wladar
22.06.17,08:48
Môže moja ex manželka ísť s tromi detmi na dovolenku na sardiniu, kde nema zabezpecene ubytovanie a ma v plane spat tri tyzdne len tak na plazi v spacakoch, bez hygieny, len kupanie v mori a konzervy z potravim?Dalsia vec ze potom chce ist do alp, kde budu tyzden len tak spat v lese na zemi s nejakymi nahymi hipikmi z nemecka, pricom moja dcera ma 15 a nechce tam ist, lebo uz s nou bola na takych zrazoch hipisakoch ked mala 10 a 11 rokov a vadila jej nahota a ze ziadna hygiena atd. Viem jej v tom nejako zabranit? uz ma listky na trajekt, idu autom.
Mila123
22.06.17,06:50
ozaj je to tak? nežartuješ?
wladar
22.06.17,07:20
bohužial, už roky takto, a zazitkov ma dcera že mi je na vracanie z toho. grecko taliansko nemecko rumunsko bosna cierna hora chorvatsko.....
Soňa K
22.06.17,07:49
15 ročné dievča to už je "malá" žena a nemôže ju nútiť chodiť pred kýmkoľvek nahá. Keď s ňou dievča nechce ísť, nech ostane cez prázdniny s Tebou, lebo sama nemôže ešte byť. Má plné právo sa o takejto veci sama rozhodnúť. To, kam chodí ex žena, je jej vec, je dospelá.
kukučka
22.06.17,08:06
Spôsob života svojej bývalej nezmeníš. Zrejme sa z neho niečo nalepilo aj na deti. Nevieme ako často si s nimi, aké máte vzťahy a ako dobre ich poznáš. Má dcéra k takému spôsobu života odpor, alebo je to len "revolta pubertiačky" a ofrflala by všetko, aj all inclusive dovolenku v Grécku?
Ak nepomôže dohovor medzi vami ako rodičmi, môžeš jej v tom zabrániť cez sociálku a následne súd. S neblahými dôsledkami.
vicktor
22.06.17,08:17
Uz o tom vies roky - co si podnikol proti trestnemu cinu nemravnej vychovy?
Deti odmietaju porozpravat nejakemu kuratorovi?
Tweety
22.06.17,08:21
Vieš o tom, akému spôsobu života učí svoje deti a doteraz si nič nepodnikol? Veď to je nemravný spôsob, výchovy, je to trestné. Treba to riešiť cez SP.
kukučka
22.06.17,08:24
Môže, deti jej zrejme boli zverené do výchovy. Moja odpoveď: môžeš jej v tom zabrániť. Odkaz pre mínuskára: nevieš logicky vyhodnotiť? Zrejme nie prvý, ani posledný raz, že?
Katy a R
22.06.17,08:24
ja by som to brala s rezervou ;) - pretože nemôžme vedieť, ako to v skutočnosti je? ... aj na nuda pláže sa chodí s deťmi .
Tweety
22.06.17,08:27
píše, že dcéra má zlé zážitky, tak asi len také nevinné to nebude
Katy a R
22.06.17,08:34
nepoznáš 15-tky? - ozaj sa im máločo páči;) Ale veď jednoducho povie mamke, že nejde, že jej to vadí - čo sa nevedia rozumne dohodnúť ?
A zase - na druhej strane - čo by poniektorí iní dali za takéto prázdniny;)
vicktor
22.06.17,09:21
Ja uz mam dost viac ako 15, ale dovolenka na plazi pod sirakom bez hygienickych zariadeni a vifonom na kazdy den ma tiez nelaka.
Katy a R
22.06.17,09:27
- a ???? - či len si chcel povedať, že nepatríš medzi "poniektorých", ktorým sa to môže aj páčiť? zadávateľovu ex zjavne láka niečo iné, ako teba :)
wladar
24.06.17,20:35
No ona nemusi chodit naha, su tri sestry 2rocna 8r a moja dcera 15r, nahi su ostatni, dalsia vec je ze plan je taky ze dve najmensie dcery budu tancovat na ulici v blizkom meste aby si exmanzelka (ma 2 vysoke skoly v BA) vyzobrala na stravu na dovolenke
Soňa K
24.06.17,20:42
Toto ale nevyzerá len na situáciu cez prázdniny. Ako fungujú cez rok ? Matka má "zaujímavé" výchovné predstavy. Ak teda píšeš pravdu a neokydávaš bývalú.
wladar
24.07.17,12:26
Naco by som ju okydaval? ved tu nie su ani mená, asi by to nemalo zmysel, nie sme spolu uz 10 rokov, ja som chcel len poradit, ale už sú tam, už je to jedno... Ešte že ma odomna mobil a kredit a silnu nabijaciu bateriu, takze mi obcas nieco napise. info o ich zivote je velaaa... Dcera nikdy nebrala antibiotika, co je super, ale vseobecne jej zakazuje akekolvel lieky cize sa s kazdou chorobou musela vytrapit, tajne si zbalila na cestu nejake zakladne veci proti bolesti hnacke kinedril nieco na hrdlo, co som jej kupil, keby na to pride byvala tak jej to hodi do kosa. ona uznava ako liek len urinoterapiu... atd
Soňa K
24.07.17,12:39
Nie je bývalá v nejakej sekte ? A ako má zabrať urinoterapia na hnačku ?
wladar
31.07.17,19:16
neviem ako , ked mala dcera zapal ocnych spojiviek tak jej mama nacurala na handricku a pretierala tym oci napriklad, zlepsilo sa to az ked prisla ku mne a dal som jej ocne kvapky... Ale uz som sa rozhodol , volal som jej dnes tak plakala do telefonu, ze je spalena lebo oni nepouzivaju opalovacie kremy, a tiez jej otcim ju obcas prefacka, chcel som prist po do benatok, ze nech ju dovezu, ale on ze nie je taxikar, tak somsa rozhhodol, idem to spisat a dam podnet na socialku, uz som uplne vycerpany z toho
korela
31.07.17,22:48
Dieťa malo použiť svoju urinu, kedysi sa bežne takto ľudia liečili.
Ja si nespomínam, žeby sa niekto niekedy z našej rodiny napatlal opaľovacím krémom s ochranným faktorom, Treba byť na slnku pred obedom a poobede, 11 - 15 mimo slnka.
Čím menej chémie do tela, tým lepšie, v tom s tvojou ex vcelku súhlasím. Či sú deti zdravé, to posudzuj.
Pepa
01.08.17,05:03
Tweety a čo má s týmto SP?