYSLÍK!
Terezia13
19.07.17,12:19
nuž brala by som to, ale nie v každom článku ten kyslík musí byť spomenutý, toto je odborník, ktorý prednáša po celom svete, je zameraný hlavne na kolobeh vody a vplyv otepľovania, dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, každému odporúčam si niečo nájsť na internete od neho, veľmi zaujímavé články
misoft
19.07.17,13:05
......................... dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, ...................
Ako ktoré, ako ktoré. Dokonca aj ako ktorí ľudia.... ktorí vo veľkom vyrubujú v mestách (a to sa netýka len stromov, ktoré ohrozujú okolie) len preto, aby tam bolo "pekné" námestie, vykladané žulovými platňami a v lete sa tam človek uvarí a teplota je oproti okoliu niekedy aj o 5°C vyššia....
Terezia13
19.07.17,13:11
pridávam ešte jeden jeho článok
https://kravcik.blog.sme.sk/c/224267/Osud-vody.html
misoft
19.07.17,13:44
:(
Moja banka ustupuje od GRID karty - poslali síce oznámenie, dnes dokonca aj telefonicky ma upozornili. A pýtali sa - prečo uprednostňujem GRID kartu pri IB?
Ja na to - A) tú kartu používam doma; B) je to rýchlejšie vyhľadať v karte tie číselká, ako čakať na SMS v telefóne; C) telefón môže byť vybitý, stratený odcudzený a k SMS sa nedostanem.
A keď nemám SMS, tak do IB nevstúpim a potom som nútený pochodovať na pobočku, aby som náhodou niečo realizoval, alebo zmenil v IB.
Je to - podľa nich - bezpečnejšie, ale podľa mňa nie.
Keďže GRID kartu nenosím vonku - nemá sa nikto ako dostať k tým kódom.
A len na okraj... za tie roky, čo používam GRID kartu, som si v hlave zafixoval jednotlivé kódy - tie mi z hlavy nik neukradne, telefón môže hocikto.
Mila123
19.07.17,13:50
:(
Moja banka ustupuje od GRID karty - poslali síce oznámenie, dnes dokonca aj telefonicky ma upozornili. A pýtali sa - prečo uprednostňujem GRID kartu pri IB?
Ja na to - A) tú kartu používam doma; B) je to rýchlejšie vyhľadať v karte tie číselká, ako čakať na SMS v telefóne; C) telefón môže byť vybitý, stratený odcudzený a k SMS sa nedostanem.
A keď nemám SMS, tak do IB nevstúpim a potom som nútený pochodovať na pobočku, aby som náhodou niečo realizoval, alebo zmenil v IB.
Je to - podľa nich - bezpečnejšie, ale podľa mňa nie.
Keďže GRID kartu nenosím vonku - nemá sa nikto ako dostať k tým kódom.
A len na okraj... za tie roky, čo používam GRID kartu, som si v hlave zafixoval jednotlivé kódy - tie mi z hlavy nik neukradne, telefón môže hocikto.
teba občas nenavštívi dr. Alzheimer? ja s ním spávam.....:D
korela
19.07.17,14:06
nuž brala by som to, ale nie v každom článku ten kyslík musí byť spomenutý, toto je odborník, ktorý prednáša po celom svete, je zameraný hlavne na kolobeh vody a vplyv otepľovania, dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, každému odporúčam si niečo nájsť na internete od neho, veľmi zaujímavé články
Pozriem si ho.

Pľúca planéty. Klčovanie Amazónskeho pralesa
"Ešte v roku 1960 bol prales väčšinou nedotknutý a pôvodný. ..., "Medzi rokmi 1970 a 2000 bolo vyrúbané celkom 16,4% celkovej plochy pralesa, čo činí každoročnú stratu 20 200 km2. Od roku 2002 sa plocha chráneného územia strojnásobila, celkovo sa ochraňuje asi 1 mil. km2, zatiaľ čo ťažba dreva a odlesňovania poklesla o 60%.
V roku 2005 boli mnohé časti amazonského pralesa zasiahnuté obrovskými suchami, najhoršími za posledných 100 rokov. Podľa niektorých odborníkov je prales schopný prežiť maximálne trojročné sucho, dlhšie by mohlo mať nezvratné dôsledky. Prales by sa mohol dostať až do bodu, odkiaľ už nebude návratu a hrozí premena v savanu alebo dokonca púšť. To by katastrofálne zasiahlo celú planétu." ... wiki
.
Údajne na zväčšenie plochy Sahary mal vplyv Čínsky múr.
korela
19.07.17,14:10
Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/lanovo-proteinova-liecebna-dieta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
Mila123
19.07.17,14:18
Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/lanovo-proteinova-liecebna-dieta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
pod tujami bývajú aj hroby.....večný odpočinok
korela
19.07.17,14:28
Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/lanovo-proteinova-liecebna-dieta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
pod tujami bývajú aj hroby.....večný odpočinok

Ja som myslela na výsadbu dnešných záhrad. Kým dýchame, ešte žijeme.
alaya1
20.07.17,05:21
Tuje v zahrade by som nezniesla, to maju len ignoranti vkusu. Ovela krajsia vysadba je napr......a to sa nechvalim :) :)
buchač
20.07.17,05:41
Tuje v zahrade by som nezniesla, to maju len ignoranti vkusu. Ovela krajsia vysadba je napr......a to sa nechvalim :) :)
Hm...očuj vkusná.
Niekto tuje, niekto pneumatiky...a niekto opretý o plot starý hrdzavý (alebo ružový) bicykel.

...a áno, mám pár tují zasadených na hranici pozemku....a to sa nechválim, to konštatujem.
Tuja má jednu dobrú vlastnosť. Zakryje to, čo jeden nechce vidieť.
BXLmiami
20.07.17,05:46
:-) zakryje,ale te je jej jediná dobrý vlastnosť z môjho pohľadu.Ja ked pozerám tú reláciu že Nová záhrada,tak stále žasnem,načo mi bude ešte jedna obývačka so zamatovým trávnikom a presne ohraničenými hranicami kde čo môže kvitnúť,ved ak to tak chcú udržať musia sa bud zodrieť alebo najať záhradníka.
O tom že včely a čmeliaky takéto záhrady obchádzajú nemusím vravieť.Aj ked teda uznávam,že moja záhrada je extrém a drvivá väčšina by ju považovala za silne zanedbanú.Ale čo mám robiť ked milujem pupavy,žihľavu a práve som vyčítala,že Bršlica kozia noha je najlepšia na dnu a dá sa nakladať :-))
alaya1
20.07.17,06:20
Tuje v zahrade by som nezniesla, to maju len ignoranti vkusu. Ovela krajsia vysadba je napr......a to sa nechvalim :) :)
Hm...očuj vkusná.
Niekto tuje, niekto pneumatiky...a niekto opretý o plot starý hrdzavý (alebo ružový) bicykel.

...a áno, mám pár tují zasadených na hranici pozemku....a to sa nechválim, to konštatujem.
Tuja má jednu dobrú vlastnosť. Zakryje to, čo jeden nechce vidieť.



Tak tuji su plne cintoriny, este si ich uzijem :). Nemam chut este za zivota trenovat :)...nehovoriac o tom, ze tuje skodia urcitym ovocnym stromov a plodinam.....kazdy ma iny vkus a naroky...ja teda ee....
P.S. ja zakryvat nic nemusim :)
buchač
20.07.17,07:59
:-) zakryje,ale te je jej jediná dobrý vlastnosť z môjho pohľadu.Ja ked pozerám tú reláciu že Nová záhrada,tak stále žasnem,

Nová záhrada, Nové bývanie, Na chalupe...
Hm...spočiatku som aj pozeral, ale neskôr teda, že prrrrr....
Nejak nie moja šálka kávy.
Najviac ma dojala relácia "Na chalupe". Zasa a stále len a len tie celevriti a ich sídla...kuwa, hlavne, že sa vyplakávajú, ako si biedne žijú.






Tuje v zahrade by som nezniesla, to maju len ignoranti vkusu. Ovela krajsia vysadba je napr......a to sa nechvalim :) :)
Hm...očuj vkusná.
Niekto tuje, niekto pneumatiky...a niekto opretý o plot starý hrdzavý (alebo ružový) bicykel.

...a áno, mám pár tují zasadených na hranici pozemku....a to sa nechválim, to konštatujem.
Tuja má jednu dobrú vlastnosť. Zakryje to, čo jeden nechce vidieť.
Tak tuji su plne cintoriny, este si ich uzijem :). Nemam chut este za zivota trenovat :)...nehovoriac o tom, ze tuje skodia urcitym ovocnym stromov a plodinam.....kazdy ma iny vkus a naroky...ja teda ee....
P.S. ja zakryvat nic nemusim :)



Sleduješ ten rozdiel vo zvýraznenom ???
Presne tak...KAŽDÝ má iný vkus...

To by som mohol aj ja spomenúť, že si nevkusná a ignorantská, lebo v určitej téme (Rady domácnosť a aj inde) si narúbala také nevkusné nápady, že až (podľa mňa) hrôza. Príkladne urobiť z kovového vešiaka vianočný stromček...kúwa, to je vkus jak svyna. ;) :D

Ale je to Tvoj vkus a nik Ti nekladie do ignorantov.
pmajap
20.07.17,08:05
Zatujovali sme si Slovensko, je to stredomorská drevina, v našich podmienkach robí šarapatu, najmä škodí ovocným stromom.
BXLmiami
20.07.17,08:08
No na Chalupe:-))).Minule som pozerala blondínku ako varí,samá bylinka,len ten recept samá hrubka-že bobkoví list a tú dalšiu si nepamatám.Hanba teda.
BXLmiami
20.07.17,08:09
Zatujovali sme si Slovensko, je to stredomorská drevina, v našich podmienkach robí šarapatu, najmä škodí ovocným stromom.
Detto borievky,všade ich pchajú nejaké hrušky ich netrápia,ved čo postriekame alebo nahradíme azijskými...
Darina1234
20.07.17,08:18
minule som citala ako nejaka pani sa stazovala na datelinkove listky v trave, že ako ich vyhubit, no hrozne
alaya1
20.07.17,08:25
Buchac, nebud vstahovacny :) :)....na tvojej "chalupke" iste tuje vyniknu :) :)... mne sa nepacia...tesim sa na ne na cintorine.. :)

P.S. co sa tyka temy _NAPADY.....v teme su napady roznych ludi, avsak nie vzdy je pravidlom, ze vlozene obrazky koresponduju s vkusom zadavatela prispevku, ale aj mozu....
Dáša_
20.07.17,08:25
minule som citala ako nejaka pani sa stazovala na datelinkove listky v trave, že ako ich vyhubit, no hrozne

sme monokultúrny národ. Potrebujeme čistý trávnik, aby ho nič nešpatilo. Na poliach sadíme iba repku, kukuricu a slnečnice. Aby bol z toho úžitok? Obchody chceme iba na jednom obrovskom meiste, všetky pokope. A čím väčšie, tým lepšie. O jenofarebných vládach by sa dalo.... a aj o inom
alaya1
20.07.17,08:26
minule som citala ako nejaka pani sa stazovala na datelinkove listky v trave, že ako ich vyhubit, no hrozne

Mam na chalupe tento rok "vyrastol" travnik cely datelina- zakvitnute stale....je to ovela krajsie, ako tie umele natiahnute travnate koberce....a vysadila som si zahon pre motyle....uvidim, ci ho aj najdu.
vicktor
20.07.17,08:39
Zatujovali sme si Slovensko, je to stredomorská drevina, v našich podmienkach robí šarapatu, najmä škodí ovocným stromom.
Detto borievky,všade ich pchajú nejaké hrušky ich netrápia,ved čo postriekame alebo nahradíme azijskými...
V Stredomori neskodia, ved aj tam pestuju ovocie.
pmajap
20.07.17,09:05
V Stredomori neskodia, ved aj tam pestuju ovocie.

Je to ich prirodzené prostredie, nie sú vystavené extrémnym mrazom, tak sú odolnejšie voči chorobám, dorastajú do abnormálnej výšky a sú zdravé, na SK som videla jedinú zdravú starú tuju, mala asi 10 m v predzáhradke na Fortničke v BB.
Kvaka
20.07.17,10:25
My máme každý rok veľa hrušiek, aj keď nás hrdza hrušková neobchádza. Niektorý rok je hrdze menej, inokedy viac. Problém spôsobujú vraj borievky, ale nie naše slovenské.
Viac tu http://www.pluska.sk/izahradkar/uzitkova-zahrada/skodce-choroby/pozor-hrdzu-hruskovu-takto-ju-spoznate.html

Citujem: "Ochorenie spôsobuje huba Gymnosporangium sabinae, ktorá má zložitý vývinový cyklus. Jej zimnými hostiteľmi sú borievky, predovšetkým borievka netatová (Juniperus sabina) a borievka čínska (Juniperus chinensis), ktoré bežne nájdeme v záhradách i na verejných priestranstvách.

Naša domáca borievka obyčajná (Juniperus communis) nie je hostiteľom hrdze hruškovej. Určovanie jednotlivých druhov borievok nie je jednoduché a navyše pre podobný vzhľad sa často zamieňajú aj s tujami.".
Kvaka
20.07.17,10:31
My máme síce pri plote až dve tuje, na zatienenie od suseda, aj mačky sa tam pred slnkom schovávajú. Záhrada je halabala "negýčová", trávnik na prírodno, tiež by som nazvala že je zanedbaná, kvety všade, ovocné kry a stromy tiež, aj buriny dosť. Ale ja už nestíham, nevládzem.
misoft
20.07.17,10:39
My máme síce pri plote až dve tuje, na zatienenie od suseda, aj mačky sa tam pred slnkom schovávajú. Záhrada je halabala "negýčová", trávnik na prírodno, tiež by som nazvala že je zanedbaná, kvety všade, ovocné kry a stromy tiež, aj buriny dosť. Ale ja už nestíham, nevládzem.
Tomu sa vraví Wild in home - divočina v dome, domáca divočina.....:D:D:D
korela
20.07.17,10:42
Tuje v zahrade by som nezniesla, to maju len ignoranti vkusu. Ovela krajsia vysadba je napr......a to sa nechvalim :) :)
Ten druhý je mandľovník? Videla som až jeden v živote ako školáčka, krásny a pomerne vysoký strom, nádherne kvitne, a pri dnešných cenách mandlí je na nezaplatenie. Ako všetky orechy. Mali ju neďalekí susedia.
Bio sú veľmi drahé a obyčajné nekupujem. Všetky sú ohryzené.
lujza.j
20.07.17,10:45
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...
korela
20.07.17,11:21
Tuje sa predávali síce aj pred 89, ale po ňom sa sem začali valiť ako všetko ostatné zo západu, a v záhradných centrách hlavne v akciách boli za babku.
Takže pointa u tují, sú ako zadarmo, takmer žiadna údržba, neopadavé lístie. Vtákom a hmyzu sú na nič. V opadavých živých plotoch si vtáci stavajú hniezda.
Jediný efekt u tují uznám, že má v zime na jej zeleni možnosť spočinúť oko. Nám na to slúži brečtan. A tiež, že prekryjú nejaké nešťastné miesto. Ale tie šíky ..., nie. Lacné riešenie plotu a možno následné spory so susedmi.
Kedysi sa využilo každé miesto v záhrade aspoň na ovocné kríky popri plotoch.
A čo sa týka relácie Nová záhrada, robia prakticky dokola tie isté úpravy, a všímam si majiteľov, ak uvidia svoj pozemok vysypaný z 50% kamen. drťou, tak sú z toho zdrvení. Zrejme to robia z ekolog. hľadiska, netreba toľko kosiť, ale hlavne polievať.
.
Neviem ako tu, ale Česi majú starý zvyk vysádzať smrečky ako živé ploty. Nahusto. Ide o domácu drevinu, vyzerá to skvelo.
buchač
20.07.17,11:25
Buchac, nebud vstahovacny :) :)....na tvojej "chalupke" iste tuje vyniknu :) :)... mne sa nepacia...tesim sa na ne na cintorine.. :)

ALE šak ja nie som vzťahovačný...P.S.: ALE kľudne mi môžeš do ignorantov naložiť.
;)

Ja som len a len reagoval, že si spomenula ignoráciu vkusu.
Takže ak by sme šli ďalej ? Niekedy dlabať na vkus, ono účel svätí prostriedky.
Na Porade je fest veľa tém, kde jeden musí znášať vrtochy druhého...príkladne fest zvedavej susedky alebo iných negatívnych záležitostí.
Čo potom takému chudákovi ostáva ? Absolútne si nemienil posadiť tuje, skôr nejaké ovocné stromy...no proste už nevie, kam s konopí, lebo dobré slovo nestačí a pridrbať sa nejak neoplatí.

P.S.:
Ja som tie tuje posadil, lebo mi tam (ako vravíš) pasujú a nič iné sa tam ani nedá kvôli okoliu.
korela
20.07.17,12:04
afrikánka
20.07.17,16:02
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...

Uvidíme, mohol by byť.
http://www.kinder-im-garten.info/echter-mandelbaum.html
http://www.pluska.sk/izahradkar/uzitkova-zahrada/ovocie-zelenina/chutne-zdrave-mandle-si-vypestujete-aj-zahrade.html
Najlepšie by nám to zodpovedal záhradkár:), čo to má vlastne posadené:):)
Estetic
21.07.17,04:37
minule som citala ako nejaka pani sa stazovala na datelinkove listky v trave, že ako ich vyhubit, no hrozne

Mam na chalupe tento rok "vyrastol" travnik cely datelina- zakvitnute stale....je to ovela krajsie, ako tie umele natiahnute travnate koberce....a vysadila som si zahon pre motyle....uvidim, ci ho aj najdu.
Datelina je estrogénová bylinka,do vlasov výluh a piť čajíky každá žena nad 35.Kvietky sú jedlé a pekné do šalátov.
vicktor
21.07.17,05:38
Je rozdiel drobna datelina, ktora sa v travniku straca a vysoka krmna.
vicktor
21.07.17,06:46
"Váš e-mail ID získal € 150,000.00 eur (sto padesát tisíc eur) LottoMax Mezinárodního Charity program. Ref Well Sp/179/0-39/44/4-07/ES. For více informací obraťte se na naše agenty níže..."
Kontakty som vymazal, aby mi niekto vyhru nevyfukol. :)
misoft
21.07.17,06:49
Je rozdiel drobna datelina, ktora sa v travniku straca a vysoka krmna.

Ďatelina poľná - Trifolium campestre - tú asi vidieť na poliach (ako krmivo sa pestuje)
Ďatelina plazivá - Trifolium repens - tá je najčastejšie v trávnikoch.
misoft
21.07.17,06:50
"Váš e-mail ID získal € 150,000.00 eur (sto padesát tisíc eur) LottoMax Mezinárodního Charity program. Ref Well Sp/179/0-39/44/4-07/ES. For více informací obraťte se na naše agenty níže..."
Kontakty som vymazal, aby mi niekto vyhru nevyfukol. :)
Perfektno češtin....
Estetic
21.07.17,07:14
Je rozdiel drobna datelina, ktora sa v travniku straca a vysoka krmna.
V čom je rozdiel?Liečivé sú všetky,aj ked sa mierne v účinných látkach líšia.
lujza.j
21.07.17,07:18
Datelinu-vyluh....fuknem do samponu:Dkonecne nie co nove....chcela som dajako spracovat makovinu..co mi ostala....mak vyklepany.....ale z toho len odvar "na dobru naladu":D....ci sa mylim...
Estetic
21.07.17,08:24
Má veľa Ca aj Fe,kopu minerálov a je dobrý aj na suchú a popraskanú pleť,kys.linolová povzbudzuje srdce,olejová zase znižuje TK.Mak je fajn.
Estetic
21.07.17,08:25
Ale ja Vám asi kazím tému :-)
lujza.j
21.07.17,08:28
Má veľa Ca aj Fe,kopu minerálov a je dobrý aj na suchú a popraskanú pleť,kys.linolová povzbudzuje srdce,olejová zase znižuje TK.Mak je fajn.
Myslene bolo na ten vyluh z makoviny?ak ano....dakujem....urobim silne makove mydlo:) mak..makovy vyluh,makovy olej....len aku vúni?!:D
vicktor
21.07.17,08:35
Estetic, ano, vlastne nie ... ale take rady radsej pis do "co spravit pre svoje zdravie".
Ja som reagoval ze niekomu vadi datelina v travniku a inemu ze ten prvy ju chce likvidovat.
pavol54
21.07.17,10:43
Má veľa Ca aj Fe,kopu minerálov a je dobrý aj na suchú a popraskanú pleť,kys.linolová povzbudzuje srdce,olejová zase znižuje TK.Mak je fajn.
Myslene bolo na ten vyluh z makoviny?ak ano....dakujem....urobim silne makove mydlo:) mak..makovy vyluh,makovy olej....len aku vúni?!:D
výluh z makoviny nepoužívať vnútorne
alaya1
21.07.17,12:02
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...

Uvidíme, mohol by byť.
http://www.kinder-im-garten.info/echter-mandelbaum.html
http://www.pluska.sk/izahradkar/uzitkova-zahrada/ovocie-zelenina/chutne-zdrave-mandle-si-vypestujete-aj-zahrade.html
korela, je to hruska a broskyna.
trisestri
21.07.17,16:42
korela
21.07.17,18:28
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...

Uvidíme, mohol by byť.
http://www.kinder-im-garten.info/echter-mandelbaum.html
http://www.pluska.sk/izahradkar/uzitkova-zahrada/ovocie-zelenina/chutne-zdrave-mandle-si-vypestujete-aj-zahrade.html
korela, je to hruska a broskyna.
Dobre, ďakujem. Tatko si urobil broskyňový sad, tak si pamätám na ich zostrih a vizáž, nenechal by konár pri zemi. Ale to nekritizujem, každý má iný prístup. Mal výborného ovocinára, naučil ho štepiť, prvé vážili na novom stromčeku jedna 60 Dg a druhá 40. Ak začal rodiť v ďalších rokoch, tak mali samozrejme menšie plody, ale stále kvalitu de luxe, opisujem fakt, nechválim. Záhrada jeho druhým hoby, tam vypol, čo pri jeho dg bolo veľmi prínosné.

Dôležité je, že mi ostal chrobák v hlave na mandľovník. Vraj rýchlo rastie, tak budem tuho zvažovať, že kde by sa našlo miesto.
alaya1
21.07.17,18:57
Korela- tam, kde sa nachadzaju tieto stromy sa neda hovorit v pravom zmysle slova o udrziavanej zahrade. Stromy sme "zdedili" co zarodia, potesi. Inak su odkazane same na seba...aj ked tu plati NEMA PROBLEMA, nemaju ani oni :)
korela
21.07.17,19:30
Áno, je to z foto evidentné, aj preto som myslela, že ide o mandľovník. :-)
Terezia13
22.07.17,18:19
misoft
23.07.17,06:55
Áno, je to z foto evidentné, aj preto som myslela, že ide o mandľovník. :-)
To je potom OK, horšie by bolo, keby to bol frňákovník....:D:D:D
korela
23.07.17,10:04
Radšej dudlíkovník. :)
korela
23.07.17,10:07
Nechcela som nedávno priamo do témy, padla zmienka o Plzákovi v rámci profesionálov, viete čo sa mu stalo so synom ..., deň pred maturitou...
afrikánka
23.07.17,10:34
Viem, čo sa stalo....a nebol to len prípad Dr.Plzáka. Takých detí bolo viac, čo sa rozhodli pre dobrovoľnú smrť, napriek tomu, že rodič bol "od fachu"
Ale je dosť aj samotných psychiatrov, ktorí "profesne zlyhali". Čo už, aj ich sa týka psychické zlyhanie tak, ako kohokoľvek iného.:cool:
pavol54
23.07.17,11:15
Viem, čo sa stalo....a nebol to len prípad Dr.Plzáka. Takých detí bolo viac, čo sa rozhodli pre dobrovoľnú smrť, napriek tomu, že rodič bol "od fachu"
Ale je dosť aj samotných psychiatrov, ktorí "profesne zlyhali". Čo už, aj ich sa týka psychické zlyhanie tak, ako kohokoľvek iného.:cool:
A ešte koľko potomkov dnešných významných osôb trávi čas v "Čistom dni" a podobných zariadeniach.
alaya1
23.07.17,14:21
Kvaka, Lujza- pisali ste mi koment,neviem co, vidim to v notifikacii, ale uz je situacia vyriesena, lebo tema je opat ako bola povodna.:)
Terezia13
23.07.17,14:28
čo sa stane, keď sa na Tour de Franc minie pretekárovi vitamínový nápoj? nič zastaví a............
lujza.j
23.07.17,15:02
Kvaka, Lujza- pisali ste mi koment,neviem co, vidim to v notifikacii, ale uz je situacia vyriesena, lebo tema je opat ako bola povodna.:)
Tu treba na silu vsetko... aj co netreba dat ako otazku:D..
....najsmiesnejsie-najsmutnejsie ..."1000" rocnu debatu..."co pod vianocny stromcek"....nejaky akčny moderator nedavno zavrel......komu tak silno vadila...
Kvaka
23.07.17,15:18
Kvaka, Lujza- pisali ste mi koment,neviem co, vidim to v notifikacii, ale uz je situacia vyriesena, lebo tema je opat ako bola povodna.:)
Písala som koment k téme "jedálniček dietára" , lebo si napísala, že to bola pôvodne debata, že niekto zmenil tému o jedálničku na otázku. Písala som, že Richard dávno písal, že pri zmene "šatu" porady ostávajú málopríspevkové témy ako otázky a tam, kde bolo viac príspevkov, zmenila sa téma automaticky na debatu. Tá téma mala málo príspevkov, tak sa pri prerode porady stala otázkou. Nikto to neurobil, bolo to automaticky. Písala som, že teda zmením na debatu. Stalo sa a zmizli všetky komentáre. Myslela som, že pod témou to ostane, ale zmizol aj môj.
korela
23.07.17,17:29
https://9gag.com/gag/a336Q0Q/professional-cyclists-legs-after-250-km-on-bike-in-tour-de-france
alaya1
23.07.17,17:33
Kvaka dik za vysvetlenie- mne islo len o to, ze ked sa debata zmeni na otazku, tak samozrejme, ze niektore prispevky v teme nejavia tendenciu odpovede, ale debaty.....a niekto to nepochopi a vytesuje sa :) :)
alaya1
23.07.17,17:34
Kvaka, Lujza- pisali ste mi koment,neviem co, vidim to v notifikacii, ale uz je situacia vyriesena, lebo tema je opat ako bola povodna.:)
Tu treba na silu vsetko... aj co netreba dat ako otazku:D..
....najsmiesnejsie-najsmutnejsie ..."1000" rocnu debatu..."co pod vianocny stromcek"....nejaky akčny moderator nedavno zavrel......komu tak silno vadila...

Lujza- asi je Svedok Jehovov- oni nemaju Vianoce :)
vicktor
24.07.17,06:22
Nevadi ze nemaju Vianoce, stromcek mozu mat - vid Pelisky, aj komuniste slavili Bozi hod.
lujza.j
24.07.17,06:46
https://9gag.com/gag/a336Q0Q/professional-cyclists-legs-after-250-km-on-bike-in-tour-de-france




Su pre mna sporty...ktore nie su normalne....toto je jeden z nich....vyzvy pre "farmako"firmy...vyvijat nieco,aby bol sport zaujimavejsi......-nenormalny.....
Sport je iba bizňys.....mozno keby mohli naklonuju x krat vacsieho cloveka....aby sa na dres zmestilo viac reklamy....
misoft
24.07.17,10:21
Toto sme včera mali...
https://www.youtube.com/watch?v=launbuH7Q7c
(prevzaté z YT, miesto je od môjho bydliska cca 200m)
vicktor
25.07.17,11:02
Je bezne cenu tovaru stanovit na 4 desatinne miesta? Vsimol som si to prvykrat.
sito
25.07.17,11:23
Je! Ale, však v rekapitulácii ich už máš len dve. Tisíciny, desaťtisíciny ako by ti vratila, či pýtala od teba? :D
buchač
25.07.17,11:27
Je bezne cenu tovaru stanovit na 4 desatinne miesta? Vsimol som si to prvykrat.
Na benzínkach si si nevšimol ?
Stotinky sa zaokrúhľujú smerom nahor...desatinky tiež.
Centík ku centíku, euro k euru.
Za rok sa toho nazbiera habadej.
sito
25.07.17,12:33
Je bezne cenu tovaru stanovit na 4 desatinne miesta? Vsimol som si to prvykrat.
Na benzínkach si si nevšimol ?
Stotinky sa zaokrúhľujú smerom nahor...desatinky tiež.
Centík ku centíku, euro k euru.
Za rok sa toho nazbiera habadej.


... bapka k bapce, budú kapce...

... na porade? ... babka k babke a na porade príspevky, kapce, aj kapú ... :D:D:D...
vicktor
25.07.17,14:03
Na benzinkach maju 3 miesta na "stlpe", asi aj na stojane, ale jednotkovu cenu za liter som na blocku veru prehliadal, staci mi hodit ockom na celkovu.
jar88
25.07.17,15:34
Je bezne cenu tovaru stanovit na 4 desatinne miesta? Vsimol som si to prvykrat.
Na benzínkach si si nevšimol ?
Stotinky sa zaokrúhľujú smerom nahor...desatinky tiež.
Centík ku centíku, euro k euru.
Za rok sa toho nazbiera habadej.
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
buchač
25.07.17,15:46
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ? :D :D :D
http://ropa-online.cz/
misoft
25.07.17,15:58
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ? :D :D :D
http://ropa-online.cz/
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom, čomu ani za máčny mak nerozumie.
Pre jar88 - ropa sa predáva, predávala a bude predávať (ak to nezmenia) v US$/barrel - a USbarrel je 159 litrov.
buchač
25.07.17,16:26
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom....
Prejavil-neprejavil, trieska-netrieska...mne je jedno jak lanský sneh...
Len aby netvrdil, že to dal ako skúšku pozornosti.
jar88
26.07.17,03:36
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ? :D :D :D
http://ropa-online.cz/

Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Pritom predajca nieje plátca spotrebnej dane a zároveň tá daň nefrčí v režime DPH. To znamená, že nemá vratky. Predajca nemá záujem predať viac, ako sám nakúpil.
Kapito?:)
jar88
26.07.17,03:42
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ? :D :D :D
http://ropa-online.cz/
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom, čomu ani za máčny mak nerozumie.
Pre jar88 - ropa sa predáva, predávala a bude predávať (ak to nezmenia) v US$/barrel - a USbarrel je 159 litrov.

Bavíme sa o benzíne a nafte a bavíme sa o predaji na čerpacích staniciach.
Tu sa nebavíme o tom, kto vytvoril islamský štát a kto za čo môže. Toto nieje geopolitika, tak netrep.;)
bettylou
26.07.17,03:54
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.

mne to je jedno, keď bude na to sám, tak si to nejak zariadi, mne on také hovadiny nie je povinný
bettylou
26.07.17,04:03
Dnes sa aj kosele peru a zehlia doma ako byzňis....zehli sa uz nie na h...ale fix za "kopu"...okna sa uctuju zvlast.....kto chce najde si
fuj, šľak by ma trafil, ale zase sú ľudia (ženy), ktorým to nevadí. prosím nezožerte ma, povedala som len svoj názor.
bettylou
26.07.17,04:14
Dámy !
Pamätajte .... vrstva prachu na nábytku chráni drevo, ktoré je pod ňou.
'Dom sa stáva domovom, až keď môžete napísať „Ľúbim Ťa!“ prstom na nábytok. '
Trávila som každý víkend 8 hodín upratovaním, aby v prípade, že niekto príde na návštevu, bolo všetko perfektné.
Iba ale do tej doby, než som si jedného dňa uvedomila, že nikto nepríde, pretože všetci si niekde inde užívajú života.
TERAZ, keď ma niekto navštívi, nemusím vysvetľovať 'stav' svojho domova. Všetkých viac zaujíma počuť o tom, čo som robila, keď som doma neupratovala a užívala si život niekde inde.
Ak vám to ešte nedošlo, riaďte sa touto radou:
Život je príliš krátky. Užívajte si ho! Utierajte prach len ak naozaj musíte ....
nebolo by ale príjemnejšie nakresliť obrázok alebo napísať list, upiecť zákusok alebo tortu a olízať pritom lyžicu od krému alebo zasadiť kvetinu ? Uvedomujete si rozdiel medzi 'chcem' a 'musím'?
Utierajte prach len ak naozaj musíte, ale moc času vám neostáva. . . .
...
niežeby som dakedy upratovala 8 hodín, aj monka si pozriem - a nejdem nič dezinfikovať:) - to som len našla v starej pošte ;)

tak raz za rok pred vianocami poutieram, keď sa mi bude chcieť. U nás sa veľmi nepráši. :D
bettylou
26.07.17,04:38
:-) zakryje,ale te je jej jediná dobrý vlastnosť z môjho pohľadu.Ja ked pozerám tú reláciu že Nová záhrada,tak stále žasnem,načo mi bude ešte jedna obývačka so zamatovým trávnikom a presne ohraničenými hranicami kde čo môže kvitnúť,ved ak to tak chcú udržať musia sa bud zodrieť alebo najať záhradníka.
O tom že včely a čmeliaky takéto záhrady obchádzajú nemusím vravieť.Aj ked teda uznávam,že moja záhrada je extrém a drvivá väčšina by ju považovala za silne zanedbanú.Ale čo mám robiť ked milujem pupavy,žihľavu a práve som vyčítala,že Bršlica kozia noha je najlepšia na dnu a dá sa nakladať :-))

též mám takú, v porovnaní so susediacimi vyholenými golfovými trávnikmi je ako päsť na oko, ale si na čaj odtrhnem a hodím do čajníka čo práve potrebujem, alebo na čo mám chuť a kosí sa pre zajace a nie do odpadu :)
bettylou
26.07.17,04:47
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...

strýko štepí mandle do broskyňových semenáčov, dobre sa príjimajú, ale mandle sú veľmi citlivé na mráz, hlavne traja ľadoví dokážu zničiť celú úrodu
buchač
26.07.17,05:17
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.


Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
lubko6394
26.07.17,06:06
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.

mne to je jedno, keď bude na to sám, tak si to nejak zariadi, mne on také hovadiny nie je povinný
Nie je povinný ? A Ty si povinná zabezpečiť mu miesto na hranie/spanie pripraviť raňajky obed a večeru, vyprať a vyžehliť prádlo, nejaké to vreckové, koníčky, dopravu... a vlastne všetko ? A on si dovolí jednoducho povedať nie ? A jesť mu chutilo, aspoň Ti to pochválil, alebo čakáš že Ti zaďakuje až keď bude veľký a múdry a príde Ťa navštíviť v Dome seniorov alebo hospici ?
jar88
26.07.17,06:56
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.


Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá.:) (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
jar88
26.07.17,07:12
Tento graf (3 roky) je ale zaujímavejší.
Na začiatku je cena 650€/tonu v strede je 250€/tona a teraz na konci je 390€ za tonu. Samozrejme že bez spotrebnej dane a DPH.:)
http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=39&od=26.7.2014&curr=EUR&default_curr=USD&unit=&lg=1
Postrehol si v tom období nejaké podstatné výkyvy v cenách na stojanoch čerpacích staníc? Samozrejme, že výrobcovia a dovozcovia stále platili jednu a tú istú spotrebnú daň a DPH.
-------------------------------------
Tak že mudrovať o nejakej "babka k babce" nemá pre nich nijaký význam. Oni idú v iných záujmoch. určite nie v centoch na jedno zaokrúhlenie.
pavol54
26.07.17,07:48
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.


Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá.:) (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl
jar88
26.07.17,09:01
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.


Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá.:) (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl

Ty si akože preskočil prvý odstavec?:---
Inak väčšinou si to výrobca (napríklad OMW, Slovnaft, Shell) vozia sami a samotnú čerpaciu stanicu obsluhuje iba nájomca. A tak tam fungujú ich dohodnuté podmienky. Jasné, že vždy sa vzájomne dohodnú tak, aby žiadnemu z nich nevznikalo žiadne riziko daňových únikov. Hlavne na spotrebnej dani.
jar88
26.07.17,09:04
Mne už na túto tému (Babka k babce, budú kapce) pre dnešok stačilo.
Už si to tu môžete mlátiť aj sami. Slamu snáď zvládnete.:)
pavol54
26.07.17,10:02
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.


Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá.:) (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl

Ty si akože preskočil prvý odstavec?:---
Inak väčšinou si to výrobca (napríklad OMW, Slovnaft, Shell) vozia sami a samotnú čerpaciu stanicu obsluhuje iba nájomca. A tak tam fungujú ich dohodnuté podmienky. Jasné, že vždy sa vzájomne dohodnú tak, aby žiadnemu z nich nevznikalo žiadne riziko daňových únikov. Hlavne na spotrebnej dani.
Aj tak si dokázal že ničomu nerozumieš, Tovar (jeho množstvo) sa odovzdáva NA ZÁKLADE MERATEĽNÝCH JEDNOTIEK, nie na dobré slovo a vyúčtovanie sa vykonáva podľa rozdielu v množstve tiež by som rád tankoval tak ako si predstavuješ aby pri preberaní nebolo meradlo ale len moje slovo o množstve povedané pumpárovi.
Nandrolon
26.07.17,10:45
Potešilo moje oči, nádhera https://www.youtube.com/watch?v=f1BgzIZRfT8
alaya1
26.07.17,11:43
Nie je dolezite babo, ani vodny bicykel...ina zaujimavost sa vydarila :)
korela
26.07.17,13:02
Milé, dobre padne. :-)
vicktor
26.07.17,13:57
Zraloky v pozadi?
misoft
26.07.17,14:42
To nie sú žraloky, ale hlavy plavcov.....
alaya1
26.07.17,15:28
To nie sú žraloky, ale hlavy plavcov.....
No, ked si dobre priblizite fotku, uvidte aj delfinika, asi ho takto nevidite, ked neviete, kde plava :)
misoft
26.07.17,15:31
Sú tam dva - vpravo a vľavo a sú červené :D:D:D
korela
26.07.17,16:00
Milé, dobre padne. :-)
Ja sa priznám bez mučenia, že som si obr. nezväčšila. A na také skupinky plavcov s plutvami som bola zvyknutá. No, toto ...
korela
26.07.17,16:07
Ale ide vždy o lepší prípad, ako čítať lekársku správu s vynechaním desatinnej čiarky pri náleze po USG. Za šesť týždňov prešla tromi lekármi a žiadny koment, ale brané ako fakt. Až dnes vysvetlenie, že nejde o monštrum, ale banalitu, ktorá sa bude sledovať.
misoft
26.07.17,16:13
Ale ide vždy o lepší prípad, ako čítať lekársku správu s vynechaním desatinnej čiarky pri náleze po USG. Za šesť týždňov prešla tromi lekármi a žiadny koment, ale brané ako fakt. .................
Kua.... a to tí lekári si ani neoverovali, či je to fakt? A čo takto riešiť toho prvého lekára? Veď pacient potom mohol utrpieť psychickú újmu....a aj to sa dá finančne ohodnotiť....
korela
26.07.17,19:34
V Amerike. Ešte malo byť CT, tak sa uvidí ...
Nedávno som narazila na zaujímavý materiál ohľadom klasickej medicíny, ak ho nájdem, priložím. Celkom zaujímavý a logický pohľad.
Nech si každý text posúdi sám. Ani na východe sa nezaobídu iba so svojou, je potrebná, iste.
korela
26.07.17,19:43
Lissa Rankin - Myseľ verzus medicína, ešte sa predáva. Keď nič iné, nabije človeka optimizmom.
https://www.martinus.sk/?uItem=162531&gclid=Cj0KCQjw--DLBRCNARIsAFIwR27N-GLNUy1nHjlmzqCKcfRbYthKQhQDaEIIBjiT6kFaPx3aXq6q8cs aArGDEALw_wcB
buchač
26.07.17,19:57
Lissa Rankin - Myseľ verzus medicína, ešte sa predáva. Keď nič iné, nabije človeka optimizmom.
https://www.martinus.sk/?uItem=162531&gclid=Cj0KCQjw--DLBRCNARIsAFIwR27N-GLNUy1nHjlmzqCKcfRbYthKQhQDaEIIBjiT6kFaPx3aXq6q8cs aArGDEALw_wcB
Toto daj prečítať obyčajnému človeku, ktorý nevie, čo znamená placebo a uvidíš reakciu...
bettylou
27.07.17,05:10
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie. :confused::)
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.

mne to je jedno, keď bude na to sám, tak si to nejak zariadi, mne on také hovadiny nie je povinný
Nie je povinný ? A Ty si povinná zabezpečiť mu miesto na hranie/spanie pripraviť raňajky obed a večeru, vyprať a vyžehliť prádlo, nejaké to vreckové, koníčky, dopravu... a vlastne všetko ? A on si dovolí jednoducho povedať nie ? A jesť mu chutilo, aspoň Ti to pochválil, alebo čakáš že Ti zaďakuje až keď bude veľký a múdry a príde Ťa navštíviť v Dome seniorov alebo hospici ?

predstav si, že určité veci z toho SOM podľa zákona povinná, žehliť nie, hoci keď je to nutné tak mu vyžehlím, trebárs keď má nejaké vystúpenie, lebo to robí naviac vo svojom voľnom čase, vreckové mu nedávam, na dopravu do školy má štipendium, ktoré závisí od jeho výsledkov v škole, ale keď niečo naviac chce a pýta si, keď mám, áno samozrejme, že mu kúpim. Keď mu chutí pochváli, za jedlo vždy poďakuje, keď vidí, že fyzicky niečo nevládzem, pomôže. Svoje drobné povinnosti doma si robí, ale umývanie riadu medzi ne nepatrí. Čo sa teraz pototo...?:D:D Je to moje dieťa, a je vďačné, hoci ja to nevyžadujem a ani neočakávam. Žijem ako najlepšie viem, a svoje dieťa rešpektujem a vážim si ho. A áno, keď bolo začo aj vyfasoval, pre služby v domácnosti to nikdy nebolo.
mám svoj dom a tam aj umriem, hospic nehrozí, nemám na to.
bettylou
27.07.17,05:18
Tento graf (3 roky) je ale zaujímavejší.
Na začiatku je cena 650€/tonu v strede je 250€/tona a teraz na konci je 390€ za tonu. Samozrejme že bez spotrebnej dane a DPH.:)
http://www.kurzy.cz/komodity/motorova-nafta-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=39&od=26.7.2014&curr=EUR&default_curr=USD&unit=&lg=1
Postrehol si v tom období nejaké podstatné výkyvy v cenách na stojanoch čerpacích staníc? Samozrejme, že výrobcovia a dovozcovia stále platili jednu a tú istú spotrebnú daň a DPH.
-------------------------------------
Tak že mudrovať o nejakej "babka k babce" nemá pre nich nijaký význam. Oni idú v iných záujmoch. určite nie v centoch na jedno zaokrúhlenie.

No ja neviem, trochu z iného súdka, ale jedna letecká spoločnosť napríklad zistila a aj do prexe dala, že ak do šalátu, ktorý podávajú cestujúcim, dajú do porcie o jednu olivu menej, tak ušetria ročne desaťtisícky dolárov, ale do ceny cestovného to nikdy premietnuté nebolo. Odkiaľ to mám? Z hodín obchodného manažmentu a spoločnosť menovať nebudem. A aj určitá svetová hotelová sieť, má v každej izbe v hajzlovej nádrži tehlu, lebo .... Áno uhádli ste, šetria vodu a je to 5hv. :D
bettylou
27.07.17,05:21
Ty si akože preskočil prvý odstavec?:---
Inak väčšinou si to výrobca (napríklad OMW, Slovnaft, Shell) vozia sami a samotnú čerpaciu stanicu obsluhuje iba nájomca. A tak tam fungujú ich dohodnuté podmienky. Jasné, že vždy sa vzájomne dohodnú tak, aby žiadnemu z nich nevznikalo žiadne riziko daňových únikov. Hlavne na spotrebnej dani.[/QUOTE]

tak sa to niekde vyleje :D:D:D, ty slama
bettylou
27.07.17,05:27
Ale ide vždy o lepší prípad, ako čítať lekársku správu s vynechaním desatinnej čiarky pri náleze po USG. Za šesť týždňov prešla tromi lekármi a žiadny koment, ale brané ako fakt. .................
Kua.... a to tí lekári si ani neoverovali, či je to fakt? A čo takto riešiť toho prvého lekára? Veď pacient potom mohol utrpieť psychickú újmu....a aj to sa dá finančne ohodnotiť....

To sa stretli dvaja právnici po promócii a jeden hovorí:
-Ty, Jožo, ja keď si pomyslím, aký som ja právnik, tak sa aj bojím ísť k lekárovi. :D
vicktor
27.07.17,05:36
A aj určitá svetová hotelová sieť, má v každej izbe v hajzlovej nádrži tehlu, lebo .... Áno uhádli ste, šetria vodu a je to 5hv. :D
Ale ved v nadrzke sa vyska hladiny pomocou plavaka da celkom jednoducho nastavit.
A k lietaniu - uz nedavaju ani jednu olivu, pretoze nedavaju salat a dokonca aj za obycajnu vodu chceli zaplatit... ???
A vymyslaju ze sa bude cestovat po stojacky - usetria za sedadla a natlacia viac cestujucich. :D
bettylou
27.07.17,06:46
asi hovoríme o rozdielnych leteckých spoločnostiach, :D, tiež som s nimi už dlho neletela. Ale čsa bez občerstvenia čartrový let - kava, čaj, voda, džúsy a keksik normalka. Počuj, a tá druhá spol., že čo postojačky cestovať, kde majú vymyslené umiestnenie sáčkov na grcanie?
pavol54
27.07.17,07:01
A aj určitá svetová hotelová sieť, má v každej izbe v hajzlovej nádrži tehlu, lebo .... Áno uhádli ste, šetria vodu a je to 5hv. :D
Ale ved v nadrzke sa vyska hladiny pomocou plavaka da celkom jednoducho nastavit.
A k lietaniu - uz nedavaju ani jednu olivu, pretoze nedavaju salat a dokonca aj za obycajnu vodu chceli zaplatit... ???
A vymyslaju ze sa bude cestovat po stojacky - usetria za sedadla a natlacia viac cestujucich. :D
plus doplatok za nadváhu oproti štandardu
bettylou
27.07.17,07:29
sa robia väčšie sedačky :D
misoft
27.07.17,17:57
Toto daj prečítať obyčajnému človeku, ktorý nevie, čo znamená placebo a uvidíš reakciu...
Hmmm... to ako ten Záhorák, čo predával jadérka z jabuek - kilo po 5€.
Turista sa pýta, prečo tak draho.
Záhorák - Lebo zlepšujú rozum.
Turista kúpil, pochrúmal, potom sa tresol po čele a vraví: Ja debil, šak za 5€ som mohol mať 5 kilo jabĺk....
A Záhorák.... No vidíš - už to funguje.....
Ing. Ľubomír Janoška
28.07.17,04:19
Vyzerá to, že sa dožijeme migrácie internetbankingu TB do štandardného prostredia:
https://ekonomika.sme.sk/c/20613290/flash-konci-tatra-banka-zmeni-internet-banking.html
babka - ježibabka
28.07.17,13:37
Veľmi ma "potešila" nedotknuteľná, slušne vychovaná mládež. Štekal Puntík. Vyjdem na ulicu a tam 3 chalani a hrali sa s odtrhnutou časťou zábradlia, ktoré nám slúžilo minimálne 15 rokov, aby sme sa ako starší ľudia v čase námrazy pohodlne dostali z cesty ku bráne. Telefonovala som potom s kamarátkou a hovorila som jej o tom. Vraj chodí partia 4 dobrovoľcov a stvárajú rôzne neprístojnosti po dedine. Poškodzujú napr. pouličné osvetlenia a podobne. Bola som sa potom pozrieť lepšie na to naše zábradlie a pripadá mi to akoby pílkou odrezané tesne pri téčku, do ktorého to bolo našrobované. Tak mám o zábavu postarané. Tiež sme ako decká robili somariny, ale voči starším občanom takéto neprístojnosti sme si nedovolili. Boli by nás doma aspoň vyhrešili, keď už by nám nedali aj po facke. Zlatá naša terajšia nedotknuteľná mládež.
bettylou
29.07.17,06:40
Nás by to boli nechali osobne pod dozorom opraviť, jedno že nemáš 15 či 16....
korela
29.07.17,09:07
Veľmi ma "potešila" nedotknuteľná, slušne vychovaná mládež. Štekal Puntík. Vyjdem na ulicu a tam 3 chalani a hrali sa s odtrhnutou časťou zábradlia, ktoré nám slúžilo minimálne 15 rokov, aby sme sa ako starší ľudia v čase námrazy pohodlne dostali z cesty ku bráne. Telefonovala som potom s kamarátkou a hovorila som jej o tom. Vraj chodí partia 4 dobrovoľcov a stvárajú rôzne neprístojnosti po dedine. Poškodzujú napr. pouličné osvetlenia a podobne. Bola som sa potom pozrieť lepšie na to naše zábradlie a pripadá mi to akoby pílkou odrezané tesne pri téčku, do ktorého to bolo našrobované. Tak mám o zábavu postarané. Tiež sme ako decká robili somariny, ale voči starším občanom takéto neprístojnosti sme si nedovolili. Boli by nás doma aspoň vyhrešili, keď už by nám nedali aj po facke. Zlatá naša terajšia nedotknuteľná mládež.
Ako si ich videla, mohla si sa hneď bez slova vrátiť dnu a zavolať policajtov. Ja by som to riešila takto hneď na mieste. Aspoň si o.i. mohla dúfať, že to niekto opraví, a neostane to na tvojich synoch. Ak ich nikto nezastaví, tak si budú po obci robiť, čo budú chcieť. Kto ich má umravniť?
Ak neišlo o partiu, od ktorej by hrozilo, že ti vybijú okná, všakže. Taký odhad asi máš. Koľko mali rokov?
lujza.j
29.07.17,12:14
Potesilo-splnilo ocakavanie....burza starozitnosti hrad cerveny kamen....uplna parada...starych rarohov-pokladov do alelujá...odporucam kazdemu...chalupari a ini starinari si dojdu na svoje:) vsetko mozne aj nemozne a vela vela....ja iba keramicku formu pre mna na chleba...inak kolac:)
bettylou
29.07.17,12:23
ďalekoo
Kvaka
29.07.17,12:57
Lujzi, krásna forma, v nej budeš asi piecť, je forma vypaľovaná pri vysokých teplotách?
lujza.j
29.07.17,14:22
Lujzi, krásna forma, v nej budeš asi piecť, je forma vypaľovaná pri vysokých teplotách?
Vyzera ze ano...ale ratam aj..ze neprezije:( je v peci palena..teda sa mi zda..nozicky ciste-bez glazury...cize bola v peci...palena na viac ako 250...mohla by prezit....uvidime......formy mali vselijake....
Bola otazka kolko stala..15...dal za 12...za 10 nechcel....ci malo vela neviem pacila sa mi...a tam ja polozim dalsi kupi....chlap tak...nieco v ruke..vahal polozil druhy hned kupil.. veci ktore sa neopakuju....
misoft
29.07.17,15:31
Lui - tá forma vydrží. Je to klasická keramická glazovaná vypaľovaná forma. Tu http://referaty.atlas.sk/ostatne/nezaradene/35617/?print=1
Teda 2x vypaľovaná 800-1500 °C (keby bola ešte zdobená - bolo by ešte jedno vypaľovanie).
A 12€ - supéééér cena!
lujza.j
29.07.17,17:35
Duski viem,ze by mala...ale vies..nikdy nevies..ci nie je niekde natuknuta...
Viem,ze dva krat vypal:)aj moja keramika je dva krat palena....lebo najprv na holo...potom s "farbickami"
Zatial potesila....dala som ju 250....drzi:)
misoft
29.07.17,18:17
Ja niekedy používam toto:
https://kruber.sk/images/products/0200_0399//small300_product_279_1.jpg
A kurátko z nej je fajn upečené a šťavnaté...
Doplnenie: moja na tom nerada robí, pretože toto vyžaduje iný spôsob prípravy.
Aj čistenie sa robí odlišne.
Ale všetko som sa naučil :D. A slúži mi už 20 rokov.....
lujza.j
29.07.17,19:00
http://www.sekulskakeramika.sk/
pekače by som si ja vedela tutok:)
kukučka
29.07.17,19:41
Držím palce, cena výborná. Tá sekulská mne nie, pripestrá, pozri ľubovniansku.
lujza.j
30.07.17,06:12
Ja sekulsku nie pre farbu...ale pekace maju aj fakt na velku hus-kacku....a pre kupu blizo..mne....len este tu velku hus-kacku:D
misoft
30.07.17,08:37
.... kúpiš tamtiež......:D
babka - ježibabka
30.07.17,09:03
Duško a ja keď mám čo piecť, tak v tomto. Mám aj menší. Niekedy takéto pekáče robil nejaký pán v Trnave, niekde blízko pošty.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=149111&d=1471703832
lujza.j
30.07.17,09:22
Podaba sa na sekulsky+ dekel s chytatkom...