dessynka
21.06.17,13:47
Dobry deň, ešte začiatkom roka 2016 v našom vchode došlo k výmene meračov tepla na radiátoroch, keďže som bola mimo SR dozvedela som sa o tom až koncom roka 2016 keď nám prišli urobiť odpočet meraných jednotiek (tá pani ma upozornila, že mám mať nové merače), následne som požiadala správcu bytu, aby mi ich prišli vymeniť načo zareagovali do 2 týždňov, následne mi prišlo vyučtovanie na rok 2016 kde som mala nedoplatok 300€ a dôvod bol, že som nesprístupnila správcovi, aby mi ich mohol vymeniť a tým pádom mi zaúčtovali celú plochu 72m2. Samozrejme zákon určuje, že správca je v práve podľa zákona bla bla bla...lenže vždy keď je nejaká výmena, odpočet stále mi nechajú upozornenie alebo info, že mám dodatočne kontaktovať správcu, aby mi mohli vymeniť merač alebo mám nahlásiť stav nejakého odpočtu lenže v tomto prípade, tak sa tak nestalo...zdá sa mi to účelové a na to, že platím správcovský poplatok mohol ma správca dodatočne vyzvať na výmenu...reklamáciu mi samozrejme neuznali lebo sú v práve...vie mi niekto poradiť ako ďalej postupovať ma význam sa obrátiť na SOI? dakujem
sito
21.06.17,12:28
Keď sa menia merače tak sa aj odpisujú a to je treba vlastníkovi bytu oznámiť 15 dní vopred!

(4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní

a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy




1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-657#f4037769)





2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-657#f4037770) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-657#f4037769) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,





3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne.




b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby,





c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa,




d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania.
mahony1
21.06.17,19:08
S tym uz teraz asi nic neurobis... Pre buducnost je prave kvoli takymto situaciam vhodne mat niekoho, kto ti pravidelne skontroluje postovu schranku ci oznamy na vyveske... a da ti vediet, ked ty nemozes byt pritomna.

Samozrejme, nie vzdy sa to da zabezpecit - kedze tej osobe potrebujes zverit aj svoje kluce, aby mohla spristupnit tvoj byt.
sito
21.06.17,21:07
"Nemá povinnosť každého zvlášť oslovovať a nedajbože prosiť, aby sprístupnili byt kvôli výmene meračov."

Správca berie od každého vlastníka bytu v dome poplatok za správu bytového domu, jeho spoločných častí, spoločných zariadení domu a zabezpečení jeho prevádzky. Správca má zo zákona 182/1993 do 31.5. nasledujúceho roku povinnosť predložiť každému vlastníkovi bytu správu o činnosti správcu pri hospodárení s majetkom spoluvlastníkov domu. Zároveň je povinný každému vlastníkovi bytu doručiť ročné vyúčtovanie zálohových platieb za užívanie bytu a spôsob rozpočítania spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome. Ak si nesplní svoju povinnosť uloženú zákonom nemá nárok na platby za správu az do doby dodania uvedených vecí. Nárok na platby nemá aj v prípade, ak do 30.11. nepredloží vlastníkon plán opráv na nasledujúci rok.

Takže správca mal povinnosť do 30.11.2015 informovať písomne, každého vlastníka bytu, že nie začiatkom roka, ale v konkrétnom mesiaci sa v dome, jeho bytoch budú meniť merače tepla, spoločné zariadenie domu v jednotlivých bytoch. Dokonca zákon 657/2004, § 18, ods.4 upresnuje povinnosť správcu domu oznámiť konečnému spotrebiteľovi, vlastníkovi bytu v dome výmenu meračov 15 dní vopred.

Samozrejme, že ak vlastník dostane plán opráv na nasledujúci rok má môžnosť sa vopred dohodmúť so správcom na inom termíne plánovanej výmeny spoločných meračov tepla v jeho byte. Ak nie, nevyužije takú možnosť potom zo zákona je povinný znášať dôsledky nesplnenia si svojej povinnosťi uloženej zákonmi.

Takže na SOI sa nemusí. Na súd? Na súd sa môže, ale tiež nemusí.
misoft
22.06.17,08:27
Budem oponovať - cituješ síce zákon, ale tam nie je striktne napísané, že musí každému ZVLÁŠŤ oznámiť. Pokiaľ vyvesí oznam na viditeľnom mieste, kadiaľ chodia VŠETCI majitelia bytov (nástenka, dvere vchodu), alebo poverí kontaktnú osobu, aby to oznámil - splnil literu zákona.
U nás to (div sa svete) funguje! Bude sa niečo robiť, vymieäať, odpočítavať - vyvesí sa oznam na VIDITEĽNOM a DOSTUPNOM mieste (nie teda nástenka ala parlament :D:D:D) a kto ide, vidí a prečíta.
sito
22.06.17,09:23
Dušan a u vás to tak funguje, že vám správca na viditeľnom mieste zavesí ročné vyúčtovania, ročnú správu o hospodárení domu, plán opráv, výmen, revízii a čerpania FPÚaO a každý si vyhrabe svoje. U nás nie! U nás každemu oproti podpisu od zástupcu, poskoka. Ak nepreberie pekne poštou doporučene. To je podľa 182ky. V tej 657ke ???

"Ústava SR, Čl. 21.

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva."

Tie merače sa montuju v dome, tak na dome oznam je. Zaroveň aj v obydliach, bytoch domu.


"Čl. 13

(1) Povinnosti možno ukladať

a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,"

182/1993, § 11, ods. (3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

Ak by sa to dostalo k súdu, kto by musel dokazovať skutočné oznámenie o výmené meračov v byte? Vlastník bytu? Ak mu to bolo oznámené nedostatočným spôsobom, ako si mohol vlastník bytu splniť svoju povinnosť uloženú zákonom?
sito
22.06.17,09:24
Tento mínuskár má u mňa plus!
sosak
22.06.17,09:46
.
sito
22.06.17,11:09
No s tebov by bol každý správca domu spokojný, aj ako s poskokom, zástupcom vlastníkov bytov. Poskákal by si po nich na príkaz, jeho.

Je síce pravda, že bola mimo, ale nie na veky. Keďže sa v konečnom dôsledku jedná o peniaze, tak ak nestihla verejný oznam o výmene, mala byť správcom upovedomená, že si nesplnila svoju povinnosť. Ak si ju nesplní ani po upomienke, bude za nesplnenie si jej zákonnej povinnosti bude použitá voči nej sankcia.

"nárok na platbu za správu nemá správca aj vtedy, ak nepredloží do 30. novembra bežného roka ročný plán opráv podľa § 8b ods. 2 písm. h) na nasledujúci kalendárny rok."

Predloží vlastníkom, teda niečo hmotné, papier. Myslíš si, že stačí jeden ako obežník, alebo jeden, každému?

"a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy

2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,

b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby, "

Zakon predsa uvádza povinnosť správcu v jednotnom čísle, nei v množnom, že?

Tiež toto uvádza v jednotnom čísle.

(8) Konečný spotrebiteľ je povinný

a) umožniť plnenie povinností dodávateľa alebo odberateľa, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi, uvedených v odseku 4,

b) umožniť dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla v čase oznámeného termínu, odčítanie údajov z určeného meradla alebo z pomerových rozdeľovačov tepla,

c) chrániť určené meradlo alebo pomerový rozdeľovač tepla pred neoprávneným zásahom,

d) oznámiť bezodkladne poruchu alebo znehodnotenie určeného meradla alebo pomerového rozdeľovača tepla dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi."

Predstav si to dečko.

Vlastník bytu, konečný spotrebiteľ vyvesí na dvere domu " Mám pokazený merač, treba ho vymeniť" Správca ho nevymení, lebo? Lebo si neprečítal odkaz, oznam, že?
sito
22.06.17,11:25
"Správca informuje majiteľov bytov o výmene meračov na schôdzi majiteľov a na výveske vo vchode bytového domu. Nemá povinnosť každého zvlášť oslovovať a nedajbože prosiť, aby sprístupnili byt kvôli výmene meračov."

Aj s tebov súhlasím! Že na schôdzi majitelov, spoluvlastníkov domu, spoločných zariadení domu.

"(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku.

Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome minimálne päť pracovných dní pred dňom konania schôdze."

Dúfam, že si v tej druhej vete porozumel tomúto.

!!! musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu v dome !!!

???
sosak
22.06.17,11:58
.
sito
22.06.17,20:44
Ono je to vždy trocha inak ak je to v zadaní.

1. Správca musí zvolať schôdzu vlastníkov podľa potreby, najmenej jeden krát za rok oproti podpisu. Ak zvolal do 30.11.2015 nič mu nebránilo na nej informovať, že v januári sa budú v bytoch meniť spoločné merače spotreby tepla v jednotlivých bytoch.

2. Do 30.11.2015 musí správca predložiť vlastníkom Plán investícii z FPÚaO na rok 2016. V január,i výmena meračov tepla v jednotlivých bytoch. Môže byť uvedená predpokladaná cena za výmenu.

3. V januári musi správca zo zákona informovať oznamom vlastníka bytu o presnom termíne a čase vykonania výmeny meračov tepla v jednotlivých bytoch NAJMENEJ 15 dní pred uvedením termínom..

Bežne sa to robí tak, že správca prikáže poskokovi v zákonom uvedenom termine vyvesiť oznam na dvere domu, dvere vchodov.

1. Poskok sa môže aj na to vykašľať. Prípadne príkaz splní, niekedy. prevažne nie v zákonom stanovenej dobe 15 dní pred! Že aby vlastníci za tých 15 dní na to nezabudli.

2. Príkaz splní v zákonom stanovenej dobe 15 dní pred! Ale niekto ho odstráni z dverí. Zbaví sa tým správca zodpovednosti za neinformovanie vlastníka bytu o výmene meračov v jeho byte?

3. Prípúšťam taký spôsob zabezpečenia oznamu o výmene meračov tepla v bytoch domu. Ale, v takom prípade to musí byť uvedené v zmluve o výkone správy. Ak bez zodpovednosti správcu a vlastníci, väčšina súhlasi s takým spôsobom, upletu si na seba bič a nebude z hovna! pretože každému sa môže prihodiť to, čo zadávateľke. Zabezpeka, pre všetkých! Všetkých, ktorí neúmyselne neumožnia montáž meračov tepla v byte, Upomienka, že si nesplnil svojú povinnosť. Až potom sankcia.

To čo napísala som si prečítal, aj pochopil. Ale, keby sa ťahala repa, iné veci by sme sa dozvedeli, ako vždy!

Iné by ma skôr zaujímalo. Tých 300 € nedoplatok. Bol len za teplo? Aký majú spôsob rozpočítania spoločných nákladov na jednotlivé byty na rok 2016?

Takže tak, ak by sa obrátila na súd. Do vie na akého sudcu by narazila? Možno takého, ktorý by jej dal za pravdu, že to bolo účelové. Veď ostatní nebudú proti, keď jej napočítajú vyšší podiel, tak ostatným napočítajú menší podiel z nákladov domu na ich byty, že?

Jej vec!
sito
23.06.17,10:10
Ten prvý, stále plus. Ten druhý, no hovado!
sito
23.06.17,19:35
Rypák, nebudeš veriť, aj ty môžeš mať názor na riť!

Bol som tiež v zahraničí, dnes o 21,00 som si všimol otrhané lepky na dverách vchodu, asi tam bol nejaký oznam. Možno, že papier za hajzel papier vymieňajú! Nie! To tam nebolo, taký oznam.

No v schránke som našiel odkaz.

Dohoda o náhradnom termíne odpočtu spotreby zemného plynu.

bla, bla, bla ...

Čislo telefónu, xyz.

Mail adresa, xyz.

Pracovný deň od 8,00 do 19,00.

To bolo pri fotení plynomeru, už tri roky nám to tak pošta robí

A na dverách bytu. Lepkový papier, nalepený. A na ňom text rukou napísaný " Pre odpočet plynu volajte xyz.

Zajtrá skúsim na ten odkaz na dverách, to je asi číslo fotografa. Ak nič, tak pondelok na odkaz v schránke.

Korektný postup SPP.

Nie ako postup správcu v dome 10. Zrúda je to, ty tiež!
sosak
24.06.17,04:57
Neviem, načo je to dobré sa takto prezentovať. Vymazal som svoje príspevky v tejto téme.
sito
24.06.17,05:22
sosák, rypák je vlastne tvár, obličaj istého druhu. Mimochodom, hovado, by tu nebolo,keby? Keby admin uvažoval a neumožnil mínuskárom anonymitu. Príklad je dole citácia zákona v mojom príspevku. Tu tiež. Hlavne b)

"(4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní

a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy

1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c)

2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,

3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne.

b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby,

c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa,

d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania."

Myslíš si, alebo iní, alebo admni, že keď TRI ??? ... Hovadá na porade odstránia anonymne tu citáciu zákona z porady prestane vo všeobecnosti platiť? NIE! Platí do doby pokiaľ ju parlament nezmení, prípadne nezruší. No na porade už neplatí, teda nie je si ju možné prečítať leebo. Lebo traja .......................................

A tie ostatné výrazy? Niektorí ľudia nevedia pochopiť prečítaný text bez nich. Tí, čo vedia pochopiť sa pohoršujú, nevedia pochopiť prečo je tam napísaná tá riť.

WC je vlastne ako žumpa bez dna. A predstav si, že nejaké hovado hodí do WC misy vložku, pod3,14čník, pardon, krava. Zachytí sa v suteréne v kolene. Ty bývaš nad tým kolenom. A myslíš si, že to niekoho sere, keď sa do WC misy vysere, že si to tvoj byt odsere! Predpokladám,že by si nepovedal, nazval si ju len krava, či?

Mysli ....................
sito
24.06.17,12:56
A ako dopadol ten plyn? Bližšia košeľa ako kabát. Tak som najprv zavolal v sobotu ráno na to číslo prilepené priamo na dverách bytu. Ozvala sa pani, oboznámil som ju ako som sa dostal k jej t.č.a, že som sa šťastne vrátil zo zahraničia. Dohodli sme sa, že pondelok príde aj s fotoaparátom a plynomer, stav čísel na ňom. Každá babka dobrá, budú kapce. Nie pre mňa, pre ňu.

Potreboval som po návrate vybaviť jednú vec na pošte, A čuduj sa sväte. K prepážke ku ktorej som sa dostal sedela pani, ktorá nám, mi chodí fotiť tie nie moje čísla na ich určenom meradle v mojom priestore na bývanie v ktorom mám byt. Omluvil som sa jej za tou prepážkou. Potvrdila, príde pondelok.

Ešte som z toho letáčiku v schránke, poštovej neuviedol toto.

"Vopred Vám ďakujeme za ústretovosť a spoluprácu."

Na toto si tiež spomínam od mladosti. " Slušnosť sa ti vráti." Samozrejme, že neslušnosť tiež, ale v akej podobe? Tiež toto. "Kto do teba, kameňom, ty do neho chlebom." Ja si chleba vážim, nehádžem ním, neplytvám ním!!!

Myslíš,myslíte, že ten správca konal ako človek, či zrúda? Či z Ruda to vyšlo, predsedu SVB?
sito
24.06.17,13:11
Niekomu vadí aj toto, no nevadí sa, hovadí sa. Nie je hovado, je viac ako hvado. Maže!
sito
24.06.17,13:15
Plyn odpis, aj keď som nebol doma pri fotení si príde pani fotografka odfotiť, odpísať v pondelok. Nie na konci roka ako správca domu u 10nky. Pod bohom, je! boh o ňom vie?
sito
24.06.17,13:28
Už nie je to porada, ODRADA, ktorá odrádza!!!
sito
24.06.17,14:57
Ani sa ti nedivím, že nechápeš, nemôžeš. To čo dávalo zmysel porady bola kedysi verejná diskusia v ktorej si nechali ľudia poradiť, alebo chceli poradiť, niekomu kto chce radu.

Dnes, kde kto si, čo chce vymaže, a admin? Admin za to nemôže, zaujímajú ho iné šarže, marže, ako si kapsu namaže, že?
sito
24.06.17,21:53
martin vítam ťa na porade. Je tu už od roku, už skoro 15 rokov. Osobne som sa stretol na spoločných stretnutiach s tými prvými, počúval ich dojmy zo začiatkov porady. Možno niečo nájdeš v archíve porady?

Keď som prišel na poradu za bažanta ma tu niektorí mali, ako nového, čo už. A po deviatich rokoch chcú zo mňa niektorí spraviť debila, kde bila porada?

Bol, písal tu odpoveď nejaký sosák, rypák ktorého rada 10sinke nedávala ani nádej v riešení v zadaní témy.. On vymazal svoje príspevky. Téma prestavala mať zmysel, pochopil si. A cenzor, nemusí byť komunista, vymazal všetky moje a príspevky všetkých ostatných poraďákov.. Preto sa ti porada zdá už ako psychiatrické sanatórium.

Hlava? Hlava je zadanie témy.. Päta? Ta už je v riti, vymazaná, aktívnym aktivistom.

Spam? Citácia Zákona 657/2004, § 18, dse. (4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní

a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy

1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c)

2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne,

3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne.

b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby,

c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa,

d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania.

Hlavne to b) je podstatné. 10sinke neoznámili, že menia, neupomenuli ju, že menili a ona neumožnila výmenu, ale na konci roku jej naparil správca pokutu, ktorá je v prospech ostatných spoluvlastníkov domu.

Rypák napísal odpoveď asi v tom pojme, znení, že vlastníčka bytu má sedieť doma na riti a sledovať kedy správca vyvesí nejaký oznam na dverách domu.

Poradil jej?
sito
24.06.17,22:13
Otázka. Musí mu správca bytu upozorniť o výmene meračov

Odpoveď.

1. Správcom bytu je vlastník bytu, priestoru, obydlia, svojho. Správca domu nespravuje byty v osobnom vlastníctve vlastníkov bytov v dome!!!

2. Vlastník bytu je povinný umožniť vstup do bytu, jeho bytu, aby správca zabezpečil v byte veci, ktoré zo zákona musí zabezpečiť pre chod, prevádzku domu. Ukladá mu to zákon.

"(8) Konečný spotrebiteľ je povinný

a) umožniť plnenie povinností dodávateľa alebo odberateľa, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi, uvedených v odseku 4,

b) umožniť dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla v čase oznámeného termínu, odčítanie údajov z určeného meradla alebo z pomerových rozdeľovačov tepla,

c) chrániť určené meradlo alebo pomerový rozdeľovač tepla pred neoprávneným zásahom,

d) oznámiť bezodkladne poruchu alebo znehodnotenie určeného meradla alebo pomerového rozdeľovača tepla dodávateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla, a odberateľovi, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi."

Hlavne b), prípadne dodatočnej dohody o montáži spoločných meračov tepla v byte, že?
sito
25.06.17,06:21
Nemusíš si. Je to tu Bermundský trojuholník, havaj, neváhaj, relax si inde daj, Vitaj, a že spolu sedíme.
afrikánka
25.06.17,08:45
sito, a vieš s kým sedíš?
Poblíž Nitry, tam si dajte spolu po pol litri, oprite si bicykle a nie, že budú z toho monokle...!
sito
25.06.17,11:35
Ty, titinko, čierne, a vieš, že som v Nitre sede! Ba dokonca tri krát, aj bicykel bol, no nebol opretý, ožgretý, ani monokle sa mi pri tom neušiel. Vždy som sa z Nitry zdravý a šťastn? ( niečo pre gramatika, belina, či dilina? ) vrátil, rad by som sa tam, do Nitry vrátil, si to užil v tej ZOO, vypchatej, kde mi bolo he:D:D:D .... j !!!!!
sito
26.06.17,07:14
:D:D:D

youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo


:D:D:D