gazda
21.06.17,18:25
Dobrý deň,

pred 10 rokmi sme kúpili TV Sharp, Dodnes fungoval ako hodinky. Včera som ho vypol ovládačom do STANDY režimu (vždy sme to tak robili). Dnes, keď sme ho išli zapnúť, svetielko STANDY nesvietilo a navyše sa TV vôbec nedá zapnú ani mechanicky. Žiadna reakcia. Znameá to, že sa niečo odpálilo natrvalo alebo to môže byť iná chyba, ktorá sa dá ošetriť?

Ďakujem
misoft
21.06.17,16:30
Pravdepodobne je to televízor s CRT obrazovkou a analógovým tunerom´a musíš používať STB, aby si mohol sledovať digitálne vysielanie - oprava by bola nerentabilná. Okrem toho - na Sharp už žiadne náhradné súčiastky nezoženieš, opravári (starej školy) už vymreli, alebo už dávno vegetia na slniečku.
Rada - kúp si nový a tento odnes na zberný dvor ako elektroodpad.
buchač
21.06.17,16:38
...." ktorá sa dá ošetriť? "

Samozrejme, že sa dá. Ale uvedom si jedno.
Odpálená súčiastka bude v cene nejakých pár eur...ale kľudne môže ísť aj o desiatky.
Pripočítaj si iné cifry. Len diagnostika bude za tých cca 20€, plus doprava...a podľa náročnosti sa rozhodneš o oprave.
Suma sumárum sa dostávame na približnú cenu v rozpätí od tých (cifra od bruha) 100-150€.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=opravatv+cena&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Za tú cenu proste nemá význam vrážať do starej šunky, radšej si kúp novú a budeš mať na pár rokov pokoj...a s nejakou zárukou.
afrikánka
21.06.17,18:41
Ale na takú požiadavku v opravovni zareagujú nutnosťou prehliadky, o akú poruchu ide...čo je logické. Potom sa stanoví predbežná cena opravy. A taká prehliadka sa musí zaplatiť.
Neviem síce, aká je cena prehliadky, ale osobne by som poradila kúpiť nový televízor.
mahony1
21.06.17,20:15
Nesvieti STANDBY = nema privod prudu. Nepovytiahol sa len kabel? Pripadne moze byt nieco so zasuvkou.

Skontroluj predlzovacku / zasuvku (napr. zapojenim ineho spotrebica do rovnakej zasuvky) a privodny kabel k TV.

Alebo - ak je tam este manualny vypinac a ten moze byt omylom vypnuty.

Este to nemusi byt beznadejne... :-)
buchač
21.06.17,20:21
Ach jo...nevhodné ?
buchač
21.06.17,20:25
navyše sa TV vôbec nedá zapnú ani mechanicky. Žiadna reakcia.
-----------------------------------
Alebo - ak je tam este manualny vypinac...
====================
Neznamená to náhodou to isté ?

Keďže to nejde mechanicky,tak to predsa nepôjde ani manuálne...či ?
buchač
21.06.17,21:23
Očúúúvaj Amstrad ...

Nechceš si už konečne odpustiť tie svoje trápne komentáre ???
Myslíš si, že je na ne niekto zvedavý ?

Tie hodnotenia si môžeš nechať tiež...aj s nimi si trápny.
buchač
22.06.17,06:03
belint (Dnes 05:50) mozno su trapne, ale nie su moje - teba som citoval. Zamysli sa nad svojimi hodnoteniami - ked dolizes asvalt
=================
Nie možno sú trápne...sú, úbohé...rovnako ako si úbohý.

Zvyšok nemá význam absolútne riešiť alebo vysvetľovať.
Nepochopil by si, nechápeš, nepochopíš.

Ale vytvor si ešte nejaké nicky a hajde sa realizovať.
misoft
22.06.17,09:23
Očun, ukecanec.... sám som mal SHARP - mimochodom, veľmi kvalitné televízory! Neboli to žiadne skladačky Made in Taiwan a pod. Ten môj (predal som ho funkčný po statočnej 30-ročnej službe) bol skonštruovaný len zo súčiastok Made in Japan - a za 30 rokov nepotreboval žiadnu opravu. Dokonca i posuvné potenciometre neboli nadmerne zodraté, takže nastavovali presne. Mal len analóg a STP sa mi k nemu nechcelo kupovať.
(Škoda, že som si ho nevyfotil, bol by som ti dal dôkaz).
misoft
22.06.17,14:51
A ja zase sa čudujem tvojmu konštatovaniu, ako som vraj "diagnostikoval".... keď vieš prd o tom, tak sa tu nemontuj.....
afrikánka
22.06.17,16:06
belint, kde zmizla tvoja odpoveď?
Dala som komentár pre zadavateľa, že by bolo výhodnejšie zakúpiť nový televízor...
bubkoch
22.06.17,17:10
buchac ignoruj ho, len tu zasiera poradu svojimi infantilnymi priblblymi poznamkami ... je tu registrovany par dni a uz tu ma vyse 210 prispevkov ... primitivny spamer je to, asi si pomylil pokec ...
misoft
22.06.17,17:10
Veď i ja som radil, aby starú telku do zberu dal a novú si kúpil.
misoft
22.06.17,17:12
Zasiera? Vyšmarím! Ale vyšmaríme ho dverami a oknom zase sa sem naserie.... je horší ako smrad....
A hneď to aj urobím.... toto oznamujem.
belint
22.06.17,17:14
dosli ti argumenty ?
misoft
22.06.17,17:17
Pá-pá.....
vicktor
23.06.17,07:10
Ja som veru zehlicku opravit nedokazal... :(
Usudil som ze je zlomeny kabel, ale vyrobca pouzil skrutky s takou atypickou cudesnou hlavou, ze sa to nijakovsky nedalo otvorit... :(
gazda
25.06.17,11:02
Ďakujem za všetky rady a komentáre.
StandoK
08.11.17,18:12
"victor, "v čínskych obchodoch sa dajú zakúpiť nástroje na rôzne atypické skrutky. Nezahadzuj žehličku, kábel si určite vymeníš sám.