Dusan5
21.06.17,16:19
Dobrý deň,
Pred týždňom sa nám v práci zmenil priamy nadriadený. Starého nadriadeného máme uvedeného v "Popise pracovného miesta" ( podpisované spolu s pracovnou zmluvou), nový nadriadený je uvedený len v organigrame spoločnosti. Ktorý dokument má "prevahu"? Mám sa riadiť podľa aktuálneho "Popisu prac. miesta" pokiaľ odo mňa nebude chcieť zamestnávateľ podpísať nový "popis" (s novým nadriadeným)? Môžem so zmenou nadriadeného nesúhlasiť a nepodpisovať?

Edit: upravene na "popis prac. miesta"

Ďakujem za odpoveď
sosak
21.06.17,14:28
Môžem zo zmenou nadriadeného nesúhlasiť a nepodpisovať zmenenú pracovnú zmluvu?
------------------------------------------------------------------
Môžeš s podmienkou, že nadriadený budeš ty.
veronikasad
21.06.17,14:46
V pracovnej zmluve máš uvedeného priameho nadriadeného? Alebo kto v zastúpení organizácie zmluvu podpísal?
Dusan5
21.06.17,16:21
Ospravedlnujem sa, moja chyba poplietol som to :/ Priamo v pracovnej zmluve nieje uvedeny nadriadeny, ale spolu s pracovnou zmluvou som podpisoval "Popis pracovného miesta" kde je pozadavana kvalifikacia, pracovna napln a nadriadenost/podriadenost. Tu je uvedeny ako moj jediny nadriadeny veduci projektu a veduci projektu aj tento "popis prace" so mnou podpisoval. Samotnu pracovnu zmluvu podpisoval so mnou konatel.
veronikasad
21.06.17,16:26
V popise pracovného miesta nás konkrétne meno, alebo len funkciu?
Dusan5
21.06.17,16:30
Len funkciu, ale novy nadriadeny tuto funkciu nema a ani nebude - veduci projektu sa nam nemenil.
Tweety
21.06.17,16:50
Na zmenu nadriadeného nie je potrebný tvoj súhlas.
avalik
21.06.17,17:16
Ak sa ti nemeni pracovna napln ani miesto vykonu prace, ci plat, organizacna zmena vo firme nema vplyv na tvoju pracovnu zmluvu. Nadriadenost a podriadenost vyplyva z aktualne platnej organizacnej struktury firmy.

§ 43
(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:
a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.
(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.
Terezia13
21.06.17,18:58
zbytočne riešiš "čo keby", ak to nový nadriadený bude chcieť meniť, zmení to, popis pracovného miesta bude podľa jeho predstáv, čo bude chcieť zmeniť, zmení, máš možnosť sa rozhodnúť, podpísať, alebo odísť
misomiso
21.06.17,19:20
Neviem, s cim mas problem. Ty si chces v zamestnani sam vyberat nadriadeneho?