dizzy17
22.06.17,09:12
Dnes mi volala jedna slečna hovoriaca česky a povedala že mi pošle strojček za ktorý zaplatím len poštovné. Dal som jej meno, rok narodenia, a adresu kam to zašle. Na začiatku sa zmienila že hovor je nahrávaný, a že tým že mi pošle balík súhlasím že mi potom každé 3 mesiace budú chodiť ďaľšie strojčeky...povedala však že to sa dá zrušiť a informácie o tom sa budú nachádzať v tom balíku.
Lenže som si pozeral to číslo na internete a zistil som že pani ponúkala viacerým ľuďom rozne služby, mám teda zlý pocit.
Chcel by som teda vedieť či je možné odstúpiť od tejto zmluvy po prebratí prvého balíka, alebo či sa to za zmluvu vôbec dá považovať. Ďakujem
Katy a R
22.06.17,07:19
slečna ti to vysvetlila - treba počúvať. nemusel si súhlasiť a nemusel si dávať svoje údaje! načo dávaš kdekomu údaje, keď tomu neveríš??
keď ti príde info list - poriadne si prečítaj, čo tam bude napísané.
A keď ti príde prvá zásielka (za poštovné) - tak zaplať to poštovné - a zasielanie si zruš! aby si už viac nemusel platiť -- ak nechceš!
arizona
22.06.17,07:23
Precitaj si poriadne zmluvu a postupuj podla toho.
Lebo tieto firmy, co ponukaju 1.tovar akoze zadarmo, to podmienuju tym, ze musis nasledne od nich kupit aj dalsie veci.Ak nie,tak ti poslu FA na ten prvy tovar.
Takze ak nechces kupovat dalej, tak odporucam odstupit od zmluvy a vratit aj prevzaty tovar.
dizzy17
22.06.17,07:25
Ide o to, že som jej nemal dôvod neveriť, nakoľko je pravda že vyplňujem rôzne ankety kde sú nejaké ceny. Lenže keď som si prečítal na internete komentáre od ľudí ktorým to číslo tiež telefonovalo, som zistil že to nemusí byť úplne v poriadku.
Nič som však nepodpísal, nestačí teda, keď zásielku proste neprevezmem, tá sa vráti naspäť a žiadna zmluva nebude ?
dizzy17
22.06.17,07:28
Áno tým to podmienila, ale tvrdila že v balíku budú informácie ako to zrušiť. Lenže nestačilo by balík proste neprevziať ? Balík sa vráti naspäť a to sa dá považovať ako odstúpenie od zmluvy z mojej strany, alebo nie ?
Katy a R
22.06.17,07:29
ale veď nemáme zázračnú guľu - a nevidíme, čo bude v tom liste. zariaď sa podľa toho. A slečna ti všetko určite viackrát zopakovala! Ja keď súhlasím so zaslaním takéhoto tovaru - stačí jeden telefonát na zastavenie zasielania!
dizzy17
22.06.17,07:30
pokúšal som sa dovolať naspäť na to číslo ale nedá sa to, a nemožem si byť istý že v tom balíku vôbec nejaký list bude...pani predsa mohla navyprávať.
Katy a R
22.06.17,07:45
a aká rada by ti vlastne vyhovovala? ;) všetky info si dostal - načo si súhlasil? Či len hľadáš problémy aj tam, kde nie sú? ;)
Katy a R
22.06.17,07:48
netreba nič následne ... ja to robím bežne, že si zoberiem tovar (ak sa mi hodí) len za poštovné - a hneď zastavím:) .. alebo ak je niečo ozaj vhodné, tak ešte nejakú jednu zásielku (ale už aj to poštovné podraželo!!!)
dizzy17
22.06.17,07:48
No, len chcem vedieť či sa takéto niečo vôbec za uzatvorenie zmluvy považovať dá. Pýtala si totiž len údaje, ktoré sú verejne dostupné a mohol by som nadiktovať meno, vek a adresu suseda trebárs.
Chcem vedieť jedinú vec, a to, či musím ten balík prevziať, ak nejaký príde.
A už som vám vysvetlil prečo som súhlasil, niekedy si človek proste až prílš neskoro uvedomí, čo vlastne robí.
misoft
22.06.17,07:53
A) Pokiaľ sa niekto takto cez telefón vnucuje - poviem, že nemám čas.
B) Ak však náhodou sa dostane ďalej a povie, že hovor sa nahráva, môj postup: Moment, zapínam SVOJE nahrávanie. Ich reakcia je dvojaká, buď rovno položia, alebo sa sptajú prečo? A ja im na to, aby ma nemohli ojebabrať a mám dôkaz proti ním, že ma obťažujú.
C) Keďže mám utajené číslo (nie len CLIP), upozornim ich, aby si číslo ihneď z databázy vymazali (lebo vraj to majú z verejne dostupného zoznamu!!!), inak budú môcť očakávať vyšetrovateľa (také malé BU-BU-BU).

Katy a R (Dnes 10:29) ale veď nemáme zázračnú guľu - a nevidíme, čo bude v tom liste. zariaď sa podľa toho. A slečna ti všetko určite viackrát zopakovala! Ja keď súhlasím so zaslaním takéhoto tovaru - stačí jeden telefonát na zastavenie zasielania!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ej veru - nestačí, nestačí!!! Vtedy tie otravy hovory už nenahrávajú a potom budú tvrdiť, že žiadny hovor nebol.
Toť skúsenosť staršieho suseda.... potom pol roka len vypisoval, aby zrušil balíky, ktoré ani nepreberal, ale faktúry mu chodili, ako na bežiacom páse.
dizzy17
22.06.17,08:36
No, každopádne vám ďakujem za príspevky, hľadal som teda o tom na internete...dočítal som sa že balík musí obsahovať nejaké informácie, ako zrušiť odoberanie....a že iba ak by som nestihol zrušiť odber výrobkov tejto spoločnosti do 14 dní, iba vtedy mi môžu naďalej posielať výrobky a vtedy sa to nedá zrušiť.
Takže je to celkom jednoduché, strojček preberiem a odber zruším :)
A samozrejme, plynie z toho pre mňa aj poučenie - nikdy si nič neobjednávať po telefóne.
Katy a R
22.06.17,08:49
máš to už dávno napísané ... a na ukľudnenie - ja to občas využívam;) - ak sa oplatí. len tuším už teraz dražie aj to poštovné. a pozor na termíny!
dizzy17
22.06.17,09:12
No, stalo sa mi niečo také prvý krát, tak som bol z toho mierne vydesený. Poštovné mi povedala že bude okolo 3€, to ma nezabije. A na termíny si samozrejme dám pozor, hneď ako mi to príde budem mailovať a posielať listy. :D
arizona
22.06.17,09:38
Pozor na jednu vec.Tieto firmy to maju velmi dobre vymyslene a prespekulovane od pravnikov. Mne sa stalo asi pred 20.rokmi /vtedy taketo firmy zacinali/ to, ze som presne v takomto pripade tovar prevzala,nasledne odstupila pisomne od zmluvy a dalsie zasielky som nepreberala. Po par rockoch mi prisiel "pozdrav" od vymahacskej spolocnosti...nastastie som nasla doklady a zmluvu, takze som im to poslala.Nakoniec uznali, nemusela som platit nic, ale stalo ma to kopec nervov a zopar listov a odvolavania sa...