sybila3
20.07.06,12:51
Ahojte, potrebujem poradiť ako zaúčtovať prenájom vysokozdvižného vozíka od zahraničnej firmy a na akých riadkoch v DPH by to malo byť. dík
suzuki
20.07.06,11:25
otázne je, či je vysokozdvižný vozík považovaný za dopravný prostriedok.....
sybila3
20.07.06,11:46
No to teda neviem, používajú ho len v areáli firmy.
sybila3
20.07.06,14:13
No poradí mi prosím Vás niekto, ako to mám urobiť?
Milan Benka
20.07.06,14:39
Fa od zahr.dod. by mala byť bez DPH, je potrebné urobiť samozdanenie
sybila3
21.07.06,05:39
Samozdanenie mám urobené, ale neviem do akých riadkov v priznaní DPH to má ísť, keď je to prenájom vozíka. Je to dosť súrne, dík
Milan Benka
21.07.06,06:04
Samozdanenie mám urobené, ale neviem do akých riadkov v priznaní DPH to má ísť, keď je to prenájom vozíka. Je to dosť súrne, dík
§69
(2) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službe a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ak ide o službu alebo tovar s miestom dodania v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom.

(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

(4) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 je povinná platiť daň pri službách podľa § 16 dodaných zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak službu objednala pod identifikačným číslom pre daň prideleným tejto osobe v tuzemsku.

výstup
ZD r.9
DPH r.10

vstup
DPH r.15
sybila3
21.07.06,06:10
To znamená, že na r. 9 bude ZD napr. 5000,- na r. 10 dph 950,- a na riadku 15 bude tiež 950,-?
Skúsim to urobiť v programe, dúfam, že sa mi to podarí.
Tovar som dávala na r. 4 a 16. Dúfam, že to je dobre.
dík
sybila3
25.07.06,05:02
A ešte mám podobný problém. Firma inzerovala v časopise, myslela som, že v slovenskom, ale tu majú len zastúpenie a fa mi prišla síce na Sk ale bez dph.
Urobila som samozdanenie, ale neviem, či to mám dať na tie isté riadky ako ten vozík, ja myslím, že áno, lebo je to služba. dík za rýchlu radu
Ale akurát pozerám a riadok 9 mám v softe, že EÚ dod. od neplatiteľa, ale keď nemecká firma je platiteľ?
prosím o súrnu odpoveď díky...............díky
sybila3
25.07.06,05:29
Prosím súrne o pomoc....dík
Tweety
25.07.06,06:06
A ešte mám podobný problém. Firma inzerovala v časopise, myslela som, že v slovenskom, ale tu majú len zastúpenie a fa mi prišla síce na Sk ale bez dph.
Urobila som samozdanenie, ale neviem, či to mám dať na tie isté riadky ako ten vozík, ja myslím, že áno, lebo je to služba. dík za rýchlu radu
Ale akurát pozerám a riadok 9 mám v softe, že EÚ dod. od neplatiteľa, ale keď nemecká firma je platiteľ?
prosím o súrnu odpoveď díky...............díky
Áno, tie isté riadky, je to tiež služba z EÚ.:cool:
sybila3
25.07.06,06:29
Dobre, takže tovar r. 4 a 16 a služba r. 9, 10 a 15? Môže to tak byť? moc ďakujem, idem to rýchlo vypísať, lebo zajtra odchádzame na dovolenku a nemám nič,nič,nič nachystané. Majte sa