moniq81
20.07.06,11:53
Čaute poraďáci,

mám takúto otázku:
Ide o lekáreň, kde by moji známi chceli založiť s.r.o., lebo doteraz vystupuje ako FO. Takže založili by s.r.o., ale keďže osoba ktorá bude zakladateľom a súčasne konateľom nie je magistra farmácie, musí nejak upraviť vzťah medzi s.r.o. a vedúcou lekárne- magistrou, ktorá má požadovanú živnosť. Počula som, že sa to dá upraviť zmluvne tak, aby právnu aj majetkovú zodpovednosť a aj práva mala s.r.o., pričom magistra ako živnostníčka by všetky veci /t.j. platby za lieky, svoju prácu,.../ fakturovala eseróčke.

Viete mi niekto poradiť ako by mala taká zmluva medzi s.r.o. a magistrou vyzerať a čo by mala obsahovať? Keby ste mali vzor bolo to úúúúúúplne super :D /ani nie som náročná, však?/

Vopred ďakujem za všetky reakcie, pretože je to pre mňa jeden z tvrdších orieškov.:)
KEJKA
20.07.06,10:01
a môže byť sro vôbec v tomto prípade založená?
Podľa mňa ak nesplní predpoklady, tak nie. Rieši sa to tak, že má zodpovedného zástupcu, to by mohla byť tá magistra. A ten bude v pracovnom pomere.
Aspoň takto si to pamatám z iných živností.
Lebo napokon sro možno bude môcť byť len majiteľom, či nájomcom priestorov a celá činnosť lekárne bude na magistre, čiže zasa to bude len kombinácia FO a sro.
magistra by v takomto prípade robila sama za seba, na sro by mohla fakturovať len náklady na priestory.