liduska
20.07.06,11:50
Dá sa niekde na stránkach matriky zistiť aké manželstvá boli uzavreté? A kde treba hľadať?
anto
20.07.06,10:16
Čo sa Vám oženil milý?
- myslím že takéto otázky tu nepatria, toto je diskusné fórum o ekonomike a účtovníctve
Johanka
20.07.06,10:30
Prečo taká prísnosť, však sme v časti " hobby a iné " :) . Niekto rád varí, niekto hľadá stratených chlapov ;) .
AlaNR
20.07.06,11:14
Jéj, to keby sa dalo!!! :D :D :D

Aspoň by sme sa pozreli, koho ešte máme šancu uhnať a koho už nemôžeme...:mee:
liduska
20.07.06,12:04
Čo sa Vám oženil milý?
- myslím že takéto otázky tu nepatria, toto je diskusné fórum o ekonomike a účtovníctve
Ale veď som to zaradila do HOBBY a iné porady. Tak včom je problém? Nemyslím že by sa tu okrem účtovníctva nič iné nepreberalo. To by sme asi už všetci zblbli.
A môj milý sa už oženil pred rokmi, našťastie si zobral mňa.
Nika
20.07.06,12:10
Jéj, to keby sa dalo!!! :D :D :D

Aspoň by sme sa pozreli, koho ešte máme šancu uhnať a koho už nemôžeme...:mee:

a aby sme nedopadli takto:

http://marianminarik.blog.sme.sk/c/55858/Maryska-s-tatenkom-sa-pohadali.html


:D :D :D
liduska
20.07.06,12:16
[quote=Johanka]Prečo taká prísnosť, však sme v časti " hobby a iné " :) . Niekto rád varí, niekto hľadá stratených chlapov ;) .[/quote
V tomto prípade sa nejedná o chlapa ale o ženu. Občas sa človek dostane do situácie kedy si potrebuje určité veci overiť. Zase som chcela pomôcť iným a nakoniec to bude na mňa že aké veci chcem zase pozisťovať.Ale občas treba nájsť aj stratených chlapov/ hlavne keď je deň výplaty/
dana9
20.07.06,12:29
Dá sa niekde na stránkach matriky zistiť aké manželstvá boli uzavreté? A kde treba hľadať?
Pozerala som zbežne zákon o matrikách, ale asi Ťa sklamem, mne z toho vychádza, že tretia osoba nemá možnosť získať ani skontrolovať údaje zapísané v matrike:
Nazeranie do matriky a výpisy z matriky




(1) Matričný úrad vyhotoví úradný výpis alebo umožní nazrieť do matriky a robiť z nej výpisy
a) osobe, ktorej sa zápis týka, alebo členom jej rodiny,
b) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím súdu zverené dieťa do osobnej náhradnej starostlivosti podľa osobitného zákona, 10a)
c) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím príslušného orgánu zverené dieťa do dočasnej osobnej starostlivosti, 10b)
d) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím súdu zverené dieťa do pestúnskej starostlivosti, 10c)
e) poručníkovi, ak sa o dieťa osobne stará, 10d)
f) súdom ustanovenému opatrovníkovi, 10e)
g) na úradné potreby štátnych orgánov, obcí a iných ustanovizní, ak to ustanoví osobitný zákon,
h) na vykonávanie štatistického zisťovania podľa osobitných predpisov.


dana:)
liduska
20.07.06,12:33
Ďakujem Danka určite to tak bude ako tvrdíš Ty.