Jasrad
22.06.17,11:07
Ahoj, poprosim o informaciu k nasledovnemu pripadu. Pracujem u zamestnavatela v CR do konca augusta. Moj novy zamestnavatel v SR od 1.9.2017 ma potrebuje skor a preto som navrhol, ze si mozem zobrat dovolenku 1 tyzden a prist pracovat od 21.8. - 25.8. v ramci mojej dovolenky. Novy zamestnavatel v SR navrhol, ze v tom pripade by pozmenil zmluvu a dal nastup uz 21.8.2017. Ale kedze budem moct pracovat iba tyzden, tak ten tyzden 28-31.8.2017 si akoby zoberiem neplatene volno. Vidite nejake pracovno pravne uskalia? Ako je to zo socialkou alebo zdravotnou poistovnou?
Dakujem za informacie.
veronikasad
22.06.17,09:12
Nedá sa dohodnúť s českým zamestnávateľom ukončenie pracovného pomeru k 20.8. s tým, žeby ti dovolenku preplatil?
ivka70
22.06.17,09:20
Problem vidim v tom, ze ak pracujes v CR, mas tam aj zdravotne poistenie, bude musiet byt urcene, do ktorej krajiny treba platit odvody a predpokladam ,ze to za august bude do CR.
Cize tvoj slovensky zamestnavatel bude musiet prvy mesiac platit odvody do CR.
(pripadne naopak, tvoj cesky do SR, ale predpokladam skor ten prvy pripad)
Administrativne to nie je az take jednoduche a za tyzden prace sa to ani velmi neoplati.
Novy SR zamestnavatel ti na ten tyzden moze dat aj dohodu - nemusite potom riesit neplatene volno, ale problem s odvodmi je rovnaky.